18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Politechnika Śląska pirackie serce Europy
B................r • 2010-09-13, 16:26
Centrum Komputerowe Politechniki Śląskiej okazało się prawdziwym centrum cyberprzestępców.

Okazało się to w wyniku międzynarodowej akcji policji przeprowadzonej w 14 krajach, również w Polsce, na wniosek prokuratury belgijskiej. Jednocześnie wkroczono do firm, uczelni i prywatnych mieszkań. M.in. zalecono sprawdzenie kilku adresów IP na Politechnice Śląskiej. Tymczasem odkryto tam pirackie centrum Europy.

Policjanci znaleźli 20 ukrytych, nielegalnych serwerów. Zarekwirowano 120 zaszyfrowanych twardych dysków o łącznej pojemności ponad 100 terabajtów. Według policji obsługiwały one legendarny, jeden z największych warezów czyli stron gdzie udostępnione są linki, z których można pobrać oprogramowanie, gry, filmy czy muzykę o nazwie The Scene, z którego korzysta też znany szwedzki serwis The Pirate Bay. W areszcie znalazło się sześciu administratorów.


Zgłoś
Avatar
venomizzy 2010-09-13, 21:31 1
@up

dostana przeca awans
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2010-09-13, 21:43 2
SQT napisał/a:

też administratorzy muszą mieć nieźle najebane żeby trzymać piraty w takiej instytucji jaką jest Politechnika. Liczę na to że palanty polecą z roboty....



A gdzie to mieli trzymać, jak pewnie wszystkie urządzenia były pomocami dydaktycznymi?
Zgłoś
Avatar
gorzalka 2010-09-13, 21:58 1
koniec sciagnia z pirata :]
Zgłoś
Avatar
Konford 2010-09-14, 8:19 1
megawarez i darkwarez działają a już się bałem.
Zgłoś
Avatar
GrenAcid 2010-09-15, 21:37 3
Mam nadzieje ze sie jakos wykaraskaja bez wiekszych obrazen.... Piractwo gora, jebac Zaiks i reszte menazerii.
Zgłoś
Avatar
RoketFjułel 2011-01-15, 0:47 1
dobrze że na agieh nie przyjechali bo by odkryli pirackie centrum świata
Zgłoś