18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 12 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Gieniu 2013-10-25, 13:14
"Poszłem bo miałem blisko, poszedłem bo było daleko." - Piotr Bałtroczyk
Zgłoś
Avatar
necroboss 2013-10-25, 13:14 1
Poszukałem, poszukałem i znalazłem taką wypowiedź:

"Za pytaniem w rodzaju "Czy można już mówić poszłem?" kryje się niepewność co do własnego wyczucia językowego oraz przekonanie, że ktoś tym językiem rządzi. A językiem nikt nie rządzi - on sam się rządzi (swoimi prawami), co sprowadza się do tego, że na jego kształt wpływamy my wszyscy, dyskretnie kierowani przez tych, którzy znają jego zasady, historię itd.

Apelowałabym do nas wszystkich o większe zaufanie do siebie samych, o to, byśmy ufali swojemu wykształceniu, wyczuciu językowemu, oczywiście - "podpartemu" wiedzą fachową, podaną choćby w słownikach. "

To wypowiedź Agnieszki Kubik, sekretarza Rady Języka Polskiego

Wniosek: nigdy nie widziałem takiej pieprzonej hipokryzji. "To wy tworzycie język, my go nie kontrolujemy!", ale "zważywszy na historię, mówimy dyskretnie, jak ma być poprawnie!". I teraz mamy impas, bo "poszłem" jest formą używaną przez 70% ludzi w Polszy? 80%? Wystarczą dwa piwa i wszystkim się nagle zapomina o poprawności języka. Gdzie więc to dostosowywanie języka do żyjących i praktykujących go ludzi? Dawniej Mickiewicz spokojnie pisał o "srebrnym kutasie", dzisiaj polonistka ĘĄ z Rady by was zwyzywała za wulgarność formy. I kolejne pytanie, co będzie dalej? Co z obecnym mógłbym rzec wręcz slangiem? Ze słowami: spoko, epicko, luzik, ziomal, bro, skun, zajebiaszczo, zajefajnie, ruchałem, ruchałbym, fapować i innymi, których używają całe masy społeczeństwa?

Wiecie jak wygląda Rada Języka Polskiego? 80% to ludzie, którzy mają 70+ lat i dawno już powinni sie gdzieś rozkładać, 10% to młode stażystki z cyckami D85 i dekoltem do kolan, żeby starym profesorom się przyjemnie siedziało i chuja robiło, a pozostałe 10% to ludzie, którzy faktycznie coś tam ważnego robią. Ja bym natomiast chciał, żeby taka rada składała się z regge ziomków i dostosowała nasz wspaniały język do XXI wieku. Bo statyczny język polski jest obecnie jednym z najtrudniejszych języków na świecie do nauki dla osób zagranicznych. Mamy wielu świetnych specjalistów, fabryki tworzące towary na cały świat, a nikt nawet nie dąży do tego, aby ułatwić ludziom promocję polski i polskiego języka. Zacznijcie czerpać z angielskiego, z form passive, uproście odmiany przez czasy i pozwólcie słownikom rozwijać się same. Według statystyk rocznie w USA/Anglii powstaje prawie 2500 nowych słów - w Polsce nie powstaje ani jedno. Piękny polski język? Chuj z tym jak jest nieprzydatny do niczego?
Zgłoś
Avatar
boogeyman 2013-10-25, 14:02
Widziałem ją ostatnio pod Politechniką Warszawską, taka malutka z 1.6m. Z kamerką na statywie sobie szła
Zgłoś
Avatar
chrucik 2013-10-25, 14:03
Ilość cukru w cukrze jest policzalna doświadczalnie np w procentach promilach molach itd.
Zgłoś
Avatar
biohazard 2013-10-25, 15:07
Sam fakt, że jest kobietą sprawia, że w moich oczach jej wiarygodność gaśnie. Ja im zwyczajnie nie wierzę!
Zgłoś
Avatar
Darkman-72 2013-10-25, 15:25 1
Strasznie wkurwiająca jest
Zgłoś
Avatar
Szymekspt 2013-10-25, 15:41 2
Przyszłem, pierdłem, rzygłem i wyszłem. Co jak co, ale chamstwa nie zniese.
Zgłoś
Avatar
brakmaila 2013-10-25, 17:32
proste jak nie wiem - Bałtroczyk to wyjaśnił

poszłem - jak jest blisko
poszedłem - jak jest daleko

i tyle
Zgłoś
Avatar
LaChupacabra 2013-10-25, 18:18 1
Zawsze mnie wkurwiało jak jedna pizda jak ją jebałem zawsze mówiła "Doszłeś?" albo "Już wyszłeś?"... Nigdy nie zwróciłem jej o to uwagi z obawy przed brakiem następnego ruchańska.
Zgłoś
Avatar
Molibdenowy_Rysio 2013-10-25, 19:00 1
czy ona robi te filmiki na poważnie? w sensie czy tępota jest na tyle postępująca by tłumaczyć coś co powinno się wynosić z domu?
rozumiem inicjatywę, ale kurwa nie rozumiem przyczyny dlaczego musiała powstać.
Zgłoś
Avatar
Dranger 2013-10-25, 19:00
najbardziej lubie ze każdy ma to w dupie co ona mówi, ale, że fajna dupa to każdy ogląda
Zgłoś
Avatar
zapijampiwem 2013-10-25, 19:33 1
o czym ty do mnie rozmawiasz?
Zgłoś
Avatar
Coo 2013-10-25, 19:38 1
"Raz i porządnie"

Porządnie na pewno, ale nie raz
Zgłoś
Avatar
domat1 2013-10-25, 20:10 1
na showup to bym chętnie zobaczył, ale nie tutaj!
Zgłoś
Avatar
P................8 2013-10-25, 20:25 1
Kurwa, jakoś mało interesuje mnie co ona tam pierdoli ale jej mimika i twarz wzbudzają moje zainteresowanie.Chętnie bym ją poznał
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie