18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2 minuty temu
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
podwójne trafienie rpg
kaiel • 2013-02-05, 3:58
Dobrze widoczne trafienia w syryjski czołg.

raczej nie skuteczne
http://www.liveleak.com/view?i=a7c_1360027245
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-02-06, 18:23
Gus napisał/a:

Jestem prawie pewien, że to bułgarskie/rumuńskie/chińskie PG-7, byle podmuch rozpierdzieli T-72/T-72M1.



Czy ty czasem słuchasz samego siebie?

BTW: Ten czołg to wersja eksportowa T-54, no może od biedy T-62...
Zgłoś
Avatar
Gus 2013-02-06, 22:35 2
@Up

Owszem, nawet czytam kilkakrotnie samego siebie, by błędy wyeliminować.

Już kiedyś ci to wysyłałem
milinme.wordpress.com/category/t-72/

Masz, pooglądaj sobie - jak znajdziesz T-54 to odpowiedz. Dla ułatwienia
milinme.files.wordpress.com/2012/07/7615910878.jpg

Syria nie miała T-54 to raz, dwa - jak zaczniesz rozróżniać sylwetki (bardzo różne dodam) tych 3 (4, razem z T-54) czołgów to zapraszam do rozmowy.

PS. Jugole podczas wojny domowej z rodzimej produkcji piguł PG-7 czy kopiach jednorazówek pokroju RPG-18 (czy mokrych marzeń hydraulika jak pochodna RPG-29) - kasowali niekiepskie M84, które były już wtedy bardziej zaawansowaną odmianą T-72.

Efekt, który jest na filmie to raczej kiepska jakość głowic rodem z ChRL czy Rumunii. Ciekawe czy mają na stanie chińskie podróby RPG-2...hm...
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-02-07, 4:24 2
@UP

mi nie wysyłałeś - najczęściej nie komentuję syrii...

Syria ma T-55 (prawie to samo co T-54, ba czasem jest nazywany T-54/55) en.wikipedia.org/wiki/Equipment_of_the_Syrian_Army

Mają nawet system HOT z RFN!
I nadal wykorzystują T-34 jako ciągnik do artylerii 122mm O_O

Masz rację co do wersji, chylę czoła, choć ciągle mam parę zastrzeżeń (albo jestem ślepy, albo to wideo jest ściśnięte - T72 zawsze się wydawały "podłużne", a ten jest jakiś zwarty...), ale masz rację, teraz widzę po wieży, która ma specyficzny kształt.

Co do podmuchów:

Tata działał jako Major w czasie Interwencji w Afganistanie (1988) i opowiadał mi, że T-72 i jego pochodne to były najbezpieczniejsze pojazdy w Afganie - turbany rzadko wykorzystywały wtedy aidiki, a ówczesne RPG i LAW z reguły nie były wstanie zniszczyć tej maszyny, dlatego nie spisuj ich jeszcze tak szybko na straty.Uszkodzić owszem, nawet bardzo, ale załoga bardzo rzadko ginęła. Były oczywiście przypadki zniszczenia, ale biorąc pod uwagę ilość maszyn które wtedy walczyły przeciwko kozojebcom i odsetkowi uratowanych żołnierzy z przyszpileń i pułapek można dojść do wniosku, że straty były bardzo akceptowalne. T-72 swojego czasu wyznaczał kierunek rozwoju. Dlatego nawet dziś co jak co, ale byle podmuch go nie zniszczy
To, że teraz te maszyny padają, chociaż nie można powiedzieć, że jak muchy (szybciej "uspokajają" się wersje eksportowe, które z reguły są gorsze od "rodzimych") to wina braku ducha czasu - jest to model z 1972 roku i nawet mimo przeróbek nie jest w stanie wytrzymać długo, a niektórzy nadal go wykorzystują...
Oczywiście dziś można je łatwo eliminować nowoczesnym, kosztownym uzbrojeniem, ale dziś powinno się używać teoretycznie T-90 (niby również przeróbka T-72, ale na tyle głęboka, że Abramsy to on na śniadanie wciąga...)

PS: średni czas naprawy T-72 z "mocno uszkodzonego" (3 poważne uszkodzenia) do "normy" wynosił w Związku 42 godziny
Zgłoś
Avatar
Gus 2013-02-07, 10:49 2
@Up

No, teoretycznie racja, chociaż syryjczycy w liniowych T-55 grzebali dość sporo (chociaż obecnie to tylko rezerwy pewno im zostały). Przykład :
milinme.files.wordpress.com/2012/07/7640710108.jpg

HOTy dostarczono im na wiertuszkach typu "Gazela". D-30 na podwoziu T34 mają w rezerwie. Podstawowe samobieżne zestawy artyleryjskie Syrii to 2s1 Goździk.

Od radzieckiej interwencji w Afganie trochę minęło, nasycenie rurami (w cywilizowanych krajach) z niezłej jakości amunicją znacznie wzrosło. Na tamte czasy fakt - trudno było ugryźć takiego T-72/T-72M1 lecz turbany znalazły przecież sposób i na to (co powielili czeczeni gdy nie mogli przegryźć się przez pancerz reaktywny). Piguły odpalali z całkiem pokaźnych wzniesień (a o porażce w Groznym nie ma co wspominać), jedyne co ich mogło dosięgnąć to WKM z obrotnicy przy włazie dowódcy. Moim zdaniem bardziej współczesna odmiana podstawowych granatów p.panc (nie mam na myśli tandemów) bez problemu zatrzyma T-72, chociaż fakt, eksportówki były gorszej jakości.

Syria ma też takie wynaturzenia jak ten policyjny (!!) BRDM-2
milinme.files.wordpress.com/2012/08/2012-fb-situation-idleb-q-16-07-1.jpg
milinme.files.wordpress.com/2012/08/2012-fb-situation-idleb-q-31-07.jpg

i gratis - porzucony T-72AV
milinme.files.wordpress.com/2012/01/syrtt-017.jpg
Zgłoś
Avatar
black88 2013-02-07, 19:08 1
Ja tam jestem za rozjebaniem "rewolucji". Musi być równowaga, nie może wszędzie diaspora żydowska rządzić.
Zgłoś
Avatar
matiTSWS 2013-02-07, 19:33
Co za bezmózgi.. Jakby grali w GTA to by wiedzieli że czołgu nie da sie rozwalic
Zgłoś
Avatar
juki 2013-02-07, 19:42 1
They see me rollin'
Zgłoś
Avatar
MUodyy 2013-02-07, 19:42


Dobry czołg sam takim popierdalam
Zgłoś
Avatar
SCLIENT 2013-02-07, 20:34
mahomet był pedofilem i gwałcił małe dziewczynki
Zgłoś
Avatar
Lares86 2013-02-07, 20:47 4
@MUodyy

Wybrałeś najchujowszego perka dla załogi w całej grze. Po kiego chuja ci "gaszenie pożaru", jak można wziąść ze sobą gaśnicę za 3000 srebra? Noob
Zgłoś
Avatar
VANKIERAS 2013-02-07, 20:47
oko to mieli ale pociski to chyba podróbki z chin pozatym pociskami tej mocy mogli w hamvii co najwyzej przebic koło i okopcic szybe hhaahaha
Zgłoś
Avatar
Pendrakhon 2013-02-07, 21:07
@MUodyy

Dobrze widzę Starszyzna 'Polskih'?
Zgłoś
Avatar
MUodyy 2013-02-07, 21:10
Lares86 napisał/a:

@MUodyy

Wybrałeś najchujowszego perka dla załogi w całej grze. Po kiego chuja ci "gaszenie pożaru", jak można wziąść ze sobą gaśnicę za 3000 srebra? Noob


To nie jest screen mojego czołgu, zajebałem z internetu. Nie chciało mi się włączać gry żeby pierdolnąć screenshota Nie stać mnie żeby kupować konto premium i złoto, gram za darmo
Zgłoś
Avatar
rolerek 2013-02-07, 21:23 3
Mnie osobiście przerażałaby perspektywa zamknięcia się w T-72 i walki w mieście, skutki trafienia tego czołgu w karuzelę automatu ładującego:



A tutaj farciarz roku, jego kumple usmażyli się żywcem:

Zgłoś
Avatar
Gus 2013-02-07, 21:44
@Up Otóż to, karuzela w T-72 bez grama modernizacji. Przerażająca śmierć.

Apropo - rebelianci puszczają kolejną propagandę, że to już kolejny ostateczny (3ci dokładnie) atak na Damaszek (tak to się odmienia?). Obecnie biją się tam "elyty" czyli Gwardia i 4ta Pancerna - własnie na takich sprzętach (ze zdjęć które wykopałem)
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie