18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 29 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 16 minut temu
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:56
Cytat:

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany na scenie na Targu Węglowym. Sprawca dźgnął go nożem w okolice serca. Prezydent trafił do szpitala, jego stan jest bardzo poważny.

Do ataku na prezydenta Gdańska doszło w niedzielę, kilka minut przed godziną 20. Adamowicz dziękował ludziom za wsparcie dla Orkiestry. Za moment miało się zacząć "światełko do nieba".

Po krótkim przemówieniu Paweł Adamowicz została zaatakowany.

Na scenę wtargnął mężczyzna z nożem i dźgnął prezydenta Gdańska. Prawdopodobnie zadał co najmniej dwa ciosy w okolice serca.

Zanim napastnik został zatrzymany przez ochroniarzy zdążył krzyknąć do mikrofonu: - Halo, halo! Nazywam się Stefan [nazwisko niezrozumiałe - red.]. Siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie w to władowała. Dlatego właśnie zginął Adamowicz.






Źródło: trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24359848,atak-na-prezydenta-...

Aktualizacja 14/01/2019 14:50
Prezydent zmarł w szpitalu wskutek odniesionych ran
Zgłoś
Avatar
~DMT 2019-01-14, 15:54 10
bocian87 napisał/a:



Art. 5 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych:



Tylko, że to nie była impreza masowa...

Decyzję o tym, żeby nie kwalifikować tego jako imprezy masowej w świetle prawa, podpisał właśnie Abramowicz...

Angel napisał/a:


Czy we wszystkich tematach (wypadki, morderstwa, samobójstwa itd.) mamy wyłączyć komentarze?



Koniecznie również należałoby zapalić wirtualną świeczkę... [*]

Ja pierdolę..
Zgłoś
Avatar
PieronJasnySzlag 2019-01-14, 16:01 1
Nie ma co pierdolić, wina organizatora i koniec kropka.
Najgorsze ze obie skurwiałe strony teraz przez pół roku będą siebie obwiniać i obrzucać błotem.

O uchybieniach organizacyjnych przy WOŚP i PW też już było wiadomo od dekady. Ale po pierwsze Owsiak dalej żył chyba wośpem z 94 roku a dwa nikt nigdy by się nie odważył podważać tej imprezy bo został by zjedzony przez owsiakową sekte miłosierdzia.

Teraz czeka nas najgorsze - trzeba przebrnąć przez milion zdań i prawd nt tej sytuacji.
Zgłoś
Avatar
pve11 2019-01-14, 16:26
bocian87 napisał/a:

pve11 napisał/a: Policja nie ma obowiązku zabezpieczania imprez masowych, jeżeli się organizator dogada z komendantem i zapłaci - mają taką możliwość. Nawet jeżeli był ten wyimaginowany w Twojej główce zakaz, to Owsik miał obowiązek zapewnić bezpieczeństwo bez udziału policji. Winę ponosi w 100% organizator.

Tutaj była taka reakcja, że jakby gościu miał przygotowany jakiś plan ucieczki, to by spierdolił, ale widać nawet on nie zakładał takiego przebiegu wydarzeń.

Wyimaginowane to ty masz postrzeganie świata.

Art. 5 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych:

Cytat: Obowiązek zabezpieczenia imprezy masowej spoczywa na organizatorze, a w

zakresie określonym w tej ustawie i innych przepisach także na: wójcie, burmistrzu, prezydencie miasta, wojewodzie, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i

innych jednostkach organizacyjnych ochrony przeciwpożarowej, służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny na obszarach kolejowych, służbie zdrowia, a w razie potrzeby także innych właściwych służbach i

organach.

Art. 6:

Cytat: Organizator zapewnia:

1) spełnienie wymogów określonych, w szczególności, w przepisach prawa

budowlanego, w przepisach sanitarnych i przepisach dotyczących ochrony

przeciwpożarowej;

2) udział służb porządkowych, służb informacyjnych oraz kierującego tymi

służbami kierownika do spraw bezpieczeństwa;

3) pomoc medyczną;

4) zaplecze higieniczno-sanitarne;

5) wyznaczenie dróg ewakuacyjnych oraz dróg umożliwiających dojazd pojazdom służb ratowniczych i Policji;

6) warunki do zorganizowania łączności pomiędzy podmiotami biorącymi

udział w zabezpieczeniu imprezy masowej;

7) sprzęt ratowniczy i gaśniczy oraz środki gaśnicze niezbędne do zabezpieczenia imprezy masowej w zakresie działań ratowniczo-gaśniczych;

8) wydzielone pomieszczenia dla służb kierujących zabezpieczeniem imprezy

masowej.

Służby porządkowe to nie policja a jakoś nie widzę tu by w obowiązkach organizatora było dogadywanie się z policją na "płatną ochronę" jak ty to sobie wymyśliłeś.

Dodaj sobie do tego ustawę o policji i poczytaj co jest w jej obowiązkach (podpowiedź - już w pierwszym art. jest to podane).

a co do zakazu to nie wszyscy mają sklerozę i dobrze pamiętam co pewien pizduś powiedział:

i choć chodziło temu pajacowi o zbieraniu kasy dla WOŚP to wydźwięk jest jednoznaczny.

Także Jak gówno wiesz to się nie odzywaj, bo świat nie działa tak jak sobie to we łbie poustawiasz.

PS.

Skoro tak bardzo chcesz płacić za ustawowe obowiązki policji to zapytaj się pewnego chuja na kaczych łapach ile zapłacił za wszystkie miesięcznice.

A co do zdarzenia to kolejny kurwa debil, który za całe zło świata i wszystkie swoje wpadki wini PO i Tuska (chociaż został nagrany, złapany i osądzony a do tego przyznał się do wszystkiego... FUCK LOGIC ) . Jakoś mi się to wpasowuje w pewną narrację i ja tam dobrze wiem kto jest winny tej tragedii.



Mój błąd, oparłem się na poprzedniej wersji ustawy, nic sobie nie wymyśliłem:

1. Organizator imprezy masowej może zawrzeć z właściwym miejscowo komendantem
powiatowym (miejskim) Policji porozumienie o odpłatnym udziale Policji
w zabezpieczeniu, podczas przeprowadzania imprezy masowej, bezpieczeństwa
i porządku publicznego.
2. Porozumienie, o którym mowa w ust. 1, jest zawierane po wyrażeniu zgody
przez właściwego miejscowo komendanta wojewódzkiego Policji i powinno w
szczególności określać sposób zabezpieczenia przez Policję bezpieczeństwa i
porządku publicznego, kwotę odpłatności uiszczanej na rzecz Policji przez organizatora
imprezy masowej, zasady i tryb nadzoru Policji nad działalnością
służb porządkowej i informacyjnej oraz kierownika do spraw bezpieczeństwa.

Nie sprawdziłem czy istnieje nowsza wersja ustawy, przyznaje, mój błąd. Natomiast nie zmienia to faktu, że impreza nie była zgłoszona jako impreza masowa, więc argument o odpowiedzialności organizatora nadal w 100% aktualny. Próbuj dalej.
Zgłoś
Avatar
jbone 2019-01-14, 16:29 2
a owsiak zaraz na pis"ostatnie lata ten kraj był zakręcony". za PO miałeś dobrze-Jurek jesteś u mnie skreślony.
Zgłoś
Avatar
janlew 2019-01-14, 16:32 7
czeesiu napisał/a:

Pan Abramowicz zmarł, proponuję zablokować możliwość dalszego komentowania, bo nie każdy tutaj potrafi okazać szacunek zmarłej osobie.


Śmiejemy się z zabijanych murzynów, muzułmanów, zresztą z wszystkich ras i kultur, a ty chcesz blokować komentarze bo był prawie Polakiem? O ty zwyrodniały faszysto!!!
Zgłoś
Avatar
~Velture 2019-01-14, 16:34 2


fotka tego mordercy
Zgłoś
Avatar
Cobalt54_PL 2019-01-14, 16:46 7
Gdyby zmarł na miejscu, to idealnie trafiliby z "światełkiem do nieba"
Zgłoś
Avatar
skywalker75 2019-01-14, 16:49 3
A pamiętacie jaka była afera jak podwyższyli stopień zagrożenia na Woodstoku, Owsiaki krzyczały wtedy, że to specjalnie żeby psuć zabawę , że pokojowy patrol sobie,ze wszystkim poradzi . No i poradził sobie
Zgłoś
Avatar
PieronJasnySzlag 2019-01-14, 16:50 5
Narazie mamy remis:
PO vs PIS 1:1
Zgłoś
Avatar
janlew 2019-01-14, 16:55 1
Cobalt54_PL napisał/a:

dealnie trafiliby z "światełkiem do nieba"


Gdzie kurwa niby?

.......... napisał/a:

fotka tego mordercy


Na FB masz całą jego galerie z wakacji
Zgłoś
Avatar
~Velture 2019-01-14, 17:00 1
Nie mam fb.
Zgłoś
Avatar
tarcer123 2019-01-14, 17:27
Szkoda człowieka. Podobno był bardzo dobrym prezydentem Gdańska.
Zgłoś
Avatar
generalissimus 2019-01-14, 17:31 4
A WOŚP po rezygnacji Owsiaka dołączył do 27 club
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2019-01-14, 17:52 5
To zdarzenie to zamach terrorystyczny o podłożu politycznym.
Mam podejrzenia, że na zlecenie pis rękami specsluzb. Patus to tylko pionek w rozgrywce.
Wszystko wskazuje na PiS.

Zabójstwo a na tle politycznym. Polska została panstwem faszystowskim.
Zgłoś
Avatar
gabrychchch 2019-01-14, 17:58 2
PO sprząta przed wyborami
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie