18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
raistpol 2014-09-25, 19:58
@up

amen
Zgłoś
Avatar
Smutas 2014-09-25, 20:33
@NadDave, jebiesz głupoty. Może najpierw poczytaj sobie jak się robi oryginalne japońskie wasabi o potem będziesz sam mógł się domyslić co jest ostrzejsze. Bo wychodzisz na nieduoczonego buca.
Wasabi to nie robione jak nasz chrzan, bo jest zbyt gorzkie. Z tej rośliny robi się pastę (którą się nazywa wasabi) dodając różne składniki, która jest w efekcie łagodniejsza w smaku niż świeżo starty chrzan. Zapytaj się pierwszego z brzegu japończyka, bucu jeden.
Zgłoś
Avatar
MadDave 2014-09-26, 0:36
@smutas kurna ale po chuj mam czytać jak się robi oryginalne japońskie wasabi skoro takowego próbowałem
w oryginalnym źródle.
Stary ja ciebie od buców nie wyzywałem, więc za przeproszeniem ale odpierdol się ode mnie, wiem że na sadalku gloryfikowana jest jako tako wolność wysławiania się ale nigdzie nie miałem ochoty naskoczyć na ciebie lub twoją babcię tylko wyrazić swoje zdanie.
Nie spinaj tak rowa bo kurna doprowadzisz się do przepukliny dupy, wielokrotnie mam okazję czytać twoje wypociny i wiem że często demonizujesz niepotrzebnie niektóre tematy co spotyka się z ostrą jazdą po to twojej osobie.
Pisze to totalnie neutralnie głównie dlatego że jestem cholernie pijany i składanie sensownych zdań przychodzi mi z lekkim trudem,ale jakoś nie rzucam mięchem ani nie leje po kimś bo na chuj, nie o to w tym chodzi.
Myśl se co chcesz bądź tym smutnym smutasem sadola.
Zgłoś
Avatar
S................e 2014-09-26, 3:04
@smutas jesteś niedouczonym bucem, co ciągle się kłóci, a nie ma racji. Tak, domowy chrzan jest ostrzejszy od sklepowego, bo sklepowe zawierają nawet ok 60% chrzanu i więcej. Jednakże:
"wasabia ma przede wszystkim zastosowanie kulinarne: utarty świeży korzeń może być użyty tak samo jak zwykły chrzan. Jest jednak od niego dużo ostrzejszy i bardziej piekący, w smaku bardzo podobny, ale z lekką nutką goryczy. W Polsce świeży niedostępny w sklepach, często używa się proszku o nazwie "wasabi", w którego składzie nie występuje chrzan japoński, a jedynie chrzan pospolity i gorczyca oraz barwniki. Występuje też w tubce, w postaci pasty gotowej do użytku, zawierającej do kilku procent oryginalnej rośliny. Wasabi jest niezbędny do przygotowania sushi i sashimi. Należy jednak bardzo uważać podczas dawkowania z powodu smaku wielokrotnie ostrzejszego od tradycyjnego chrzanu ze słoika. Pasta wasabi ma moc porównywalną ze świeżo startym chrzanem tradycyjnym"

Czyli utarty chrzan japoński jest ostrzejszy od naszego. Faktów nie zmienisz, przyznaj się do błędu.
Zgłoś
Avatar
Smutas 2014-09-26, 9:01
SteelMike napisał/a:


"wasabia ma przede wszystkim zastosowanie kulinarne:[...]


Jesteś tak samo kumaty haj ta wikipedia, z której przeklejasz definicje.
Zgłoś
Avatar
S................e 2014-09-26, 10:38
Smutas napisał/a:


Jesteś tak samo kumaty haj ta wikipedia, z której przeklejasz definicje.



Ja pierdolę, człowieku lecz się. Jesteś chyba idiotą, który czepia się, a nie wie czego.

Chrzan japoński, wasabia japońska, wasabi (Eutrema japonica).

Już kumasz dlaczego napisali wasabia?
Zgłoś
Avatar
Smutas 2014-09-26, 11:25
SteelMike napisał/a:



Ja pierdolę, człowieku lecz się. Jesteś chyba idiotą, który czepia się, a nie wie czego.


Och, ja się czepiam? Ja tylko napisałem że nasz chrzan, który jemy jest ostrzejszy od wasabi. A tu nagle pseudoznawcy się znaleźli, którzy uważają że japońce w ten sam sposób co my chrzan swoje wasabi przyrządzają. Po prostu nie mają pojęcia, że tam nikt wasabi nie uciera i nie wpierdala, bo to niezjadliwe. A wystarczy tylko poczytać jak się ten dodatek do potraw się przygotowuje. Sam utarty japoński chrzan jest tylko półproduktem a nie końcową potrawą jak nasz chrzan.
Zgłoś
Avatar
S................e 2014-09-26, 17:46
Smutas napisał/a:


Och, ja się czepiam? Ja tylko napisałem że nasz chrzan, który jemy jest ostrzejszy od wasabi. A tu nagle pseudoznawcy się znaleźli, którzy uważają że japońce w ten sam sposób co my chrzan swoje wasabi przyrządzają. Po prostu nie mają pojęcia, że tam nikt wasabi nie uciera i nie wpierdala, bo to niezjadliwe. A wystarczy tylko poczytać jak się ten dodatek do potraw się przygotowuje. Sam utarty japoński chrzan jest tylko półproduktem a nie końcową potrawą jak nasz chrzan.



Kurwa chłopie, sam starty nasz chrzan też nie jest końcową potrawą, jaką kupujesz w sklepie, masz różne dodatki. Nie pierdol więc. Do tego jak byk masz napisane, że wasabi samo w sobie jest bardziej ostre i jeszcze nie przeczytałeś całości, bo jasno jest napisane:
"Pasta wasabi ma moc porównywalną ze świeżo startym chrzanem tradycyjnym"
Jeżeli Ty gówniane wasabi kupowałeś, to miej pretensję tylko do siebie.
Zgłoś
Avatar
Smutas 2014-09-26, 19:24
SteelMike napisał/a:



Kurwa chłopie, sam starty nasz chrzan też nie jest końcową potrawą, jaką kupujesz w sklepie, masz różne dodatki.


Ja pierdole, aleś ty tępy. Normalne że nie każdy ;lubi mocny chrzan, jedni wolą kupowac w sklepie, inni sami rózne rzeczy dodają. Ale czysto starty chran też jest potrawią, któa w wielu domach jeszcze jest jadana. Natomiast startego wasabi nie je si e bez dodatków. Nie rozumiesz tego? Jak kupisz sobie sól to wpieprzasz ją łyżką??? Tak samo z utartym wasabi. To półprodukt. jeżeli tego nie rozumiesz, to już nie odpowiadaj.
Znudziłes mnie i nie chce mi się dalej o tym pisać.
Zgłoś
Avatar
S................e 2014-09-26, 19:35
Smutas napisał/a:


Ja pierdole, aleś ty tępy. Normalne że nie każdy ;lubi mocny chrzan, jedni wolą kupowac w sklepie, inni sami rózne rzeczy dodają. Ale czysto starty chran też jest potrawią, któa w wielu domach jeszcze jest jadana. Natomiast startego wasabi nie je si e bez dodatków. Nie rozumiesz tego? Jak kupisz sobie sól to wpieprzasz ją łyżką??? Tak samo z utartym wasabi. To półprodukt. jeżeli tego nie rozumiesz, to już nie odpowiadaj.
Znudziłes mnie i nie chce mi się dalej o tym pisać.



Dalej kłócisz się jak idiota. Możesz używać proszku wasabi, pasty wasabi albo świeżo startego wasabi - bez dodawania pierdół.

"Wasabi is generally sold either as a stem, which must be very finely grated before use, as dried powder in large quantities, or as a ready-to-use paste in tubes similar to travel toothpaste tubes"

allaboutsushiguide.com/wasabi.html

steamykitchen.com/15015-real-fresh-wasabi.html
Zgłoś