18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 21:18
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 47 minut temu
🔥 Zguba motocyklisty - teraz popularne
🔥 Napastnik z długą rurką - teraz popularne
Avatar
John Deere 2012-09-03, 22:07 1
Voltron napisał/a:

z tego co widze debil nie ma nawet wezy do hydrauliki podpietych.



Ma podpięte bo przedtem orane było poprawnie tylko jak ten debil siadł to zjebał. Ten niuch ledwo targa tego ibisa.
Jak to sie mówiło za czasów PGR, "Ursus gwizda lecz kierowca pizda"
Zgłoś
Avatar
squorpion 2012-09-03, 23:28
dziwne że wszyscy wiedzą o co chodzi...
gdzie gimbaza?
Zgłoś
Avatar
artur_sz13 2012-09-03, 23:58 2
lofix1 napisał/a:

wieśniaki do gnoju!
internety majo a pługu założyć to nie ma komu Obrazek



Ty się miejski ćwoku śmiej ale koleś ma nowiutki ciągnik new holland wart ok 160-170 tyś, tur za 30 tyś i pługi Unii Grudziądz pewnie też z 30 tyś a ty łośku co masz golfa za 4 tyś?

także Misiu

=============================

Młody chłopak pewnie pierwszy raz wsiadł bo mu kazali poorać i mu nie wytłumaczyli jak orać obrotowymi tylko kazali jezdzić raz przy razie. (Choć z tego co widać tam wcześniej było dobrze orane więc pewnie dla przypału go posadziliście) Trzeba przyznać inteligencją też nie zgrzeszył jak widział że robi bruzdę i jechał dalej. Trzeba było wajchą niebieską lub zieloną ruszyć do przodu lub do tyłu

Dziwi mnie autor tego filmu. Bo zakładam że film jest autorski. Jak masz koleś 20 lat to zamiast się śmiać to trzeba było wejść i kolesiowi pokazać. Nie każdy jest specjalistą od wszystkiego szczególnie, że to nowy sprzęt i osoba w ciągniku mogła nie to że nie orać ale nie widzieć wcześniej pługu obrotowego. A wy patrzę też pierwszy raz musieliście taki ciągnik zobaczyć skoro tylu was tam było w koło. Może któryś był na tyle ogarnięty że umiałby wajchę od hydrauliki przesunąć. A tak ktoś ma rów melioracyjny przez środek pola:D

Choć i tak trzeba przyznać normalniejsza wieś niż moja bo jak my podobny kupiliśmy i do tego osprzęt to nawet nikt nie przyszedł zobaczyć tylko ludzie ze wsi z zazdrości głowy w drugą stronę odwracali

Ale piwo poszło za wkład własny w nagranie i aspekt edukacyjny, bo teraz miastowi i mniastowi też wiedzą co to pług obrotowy:D
Zgłoś
Avatar
lofix1 2012-09-04, 7:19
artur_sz13 napisał/a:

koleś ma nowiutki ciągnik new holland wart ok 160-170 tyś, tur za 30 tyś i pługi Unii Grudziądz pewnie też z 30 tyś


tymbardziej utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że taki wsiur, który w nowoczesnym sprzęcie nie może się odnaleźć powinien mieć chomąto na szyi a pług na dyszlu podpięty do dupy i w takim rynsztunku niech by się uczył orać pole
ps. bez najazdu na mieszkańców wsi
Zgłoś
Avatar
artur_sz13 2012-09-04, 10:46 1
Jak się przesiadasz ze starego samochodu do nowego który ma komputer pokładowy to też go nie potrafisz od razu obsługiwać no nie? Po za tym to nie jest stary chłop tylko gimbus więc trzeba brać poprawkę i na to a być może i dla przypału dali nie właścicielowi pojechać żeby potem nagrać jakim debilem jest. Pewnie taka sama sytuacja byłaby z tobą jakby tobie kazali wejść i orać. Tylko ty byś nawet ciągnikiem nie ruszył bo byś nie wiedział jak a jak byś już go włączył i ustawił biegi to kolejne parenaście minut zajęłoby ci znalezienie rewersu a jak byś już znalazł rewers (w tym momencie te łośki by już nakręcili półgodzinny film z debilem który nie umie ciągnikiem ruszyć) to potem byś musiał szukać jak opuścić podnośnik i przekręcać pługi itd itp.

Co do chomonta przejdź się dziś do sklepu i spójrz co wkładasz do koszyka. Żeby nie takie wsiury to nie miałbyś co żreć.

Niestety propaganda polityczna sprawia że mieszkańcy miast mają za nic rolników bo nie jest to ani elektorat PO ani Palikota a PIS i SLD też na rolników srają. A prawda jest taka że jakbyście musieli robić tyle co oni to byście się zesrali i poszli stać w sklepie za minimalną. Kolo ma nowy sprzęt bo ma łeb i wziął z dotacji unijnych. Tylko wy widzicie sprzęt przez pryzmat samochodu- łądny nowy to pewnie koleś bogaty. A to nie tak. Gówno on bogaty wziął nowy sprzęt bo po dopłatach kosztował tyle co używany w komisie i tyle że mu szybciej robota idzie. Pieniądze wtopił w niego albo kredyt wziął, nie może go sprzedać przez 5 lat (i raczej go nigdy nie sprzeie samochód że się moda zmienia tylko będzie jezdził 40 lat) a jedyna jego przewaga nad starym to ta że mu się nie zepsuje tak szybko tyle że jak wam się zepsuje samochód to płacicie 1-2tyś max 3 a jak mu się stary ciągnik zepsuje któy ma 20 lat jest ściągnięty z niemiec i w komisie kosztował 80 tyś to musi zapłacić 20 tyś za remont bo jak się psuje to zazwyczaj skrzynia lub silnik. A tu on zapłacił po zwrotach 80 tyś i ma nowy. Tyle tylko że wykorzystuje go do pracy a nie jeździ pod blokami szpanując co ma
Zgłoś
Avatar
John Deere 2012-09-04, 14:31 1
artur_sz13 napisał/a:

new holland wart ok 160-170 tyś, tur za 30 tyś i pługi Unii Grudziądz pewnie też z 30 tyś a ty łośku co masz golfa za 4 tyś?


ta ten tur to max z 10 tys. a pług też tańszy niż piszesz i nie ma już unii grudziądz jest tylko unia. Poza tym polskie maszyny to gówno orka siew itp wszystko sie psuje. Stawiają na ilość a nie na jakość co chwile reklamacja bo to spaw sie urwał albo coś pokrzywiło. Lepiej zachodni używany niż polski nowy.
Zgłoś
Avatar
artur_sz13 2012-09-04, 14:54
John Deere napisał/a:


ta ten tur to max z 10 tys. a pług też tańszy niż piszesz i nie ma już unii grudziądz jest tylko unia. Poza tym polskie maszyny to gówno orka siew itp wszystko sie psuje. Stawiają na ilość a nie na jakość co chwile reklamacja bo to spaw sie urwał albo coś pokrzywiło. Lepiej zachodni używany niż polski nowy.



No fakt jak teraz poklatkowałem ten film to faktycznie to nie Stohl. Ale sam osprzęt z 12 tyś to i z 15 rama może kosztować jak sekwencyjny. Co do Unii to nie wiem nie widziałem ich, ale fakt faktem wszystkie maszyny zachodnie braliśmy. Pług na ten przykład Kverneland tylko co to za "zachodni" sprzęt jak go w zakładach właśnie Unii składają. No ale stal to nie ta co w polskich.
Zgłoś
Avatar
ScrappyCoco 2012-09-05, 1:02
Nie jestem rolnikiem. Nie wiem o co kaman, ale też chce być na "jutube"...
Zgłoś