18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Pokolenie milenium
SedeS • 2016-05-04, 1:29
Dziewczyna ze Stanów podsumowuje pokolenie milenium Jej wpis na facebooku zyskał w ciągu tygodnia ponad 40 milionów odsłon. Choć patrząc na nią ciężko się powstrzymać od oskarżeń o hipokryzję, to warto posłuchać co ma do powiedzenia.



Dla nieznających angielskiego moje tłumaczenie filmiku (błędy proszę mi przesyłać na PW).
ukryta treść
Jeśli macie w swoich mediach społecznościowych kogoś znajomego po czterdziestce, tak jak ja mam, to zapewne spotkaliście się kiedyś z postem mówiącym o tym, że nasze pokolenie jest do bani.

Ja jako osoba z pokolenia milenium podjęłam się analizy co w naszym pokoleniu jest takie złe i dlaczego starsi oceniają nas tak źle.

I zorientowałam się, że my w zasadzie tylko egzystujemy. Tak naprawdę nic nie wnosimy do społeczeństwa.

Nasze pokolenie nie ma podstawowych manier takich jak zwracanie się "nie proszę pani", "tak prosże pani". Nie przytrzymujemy otwartych drzwi kobietom ani starszym.

Słuchamy bardzo obscenicznej muzyki, która poniża kobiety i gloryfikuje narkotyki i przestępstwa. Używamy przekleństw, aby udowodnić swoją rację, a słowem "bait" (zdobycz ?) nazywamy osobę, którą kochamy.

Uwielbiamy ludzi takich jak Kim Kardashian, a wstydzimy sie osób jak Tim Tebow (przyp. rozgrywający w futbolu amerykańskim, znany z otwartego przyznawiania się do wiary chrześcijańskiej).

Jesteśmy leniwi, mamy tytuły i chcemy mieć mnóstwo pieniędzy i darmową edukację, ale tak naprawdę nie chcemy brać się za robotę.

Spędzamy więcej czasu online tworząc znajomości, niż budując prawdziwe relacje z ludźmi. I nasze kontakty z rodzicami przez facebooka są dla nas istotniejsze niż fundament rodziny, na którym nasza relacja jest zbudowana.

Pokazujmey idee, w które wierzymy, wiarę w Boga poprzez upublicznienie na facebooku statusu ze swoją opinią. Wierzymy, że liczba followersów (przyp. osób, które nas obserwują w mediach społecznościowych) odzwierciedla to kim jesteśmy.

Nie szanujemy naszych rodziców, nie szanujemy naszego kraju. Depczemy po naszej fladze, pytając kto się zgłosi na ochotnika? Odznaczamy ludzi, którzy walczą dla nas, ale chwalimy tych, którzy walczą ze sobą nawzajem.

Jesteśmy podzieleni jako naród jak nigdy dotąd i myślę, że nasze pokolenie ma z tym dużo wspólnego. Wszystko przeciwko czemu kiedyś walczyliśmy, teraz jest celebrowane.

Nic nie ma wartości dla naszego pokolenia, ponieważ próbujemy na wszystkim skorzystać.

Mamy więcej okazji, aby odnieść sukces niż ktokolwiek przed nami, ale nie doceniamy szans, które teraz mamy.

Teraz widzę dlaczego ludzie określają nas pokoleniem Y (przyp. gra słowna: Y, czyta się tak samo jak "why" - "dlaczego?").

Dlaczego czujemy że mamy do wszystkiego prawo, bo nie zasługujemy żeby mieć i zostaliśmy wychowani lepiej.

Myślę, że nasze pokolenie... (przyp. niedokończona myśl) Zastanawiam się, dzięki czemu zostaniemy zapamiętani? I ja chciałabym być tą, która złamie ten stereotyp i udowodni, że moi rodzice wychowali mnie lepiej. A wy nie?

Do wszystkich rodziców: przepraszam. I ja wiem, że zostaliśmy wychowani lepiej.

Dziękuję, ode mnie (przyp. jako osoba z pokolenia milenium), za wytrzymywanie z nami.

A tym którzy widzą nasze złe postępowanie: mam nadzieję, że weźmiemy się do roboty i zaczniemy wnosić coś do społeczeństwa, które kochamy. I może zrobić różnicę w 2016-stym, aby zrobić różnicę na przyszłość.

PS: Po angielsku brzmi to lepiej.
@Edit: Dziękuję za poprawki od towelie.
Zgłoś
Avatar
dwakilo 2016-05-04, 10:50 1
Przecież to jest wstęp do "fake taxi"...
Zgłoś
Avatar
KrisCFC 2016-05-04, 11:44 1
"Nie szanujemy kobiet" - powiedziała osoba wyglądająca jak plastik.

A te 40 mln. odsłon to na zasadzie "och, jakie to smutne... ciekawe co tam na Twitterze"
Zgłoś
Avatar
radek225 2016-05-04, 12:19
Nie ma cycków, nie oglądać. Tylko stek zwykłego pierdolenia.
Zgłoś
Avatar
józekdeluxe 2016-05-04, 12:26 2
Średnia ocen w całej gimbazie u dzieciaka to 2.97. Same prymusy rodzone w latach 2000-2002. Wóda na każdej dyskotece szkolnej. Palenie fajek na porządku dziennym. Dziewczyny tak zaniedbane, że młody się śmieje, że na basenie ma krótsze włosy pod pachą niż koleżanki z klasy. Wszystko grube, leniwe, pouzależniane od internetu i fast foodu. I co najważniejsze - do bólu mało kreatywne. Ić pan fchuj z taką młodzieżą.
Zgłoś
Avatar
Diux 2016-05-04, 12:37 4
Mówi to 20 latka siedząca w nowym samochodzie kupionym przez tatusia.
Zgłoś
Avatar
rakoczy 2016-05-04, 13:22
Jakie to spontaniczne i amerykańskie, można wielbić głupotę lub być jej częścią i zdawać sobie z tego sprawę, że jest się debilem, bo świat jest prostszy niż się nam wydaje i zawsze będzie bardziej złożony zanim większość głupców to zrozumie...Nie pojmuje sensu tej wypowiedzi poza zaistnieniem w tym co "ta Pani krytykuje" i czego jest częścią, zaprzecza temu, że żyje w czasach gdy większość ludzi korzysta z FB i internetu a to całkowity absurd, tak samo jak jej wypowiedź, która logiką nie zakrawa nawet o epokę kamienia łupanego....nawet nie chce mi się szerzej nad tym rozwodzić bo to nie czas i miejsce.
Zgłoś
Avatar
BrianGriffin 2016-05-04, 13:39 11
Diux napisał/a:

Mówi to 20 latka siedząca w nowym samochodzie kupionym przez tatusia.



Nie znasz? Nie oceniaj. Może dała dupy za ten samochód?
Ignoranci
Zgłoś
Avatar
forshow 2016-05-04, 14:26
Słowa "bait" używa się potocznie jako "smaczny/apetyczny kąsek".

Fajne tłumaczenie, piwerko!
Zgłoś
Avatar
KolekcjonerDobrego 2016-05-04, 14:38
więc najpierw przeczytałem, teraz obejrzę bez dźwięku j/w i ...
podstawiona fabuła, ze opowiada o pierwszym analu jest fajna

ale lepsza to, że była dymana w gang bangu z tym, że jeden koleś miał wielkiego, naprawdę wielkiego chuja i to właśnie wspominając jego tak się marszczy
Zgłoś
Avatar
M................e 2016-05-04, 14:51
Komentarz:
Jeżeli ona myśli że idiotów w poprzednim pokoleniu nie było to się srogo myli naprawdę srogo można spotkać chociażby starych meneli i bezdomnych i co? A w dzisiejszym pokoleniu też jest dużo osób poukładanych to że ona jest szmatą i lata z frendsami co to chleją piwko gdziekolwiek itd itp to nie znaczy że wszędzie i wszyscy tacy są porządni ludzie wychodzą z domu z konretnym planem i po cos nie bez sensu ze znajomymi żeby się pokazać jaka to ona jest szalona.
Po drugie jakie kurwa pokolenie milenium? Urodziła się 15 lat temu? Czy ma na myśli poprzednie pokolenia i jej 40 letni znajomi mają 1000lat?
Ludzie nigdy nie są jednomiarodajni są różni tak bardzo jak dużo ich jest a jeszcze trzeba do charakteru doliczyć religie rasę i warunki klimatyczne i historyczne także filmik bez sensu a ją porządnie bym wyruchał
Zgłoś
Avatar
s................s 2016-05-04, 15:09
kobieca hip[okryzja narzekażemezczyui nie otwierją jewj dzwi a sama prowadzi auto zamiast siedziec w kuchni
Zgłoś