18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:56
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 34 minuty temu
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
jajcek555 2013-05-02, 18:56 2
@Bede_go_zjadł.
Mnie wychodzi razem że trwały ~16 lat. Więc raczej to Ty jesteś cymbałem bo nie dość że nie znasz historii to i liczyć nie umiesz.
Zresztą nie wiem o co wam chodzi. Krucjaty były robione żeby odzyskać Ziemie Świętą, a także po części do tego żeby ochronić się przed Islamem. Było tak, że alby my ich albo oni nas. Proste jak sranie.
Zgłoś
Avatar
PartizantPń 2013-05-02, 19:21
Jest nazistą a nie faszystą , a to wielka różnica !
Zgłoś
Avatar
job_twaju_mać 2013-05-02, 19:24
jajcek555 napisał/a:

@Bede_go_zjadł.
Mnie wychodzi razem że trwały ~16 lat. Więc raczej to Ty jesteś cymbałem bo nie dość że nie znasz historii to i liczyć nie umiesz.
Zresztą nie wiem o co wam chodzi. Krucjaty były robione żeby odzyskać Ziemie Świętą, a także po części do tego żeby ochronić się przed Islamem. Było tak, że alby my ich albo oni nas. Proste jak sranie.



I kolejny . Nie napisałem nigdzie, że trwały 300 lat, tylko 3 stulecia, czyli innymi mówiąc miały miejsce w 3 stuleciach tumanie i na pewno na historii znam się lepiej niż myślisz.
Zgłoś
Avatar
fl0res 2013-05-02, 19:24
apropo najlepszego komentarza , dziwi mnie że 60 debili dało piwo jeszcze większemu debilowi , który nawołuje do tolerowania nazioli , którzy kiedyś zaje**li mu dziadka , BRAWO
Zgłoś
Avatar
carOla 2013-05-02, 19:48
fl0res, gościu nawołuje do tolerowania faszystów, a więc według niego to Mussolini rozjebał nam Warszawę.

Będę_go_zjadł napisał/a:


Wyprawy konkwistadorów dowodzonych m.in przez Corteza, krucjaty trwające 3 stulecia, inkwizycja itd.



A tak przy okazji:
- jakimi wyprawami dowodził Cortes?
- Inkwizycja nie była AŻ tak straszna, jak się wszystkim (niedouczonym / niezaznajomionym z tematem) wydaje.
Zgłoś
Avatar
BDrummer 2013-05-02, 20:42
Będe go zjadł czy jak Ci tam, to ty jesteś jebanym cymbałem bo można powiedzieć ze występowały przez czas 3 stuleci rozumiesz to młocie, bardzo ważne jest ubranie tego wydarzenia w słowa, trwały 3 stulecia to tak jakby bite 300 lat krzyżowcy się naparzali z niewiernymi, teraz może to kiepie zrozumiesz chodź mocno w to wątpie, a jak ktoś trafnie zauważył trwały same wyprawy łącznie z okresem bitewnym 16 lat, więc jeśli chwalisz się że marszczysz freda przez ostatnie 5-6 lat to znaczy ze klepiesz go codziennie ? jestes durniem i to jest przykre
Zgłoś
Avatar
Cortes 2013-05-02, 20:45 1
Naster napisał/a:

@kossa69

No i na chuj sie przypierdalasz do niego ?

To że jest faszystą to jego i tylko wyłącznie jego sprawa. Trochę tolerancji i poszanowania dla innego światopoglądu.



Jak już to nazista.

Oto faszyzm pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm

A oto nazizm pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_socjalizm
Może i wikipedia ale raczej różnice da się zauważyć.
Zgłoś
Avatar
S................k 2013-05-02, 20:45 1
@Będę_go_zjadł

Od krucjat się prosze odpierdolić, kozojebcy sami zaczęli ten trwający do dziś konflikt podbijając Ziemie Świętą, Afrykę, część Europy oraz Anatolie, a krucjaty były tylko skutkiem działań Islamu. Dlaczego pisze, że trwa do dziś? Bo do dnia dzisiejszego mamy z nimi problemy.

Inkwizycja nie była taka zła jak się mówi, owszem karała ludzi śmiercią, ale sądy świeckie w tamtych czasach robiły to samo i na większą skale. Wieki średnie to bardzo brutalny okres w dziejach Europy. Właściwie i tak był to mniej brutalny czas niż w Azji czy Ameryce pd i pn (Aztekowie).

Co do konkwisty, bajeczka o nawracaniu pogan i walce z nimi dobrze się sprzedawała, a w rzeczywistości Hiszpanom chodziło tylko i wyłącznie o pozyskanie obszarów i wpływów w Nowym Świecie.
Zgłoś
Avatar
job_twaju_mać 2013-05-02, 20:50
Abdulan napisał/a:

@Będę_go_zjadł

Od krucjat się prosze odpierdolić, kozojebcy sami zaczęli ten trwający do dziś konflikt podbijając Ziemie Świętą, Afrykę, część Europy oraz Anatolie, a krucjaty były tylko skutkiem działań Islamu. Dlaczego pisze, że trwa do dziś? Bo do dnia dzisiejszego mamy z nimi problemy.

Inkwizycja nie była taka zła jak się mówi, owszem karała ludzi śmiercią, ale sądy świeckie w tamtych czasach robiły to samo i na większą skale. Wieki średnie to bardzo brutalny okres w dziejach Europy. Właściwie i tak był to mniej brutalny czas niż w Azji czy Ameryce pd (Aztecy).

Co do konkwisty, bajeczka o nawracaniu pogan i walce z nimi dobrze się sprzedawała, a w rzeczywistości Hiszpanom chodziło tylko i wyłącznie o pozyskanie obszarów i wpływów w Nowym Świecie.



Jeżeli 10 milionów ofiar Inkwizycji to dla ciebie mało to gratulacje.
Zgłoś
Avatar
S................k 2013-05-02, 20:58
Jeśli masz źródło to prosze o jego podanie. Nigdy nie spotkałem się z taką statystyką, ocenia się, że inkwizycja pozbawiła życia kilkaset tysięcy ludzi (co i tak nie ma pokrycia względem wydanych wyroków śmierci). 10 mln ofiar na realia od XIII do XVIII wieku wymagałoby ostrej machiny zagłady, podobnej w organizacji do tej jaką mieli naziści. Wybacz, ale poddaje pod wątpliwość Twoją wiedzę na temat inkwizycji.

Zaznaczam, że staram się być obiektywny i ciężko wbić mi do głowy jakieś bajki o 10mln ludzi, zbyt wiele wiem o historii żeby wierzyć w bzdury wypowiedziane przez kogoś na sadisticu. Coż, niektórzy po prostu lubią wierzyć w mity.
Zgłoś
Avatar
carOla 2013-05-02, 21:11 1
Abdulan napisał/a:

Ameryce pd (Aztecy).


Aztekowie są z Ameryki Północnej.

A co do Inkwizycji: "specjalizuję się" w obszarze krajów hiszpańskojęzycznych, trudno jest mi więc powiedzieć, jak wyglądała sytuacja np. we Włoszech czy Francji. Odnosząc się jednak do kraju mi bliskiego, czyli Hiszpanii, powtórzę to, co powiedziałam już wcześniej (oraz paru innych użytkowników): nie taka Inkwizycja zła, jak ją malują.
Przede wszystkim, Inkwizycja hiszpańska miała zająć się "niewiernymi". Wraz z panowaniem Królów Katolickich wypędzono z Hiszpanii nie tylko muzułmanów, ale i żydów. To tymi drugimi miała przede wszystkim zajmować się Inkwizycja. Zorientowano się jednak, że "mało do roboty" miała, wzięła sobie więc na cel conversos (zwanych również pogardliwie marranons, czyli świniami) - "nowych chrześcijan" oraz samych Hiszpanów. Inkwizycja tępiła homoseksualizm, była nieufna wobec podróżnych (szczególnie wobec Anglików), wbrew pozorom dość sceptycznie podchodziła do oskarżeń o czary. Owszem, odbyło się kilka spektakularnych autodafe, ale miały one przede wszystkim na celu wzbudzenie lęku wśród ludności. Po pewnym czasie zrezygnowano nawet z tego typu widowisk, gdyż pochłaniały one zbyt dużo pieniędzy.
Co do wymierzanych kar, najczęściej były to kary chłosty, grzywny, niektórzy skazańcy zobowiązani byli do noszenia sambenito. Zresztą, zważywszy na sytuację w Hiszpanii w czasach Inkwizycji, nie spodziewałabym się masowych mordów. Sąsiad oskarżał sąsiada o to, że robił pranie w niedzielę albo np. o to, że zmieniał pościel czy tam obrus w sobotę (co mogło oznaczać, że był żydem).
Zgłoś
Avatar
S................k 2013-05-02, 21:12
Ta, poprawiłem już chwile wcześniej bo zobaczyłem błąd w cytacie z mojego postu .
Zgłoś
Avatar
krzys535 2013-05-02, 21:50
Naster napisał/a:

@kossa69

No i na chuj sie przypierdalasz do niego ?

To że jest faszystą to jego i tylko wyłącznie jego sprawa. Trochę tolerancji i poszanowania dla innego światopoglądu.



Ta no i kurwa co jeszcze może tolerancja i poszanowanie dla Hitlera za światopogląd??!! No gościu weź sie jebnij
Zgłoś
Avatar
Naster 2013-05-02, 22:00
@Escove, No kurwa ! Przecież ja katolików nie atakowałem,więc nie rób ze mnie komucha ok ?

@CarOla Fakt, przyznaje się, mój błąd.

@Krzys535

Ziomuś spokojnie, bo Ci pejsy z tej złości odpadną
Zgłoś
Avatar
PLpunk 2013-05-02, 22:04
A ja takiej koszulki nigdzie znaleźć nie mogłem, chyba robią je na zamówienie czy coś.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie