18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 52 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Pożar w garażu w Polsce
xgregor • 2012-05-22, 9:08
I sprawna akcja straży pożarnej
Napisali że pożar rozprzestrzenił się tak szybko przez elewację.
Czyli styropian


Zgłoś
Avatar
filozoph 2012-05-22, 16:50
Wyjaśni mi ktoś co się dzieje na 2:03 pierwszego filmu?
Zgłoś
Avatar
pindolexus 2012-05-22, 16:54
jak byście chcieli zauważyć to zanim ten cweluch co kręci wyjął aparat czy tam telefon to już dawno by to zgasił wodą czy czymś podobnym a nie się potrzył jak się zaczyna to chajcować
Zgłoś
Avatar
matrixadam 2012-05-22, 17:18 1
W pierwszym filmiku 0:42 mówi młody Koterski
Zgłoś
Avatar
Rafal1757 2012-05-22, 17:24 1
1:40
łooo kuurwa jak dobrze, że im pokazał gdzie się pali. Gdyby nie on to by biedni jeździli w kółko i chuja znaleźli.
Zgłoś
Avatar
klema 2012-05-22, 17:30
Pierdole, nie oglądam z wami filmów o straży już. Obejrzałem filmik, 10 minut nie minęło, a do mnie pod blok straż się wjebała ...
Zgłoś
Avatar
Nakwasowany 2012-05-22, 17:47
zamiast za kamere trza było za gasnice łapać... ale zaraz zaraz przecież to dom sąsiada to popatrze jak sie jara
Zgłoś
Avatar
TheRudeBoy 2012-05-22, 17:56
styropian się pali? Nowina jak dla mnie
Zgłoś
Avatar
Siernik 2012-05-22, 18:02
Kurwa takiego szybkiego pożaru jeszcze nie widziałem :O
Zgłoś
Avatar
interferometr 2012-05-22, 19:12 1
Lew napisał/a:

nie lubię takich cwelów (nagrywającego)

...Kurwa kurwa, gaście kurwa bo cały blok się zjara... czym oni gaszą, taką małą sikawką...

Koleś się gówno zna a komentuje, na początku bo jest najszybciej po ubraniu aparatu tlenowego jest rozwinięcie szybkiego natarcia by jakoś już tłumić ogień. a dopiero potem reszta rozwija linie główną i boczną i wtedy się rozpoczyna już gaszenie pełną parą.

Wkurwiłem się na tego gostka bo widać ze mamusia do tej pory dupę podciera jak się zesra. I co tutaj dużo mówić Strażak wie co ma robić, nie popędzać go ani nie rozkazywać, bo chcąc nie chcąc to on nam będzie ratował dom, auto, stodołę czy tez uratuje podczas powodzi lub innej klęski żywiołowej


No tak, wkurwiający kamerzysta ale...
ale kurwa na początek to nie ubranie aparatu tlenowego, tylko rozpoznanie. Dowódca/ przodownik roty idzie na rozpoznanie i decyduje co należy użyć (zwykła woda, piana lekka, ciężka).
I kurwa on decyduje kto i gdzie może rozpocząć akcję gaśniczą bo to on odpowiada za życie swoich podopiecznych i huja go obchodzą teksty: gasić tam, a nie tu.
Kurwa ludzie, gdyby nie straż, to huja byście mogli zrobić.
Pozwólcie, że strażacy sami zadecydują, czym i gdzie gasić.
To nie policja, czy straż miejska - strażak kurwa wie co robić i robi to z narażeniem życia.
Zgłoś
Avatar
Lew 2012-05-22, 19:59 2
baro605 napisał/a:

@Lew
W stresie się gada różne rzeczy, jakby Ci się palił dorobek życia to też byś pierdolił od rzeczy. Krytykujesz, że koleś gówno się zna a komentuję a zachowujesz się tak samo, kurwa chłopie nie wiesz jak byś się zachował na sytuacji tego faceta. Łatwo Ci skomentować siedząc na dupsku przed komputerem.



Powiem tak.

Jestem strażakiem, wiem co to pożar, wiem jak to jest stracić dorobek życia, wiem jakie to jest wkurwiające jak ktoś ci cały czas dupę truję i co gorsza włazi ci przed nos utrudniając pracę. I zamiast skupiać się na ratowaniu ty ciągle pilnujesz takich dupków by nie wleźli w strefę rażenia.

interferometr, tak zgodzę się z tobą ale nie do końca, dowódca wiedząc ze jest zgłoszenie o pożarze garażu podziemnego, już podczas jazdy wyznacza tych co mają robić a potem koryguje swoje działania, w dodatku nie wiem czy wiesz ale gdy jest pożar budynków w środku by nie tracić czasu strażacy mają już zakładać aparaty zaraz po wyjściu.

Dlatego zastęp/sekcja liczy zawsze 6 osób

2 lub 3 przeznaczeni są na zarzucenie się w aparaty a reszta pomaga i wykonuje już rozkazy dowódcy.
Bo w niektórych sytuacjach liczą się ułamki sekund.

Bo nagle okazuje się ze ktoś jest w budynku który się pali a w zgłoszeniu nie było o tym mowy.
Zgłoś
Avatar
przemas6662 2012-05-22, 20:04 1
Wszyscy znawcy a pierdolicie głupoty taki,że się nie chce słuchać. Po pierwsze drodzy laicy Lew i Interferometr to nie aparatu tlenowego, bo butla z tlenem pod wpływem temperatury staje się niezłą bombą,tylko aparatu z powietrzem najzwyklejszym w świecie wtłaczanym sprężarką, a a jakby tego było mało to aparaty powietrzne montowane są w siedzeniach wiec nie trzeba ich ubierać po przyjeździe an miejsce zdarzenia, po drugie to rozpoznanie swoją drogą, jednakże na miejsce jako pierwsze zapewne dojechał średni samochód GBA, z 2500 l wody na pokładzie i wydajnością autopompy 1600 l na minute nie pogasili by za długo, dlatego użyli Lini Szybkiego Natarcia,która podaje małą ilosc wody pod ogromnym ciśnieniem dlatego w takich pożarach używana jest do dzialania w obronie, chlodzi sie elewacje itd aby nie dopuścić do przemieszczenia się pożaru. Gdy organizuje się punkt czerpania wody, lub dojadą kolejne zastępy wtedy rozpoczyna się gaszenie. Dziekuje.
Zgłoś
Avatar
filozoph 2012-05-22, 20:35 1
No proszę, w końcu ktoś kto ma pojęcie o pożarnictwie... @przemas6662 dobrze gada, nie sądzę żeby w ciągu ~3 minut od rozpoczęcia filmu, czyli ~5 od wezwania na miejscu pojawił się taki GCBA 6/32.
Autopompa to jedno, prądownica drugie. Przy pożarze bloku jeden turbojet raczej nie wystarczy, dlatego pierwsze co to zadbać o to żeby ogień się nie rozprzestrzeniał, co zresztą zrobili. Długo zresztą by sobie nie polali, bo przy 2,5 hl i wydajności prądownicy 200 l/min (popraw mnie, jeśli coś pojebałem) woda spierdala w chwilę.
Zgłoś
Avatar
przemas6662 2012-05-22, 21:36
@filozoph Doklanie, wozami pierwszego rzuty zawsze są średnie samochody gaśnicze (szczególnie w mieście),dopiero po nich dołączają ciężkie wozy, które robią za stanowisko wodne. Nic nie pojebałeś, wody zawsze będzie mało dlatego wymysla sie systemy takie jak własnie LSN, CAFS czy Cobra. Gdyby mieli użyc 2 lini gaśniczych to wody starczyło by im na niespełna 2 minuty, a co by było potem? 'Straż pozarna przyjechała bez wody"...niestety taka polska mentalnośc ,zawsze będzie źle.

+@Lew nie wiem gdzie Ty masz zawsze 6 osobowe zespoły....Wiekszosc GCBA nie ma kabin brygadowych nawet.... a po 2 nie było by na to pieniędzy,,,
Zgłoś
Avatar
LilL 2012-05-22, 21:41
Niby się mówi, że straz pożarna to jedyna formacja mundurowa ciesząca się duzym szacunkiem w społeczenstwie, jednak podczas działań ratowniczo/gaśniczych, to i im się dostaje po uszach, ze coś robia źle lub zbyt wolno, tak jak na załączonym filmie.
Zgłoś
Avatar
filozoph 2012-05-22, 22:23
Taka jest już nasza mentalność, że nawet cudotwórca dostałby po uszach, bo wodę zamienił w zły gatunek spirytusu
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie