18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
prawie ciąża
marna • 2013-10-23, 20:13
Kiedy Joe jest w autobusie, pasażerowie ustępują jej miejsca. Nieznajomi na ulicy gratulują jej i pytają kiedy dziecko się urodzi, ale nikt nie pomyśli, że może to nie ciąża jest przyczyną tego ogromnego brzucha.



Otóż Joe cierpi na marskość wątroby - poważną chorobę, której towarzyszy nieodwracalne zastąpienie miąższu tkanki wątroby przez włóknistą tkankę łączną.



Nadużywanie alkoholu doprowadziło do tego, że nie tylko wątroba kobiety jest uszkodzona. W jej brzuchu zaczął gromadzić się płyn i powstało tak zwane wodobrzusze.



Co trzy tygodnie musi odwiedzać szpital gdzie lekarze odsączają jej kilka litrów płynu. Jest to dość bolesna procedura, podczas której do ciała przymocowane są różne cewniki i sączki. Jedynym ratunkiem dla niej jest przeszczep wątroby. Nie daje on jednak jej 100% pewności że przy tak zaawansowanej chorobie da jej to szansę na przeżycie operacji.

Zwykle gromadzi jej się 12 litrów płynu w brzuchu. Usuwanie go trwa około ośmiu godzin. Po zabiegu, pacjentka jest 19 kilogramów lżejsza.





Zgłoś
Avatar
Harpagan 2013-10-24, 14:44
a od regularnego picia browarów można dostać marskości wątroby ? Troche się wystraszyłem tym tematem bo jestem browarmistrzem... proszę o specjalistyczną opinię... wierzę ,że taki specjalista się na takim portalu znajdzie jak to sie mówi "piwo to nie alkohol tylko napój orzeźwiający" z góry dziękuje
Zgłoś
Avatar
AnteTheOne 2013-10-24, 14:47
Jestem ekspertem, wikipedie mam na stronie głównej

Choroba wątroby spowodowana alkoholem (ALD; ang. alcoholic liver disease) – krótkotrwałe spożywanie < 80 g etanolu (10 standardowych dawek alkoholu, czyli ok. 6 piw 4,5% lub 250 ml 40% wódki lub 5 kieliszków 10% wina) dziennie prowadzi do niewielkich i odwracalnych zmian w wątrobie. Dzienne spożywanie > 160 g przez 10-20 lat powoduje ciężkie uszkodzenie, a przewlekłe spożywanie 80-160 g dziennie jest ilością graniczną powodującą znaczne uszkodzenie[2]. Uszkodzenie wątroby jest wynikiem blokowania przez alkohol metabolizmu związków pokarmowych – tłuszczów, białek i węglowodanów. Należy wspomnieć, że alkohol dostarcza również pustych kalorii, co przyczynia się do otyłości, mimo wyraźnych objawów niedoboru witamin i składników mineralnych.
Zgłoś
Avatar
Takeda 2013-10-24, 14:57
Harpagan napisał/a:

a od regularnego picia browarów można dostać marskości wątroby ? Troche się wystraszyłem tym tematem bo jestem browarmistrzem... proszę o specjalistyczną opinię... wierzę ,że taki specjalista się na takim portalu znajdzie jak to sie mówi "piwo to nie alkohol tylko napój orzeźwiający" z góry dziękuje



Możesz łoić browara do woli, najgorsze co cię może spotkać to znaczne rozbudowanie tkanki mięśnia piwnego.
Zgłoś
Avatar
Hyperaciv 2013-10-24, 14:58 2
Obiad z Sadisticiem zawsze smakuje najlepiej! Polecam, Robert Makłowicz.
Zgłoś
Avatar
Kannibal992 2013-10-24, 15:02
A zawsze myślałem że dowcip z pijakiem któremu usunięto płuco bo wątroba się nie mieści to tylko dowcip.
Zgłoś
Avatar
Rothing 2013-10-24, 15:04 15
Jeszcze nie ma klasyki? To ja polece.

Nie brała calgonu to jej bęben wyje*ało
Zgłoś
Avatar
Werewolv 2013-10-24, 15:25
Sadolowi motocykliści do dzieła.
Zgłoś
Avatar
krzysiek0213 2013-10-24, 16:28
Mogło kurwiszcze nie chlać.
Zgłoś