18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Automaskotka Euro 2012 czyli lekko przerobiona Syrena, kultowe polskie auto pochodzące z czasów PRL-u.

Twórca tego samochodu na własny koszt kupił auto z którego pochodził silnik i napęd tej syreny a mianowicie BMW 330i E46, który jako auto pochodzące z napadu stał na parkingu francuskiej policji. Silnik ten ma moc 230KM, docelowo miało być ich 250.

Tapicerkę do samochodu o wartości około 45 tys zł wykonała firma Carlex natomiast zewnętrzną oprawą wizualną i przeszczepieniem silnika zajęła się firma Normcar. Sama syrena na bazie której miało powstać auto kosztowała 5 tys zł.

A oto kilka fotek efektu tej pracy:



jak było to wiadomo
Zgłoś
Avatar
b................e 2012-12-19, 10:47 11
Co Ty kurwa wiesz o tuningu ?

Zgłoś
Avatar
Detee 2012-12-19, 11:01 1
Zajebiste wykonanie tak klasycznego samochodu! Gratuluję właścicielowi i wykonawcy!
Zgłoś
Avatar
ZiggyChajzer 2012-12-19, 11:08
dziwne że żaden lewak nie napisał że to promocja faszyzmu nazizmu i chuj jeszcze wie czego.
Zgłoś
Avatar
vass 2012-12-19, 11:25
Ciekawe, że żaden prawicowy oszołom nie napisał, auto z komuny i chuj
Zgłoś
Avatar
Jagi_gda 2012-12-19, 11:30 1
Czego wy chcecie? Auto naprawdę dobrze wykonano! W Galerii Bałtyckiej widziałem ten samochód. Naprawde kawał dobrej roboty! A że to klasyk, że jak tak można? Że szkoda auta! Mógł go odrestaurować! itp teksty mnie bawią. Fakt mógł to zrobić i trzymać w garażu lub też wykorzystać do wożenia młodej pary z kościoła do remizy... Gościu miał pomysła, marzenie, wizje i to po prostu wykonał...

Co do tapicerki to wątpię że dał 45 tys zł! Z tego co pamiętam to taka pikowana, czerwona skóra była na siedzeniach. Boczki drzwi to mniej więcej jak w oryginalnej syrenie. (czyli widać było blachę i na to po środku jakaś skóra...) Deska była chyba z innego auta ale pokryta czerwoną skórą.

Ale o gustach dżentelmeni nie dyskutują!
Zgłoś
Avatar
deniZ 2012-12-19, 11:44
zapomnieli o wycieraczkach
Zgłoś
Avatar
Dżony 2012-12-19, 11:52 2
Amor Patriae Nostra Lex napisał/a:

@BongMan i spółka narzekaczy
Podziękujcie komunistom, ze tak sprawnie potrafili upierdolić głowę polskiej myśli motoryzacyjnej zresztą nie tylko motoryzacyjnej.


WTF? przecież tak naprawdę to motoryzację mieliśmy tylko za komuny.
Podziękować to trzeba związkom zawodowym które na początku lat 90tych wykurzyły VW z FSO do Czech, Octavia mogła być Polonezem.
Zgłoś
Avatar
AmorPatriae 2012-12-19, 12:06 2
@Dźony
Masz rację, ale przeczytaj do czego się odniosłem "Włosi mają maserati lamborghini...", u nas udane projekty sportowych aut były w najlepszym wypadku chowane do szafy, bo były zbyt "kapitalistyczne". Powracając do twojej wypowiedzi - jebać związki zawodowe to raz, ale to nie one wypedziły VW do Czech tylko kryptokomuchy, które zdradziły Solidarność. Nie zapominaj również, że na początku lat 90tych podczas wielkiego szabru FSO było zbyt łakomym kąskiem do ekskomuchów i nowej elity wyrosłej z pseudosolidarności. Nie mogli oni oddać tak wielkiej fabryki Niemcom, bo nie pozwolili by oni na kolesiostwo w obsadzaniu stanowisk przez swoich - w tamtych latach to wszystko bardzo się liczyło... dzisiaj zresztą również.
Zgłoś
Avatar
kurwiduplo 2012-12-19, 12:21
Autko zajebiste. Zostawiłbym tam jeszcze chromowane zderzaki, lusterka i obwódki lamp, a ta tapicerka to chyba 4,5 tys. a nie 45...
Zgłoś
Avatar
Anders Breivik 2012-12-19, 12:27
Szkoda że już dawno po euro i nie było o tym autku nic słychać wtedy
Zgłoś
Avatar
Dżony 2012-12-19, 12:36
Amor Patriae Nostra Lex napisał/a:

@Dźony
Masz rację, ale przeczytaj do czego się odniosłem "Włosi mają maserati lamborghini...", u nas udane projekty sportowych aut były w najlepszym wypadku chowane do szafy, bo były zbyt "kapitalistyczne". Powracając do twojej wypowiedzi - jebać związki zawodowe to raz, ale to nie one wypedziły VW do Czech tylko kryptokomuchy, które zdradziły Solidarność. Nie zapominaj również, że na początku lat 90tych podczas wielkiego szabru FSO było zbyt łakomym kąskiem do ekskomuchów i nowej elity wyrosłej z pseudosolidarności. Nie mogli oni oddać tak wielkiej fabryki Niemcom, bo nie pozwolili by oni na kolesiostwo w obsadzaniu stanowisk przez swoich - w tamtych latach to wszystko bardzo się liczyło... dzisiaj zresztą również.


No przecież oddali fabrykę Koreańczykom.
Chodziło o to, że związki zawodowe nie godziły się na redukcję zatrudnienia którą miał wprowadzić VW więc przystało na propozycję kolosa na glinianych nogach Daewoo(notabene rzeczywiście dzięki temu ludzie zachowali pracę).
A jakie mieliśmy sportowe samochody? tylko nie podawaj Syreny Sport ze śmiesznym silniczkiem.
Zgłoś
Avatar
maxvolumePL 2012-12-19, 12:55
Dżony, a Polonez Stratos? 260KM Silnik centralnie z tyłu.

Zgłoś
Avatar
some1else 2012-12-19, 13:00 1
...jeśli mi ktoś wytłumaczy na szybko jak foty się wkleja w komentarze to mam tą "srenkę" jak prezentowała się na Vervie... nigdy nie wklejałem zdjęć w komentarze...
Zgłoś
Avatar
Dżony 2012-12-19, 13:06
maxvolumePL napisał/a:

Dżony, a Polonez Stratos? 260KM Silnik centralnie z tyłu.

Obrazek


Stratopolonez to tylko i wyłącznie Lancia Stratos z karoserią Poloneza.
Poza tym to rajdówka a nie samochód seryjny.
Zgłoś
Avatar
maxvolumePL 2012-12-19, 13:15 2
Ale składany był u nas, na licencji Poldacza. Ale fakt faktem, jeśli chodzi o motoryzację, to jesteśmy w czarnej piździe. I to dosłownie. Nawet w Indiach mają tą swoją TATĘ
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie