18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 15:34
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 58 minut temu
Avatar
Andrzejas 2024-07-28, 23:04
krzysieks997 napisał/a:

To efekt doplera, a nie 5w 🤣



Efekt dopplera? Przy tak niskiej prędkości jest niezauważalny. Radiowóz musiałby gnać ponad 1200 km/h, żeby za nim nie było słychać syreny.
Zgłoś
Avatar
k................8 2024-07-28, 23:29 2
Andrzejas napisał/a:

Pojazd uprzywilejowany nie powinien być od zachowywania ostrożności. Po to ma sygnały dźwiękowe i świetlne, żeby ostrożność zachowali inni.
Zwróćcie uwagę na jedna rzecz:
Gdy radiowóz mija autora filmu, to słyszymy syrenę. Gdy natomiast oddala się od niego na kilkanaście metrów, to już jej praktycznie nie słychać.
Słychać za to dobrze dźwięk zderzenia się pojazdów. Nie tak powinno to się prezentować. Kierowca autobusu zobaczył i usłyszał radiowóz w ostatnim momencie, bo jego syrena miała całe 5W mocy.
Pewnie wasze lampki nocne dają więcej czadu.



Miałem podobną sytuację w ubiegłym tygodniu. Zapaliło się zielone więc wjechałem na duże skrzyżowanie (po 3 pasy ruchu w obu kierunkach), mijając 2 pas usłyszałem syrenę, byłem na środku skrzyżowania ale zacząłem się rozglądać skąd ten dźwięk. Gdy minąłem 3 pas i zbliżyłem się do 3 kolejnych w przeciwnym kierunku, zobaczyłem po prawej stronie psiarnię na bombach. Na szczęście jechali powoli bo mieli czerwone, ale fakt faktem że usłyszałem ich dosłownie w ostatniej chwili a radio nie grało głośno.
Zgłoś
Avatar
tomnbb 2024-07-28, 23:29 3
krzysieks997 napisał/a:

To efekt doplera, a nie 5w 🤣



Nie pisz mu tak bo pomyśli,, że go obrażasz 🤣
Ale prawda jest taka, że te syrenki strasznie ciche teraz robią.
Zgłoś
Avatar
Andrzejas 2024-07-28, 23:46
tomnbb napisał/a:

Nie pisz mu tak bo pomyśli,, że go obrażasz 🤣
Ale prawda jest taka, że te syrenki strasznie ciche teraz robią.



Pewnie wymóg unii, bo piesiuleczki dostają sraczuszki.
Zgłoś
Avatar
truna 2024-07-29, 0:09 1
Dżepetto napisał/a:

Kierowca autobusu powinien słyszeć sygnały dźwiękowe i się zatrzymać.



. Mam nadzieję, że nie masz prawa jazdy.
Zgłoś
Avatar
blokershk 2024-07-29, 7:39
Stop ukrainizacji POSKI
Zgłoś
Avatar
DziQ1916 2024-07-29, 7:44
DużyKogut napisał/a:

Gonili pijanego ukra



dla przykładu powinni 100 odesłać za granice
Zgłoś
Avatar
kamilja 2024-07-29, 9:08
No to kierowca autobusu ma ciepło. Zapłaci za autobus i sukę, wyleci dyscyplinarnie i dostanie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, poza tym pomocnictwo w ucieczce. Naraził się bandytom bo pokazał publicznie jakimi są debilami. Szkoda chłopa. No - ale żyje w demokratycznym kraju przesprawiedliwości, to mógł przewidzieć co może go spotkać - czyli wszystko.
Zgłoś
Avatar
ungubungu 2024-07-29, 12:14
d-_-bE.Prigozhin61 napisał/a:

By pokryć koszta to ukrów w ten sam dzień powinni rozbierać na części i organy na handel



Na śmietnik odrazu.
Zgłoś
Avatar
remik93 2024-07-29, 23:52
@d-_-bE.Prigozhin61:

d-_-bE.Prigozhin61 napisał/a:

By pokryć koszta to ukrów w ten sam dzień powinni rozbierać na części i organy na handel



No tak, bo Ukraińcy aktualnie nie pokrywają kosztów naszego bezpieczeństwa własnym życiem.
Zgłoś
Avatar
__ 2024-07-30, 0:04 2
remik93 napisał/a:

@:
No tak, bo Ukraińcy aktualnie nie pokrywają kosztów naszego bezpieczeństwa własnym życiem.



Tak tak ukry walczą za Polskę i gdyby nie oni ruskie byliby już w Polsce 😂 skoro tak walczą to dlaczego nie są na froncie tylko u nas się panoszą?
Zgłoś
Avatar
k................8 2024-07-30, 5:00 1
d-_-bE.Prigozhin61 napisał/a:

Tak tak ukry walczą za Polskę i gdyby nie oni ruskie byliby już w Polsce 😂 skoro tak walczą to dlaczego nie są na froncie tylko u nas się panoszą?



1. Tak
2. Tak
P.s.
A ty w której grupie będziesz, jak już onuca Putin zawita do Polski? Mam dziwne wrażenie że będziesz w pierwszej grupie która spierdoli na zachód. Tylko nie wiem czy zachód nas przyjmie, bo priorytet mają ciapaci
Zgłoś
Avatar
__ 2024-07-30, 7:54 1
kris1978 napisał/a:

1. Tak
2. Tak
P.s.
A ty w której grupie będziesz, jak już onuca Putin zawita do Polski? Mam dziwne wrażenie że będziesz w pierwszej grupie która spierdoli na zachód. Tylko nie wiem czy zachód nas przyjmie, bo priorytet mają ciapaci



Jesteś ofiarą USrAelskiej propagandy i masz żyć w strachu i stulić mordę tylko grzecznie płacić w podatkach na zbrojenie czyli kilkukrotnie przepłacony amerykański szit. Dla przykładu AIM 120 amraam koszt sztuki 392tys $ koszt produkcji 17k $. Serwis co 36 miesięcy jednej sztuki (12tys $) dsca.mil/press-media/major-arms-sales/poland-aim-120c-7-advanced-mediu...
Czego tu nie rozumiesz wystraszony człeku?
Zgłoś
Avatar
k................8 2024-07-30, 15:42
d-_-bE.Prigozhin61 napisał/a:

Jesteś ofiarą USrAelskiej propagandy i masz żyć w strachu i stulić mordę tylko grzecznie płacić w podatkach na zbrojenie czyli kilkukrotnie przepłacony amerykański szit. Dla przykładu AIM 120 amraam koszt sztuki 392tys $ koszt produkcji 17k $. Serwis co 36 miesięcy jednej sztuki (12tys $)
Czego tu nie rozumiesz wystraszony człeku?



Spokojnie, nie boję się panie onuca. Czekam na nią, bo jest nieunikniona. Podobno po niej zapanuje pokój na ziemi na długie lata, czyli mniemam wytępi zjebów typu ekolodzy, LGBT+LPG, Putin.
Natomiast nie dociekam ile kosztuje uzbrojenie, gdyż na tym nie powinno się oszczędzać. Bardziej wkurwia mnie to że wydajemy miliardy euro, na fikcyjną walkę z ocieplaniem klimatu, dzięki której jakiś żyd z UE zbija miliony.
Zgłoś