18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
mcmt 2010-08-02, 23:13
Fake jak huj. Sam robilem silniki elektryczne na fizyke. Gdzie tu komutator?
Zgłoś
Avatar
messmaker 2010-08-02, 23:38 3
mcmt napisał/a:

Fake jak huj. Sam robilem silniki elektryczne na fizyke. Gdzie tu komutator?


Kurwa, całe życie człowiek myśli, że żeby dostać tyldę przed nick trzeba mieć trzycyfrowe IQ a tu taki wał.
Zgłoś
Avatar
peniseusz 2010-08-02, 23:41
johny87 napisał/a:

co za idiota w pierwszym komentarzu ... : (


a ty pewnie wiedziałeś od razu że to magnesy a nie baterie, bo uczą tego w gimnazjum....
Zgłoś
Avatar
Byczarz 2010-08-02, 23:51
penisariusz napisał/a:


a ty pewnie wiedziałeś od razu że to magnesy a nie baterie, bo uczą tego w gimnazjum....


Ja po przeczytaniu Twojego komentarza dowiedziałem się, że nie uczą.
Sam dopiero po przeczytaniu komentarzy dowiedziałem się jak to działa, ale wiesz.. jak się czegoś nie rozumie, to nie pisze się głupot, tylko szuka racjonalnego rozwiązania. No Twoje raczej racjonalne nie jest. ; )
Zgłoś
Avatar
Karagal 2010-08-03, 0:00
mcmt napisał/a:

Fake jak huj. Sam robilem silniki elektryczne na fizyke. Gdzie tu komutator?



Może pole magnetyczne magnesu dorabia jako komutator ?


Ale doszukałem sie tu sadyzmu......
...Jeśli by tym kręcić ręcznie to mogla by powstac całkiem fajna ładowarka.
Zgłoś
Avatar
johny87 2010-08-03, 0:30
penisariusz napisał/a:


a ty pewnie wiedziałeś od razu że to magnesy a nie baterie, bo uczą tego w gimnazjum....



uczą w gimnazjum i nawet podstawówce.
potem powtarzają na studiach, ale mniejsza o to...

szkoda że nie uważaleś na lekcjach;p

btw. koment z komutatorem też dno omg ludzie, opamętajcie się.

magnes neodymowy wytwarza pole magnetyczne,
bateria ma + i - (dwa bieguny) jak je połączymy przewodzącym drucikiem to popłynie w nim prąd.
a co się dzieje z przewodnikiem w którym płynie prąd i znajduje się w polu magnetycznym to chyba wiadomo?
poczytajcie kim był faraday itp


F= B I L sin (kąta między powierzchnią w która wchodzą linie pola magnetycznego a normalną zakreślaną przez przewodnik w którym płynie prąd)

z taką siłą obraca się ramka.
i btw nie nazwałbym tego 'silnikiem', raczej jakimś modelem wizualizującym pracę maszyny; )
Zgłoś
Avatar
_InVictus_ 2010-08-03, 0:31
Ja wiem kim był Ohm i wyjebane w tych innych gości chuj mnie oni obchodzą
Zgłoś
Avatar
trolzxcvbnm 2010-08-03, 1:12
Akumulator 12V, 2kg magnesu neodymowego, miedziany pręt i kurwa wiatrak na upały jak znalazł
Zgłoś
Avatar
DMN 2010-08-03, 2:16
spryciarze.pl czy ki chuj?
Zgłoś
Avatar
richie 2010-08-03, 3:35 1
kurwa w stole jest dziurka a pod stolem siedzi murzyn i kreci srubokretem do ktorego to wszystko jest przyczepione

Widzę, że Ciebie fizyki uczyli naziści...
Zgłoś
Avatar
~Vuko 2010-08-03, 10:33
ifryt napisał/a:

co to kurwa jest elektroda.pl czy jaki chuj, ale jak komuś się podoba to mam coś lepszego niż bateryjka
Silnik Stirlinga


A nie Stirlitza?

Kurwa, znowu się żrecie jak chomiki w okresie godowym. Podziwia Centa i modów, że jeszcze Wam nie wpierdolili po warnie albo dwóch.

Czy tylko ja patrzę na to, że fajnie się kręci, a nie na to że to fake czy nie fake?
Zgłoś
Avatar
PinkRose 2010-08-03, 11:21
richie napisał/a:

Cytat:

kurwa w stole jest dziurka a pod stolem siedzi murzyn i kreci srubokretem do ktorego to wszystko jest przyczepione



Widzę, że Ciebie fizyki uczyli naziści...



Predzej Ku Klux Klan
Zgłoś
Avatar
p................x 2010-08-03, 11:34
richie napisał/a:

kurwa w stole jest dziurka a pod stolem siedzi murzyn i kreci srubokretem do ktorego to wszystko jest przyczepione

Widzę, że Ciebie fizyki uczyli naziści...



a Ciebie chupacabra cytowania.
Zgłoś
Avatar
mcmt 2010-08-03, 16:13
messmaker napisał/a:


Kurwa, całe życie człowiek myśli, że żeby dostać tyldę przed nick trzeba mieć trzycyfrowe IQ a tu taki wał.


Biedak, cale zycie mysli, jak tu dostac tylde przed nick? Ambitny mlodzieniec...

johny87 napisał/a:

btw. koment z komutatorem też dno omg ludzie, opamętajcie się.

magnes neodymowy wytwarza pole magnetyczne,
bateria ma + i - (dwa bieguny) jak je połączymy przewodzącym drucikiem to popłynie w nim prąd.
a co się dzieje z przewodnikiem w którym płynie prąd i znajduje się w polu magnetycznym to chyba wiadomo?
poczytajcie kim był faraday itp


F= B I L sin (kąta między powierzchnią w która wchodzą linie pola magnetycznego a normalną zakreślaną przez przewodnik w którym płynie prąd)

z taką siłą obraca się ramka.
i btw nie nazwałbym tego 'silnikiem', raczej jakimś modelem wizualizującym pracę maszyny; )


Aby sie obracala musi zmieniac sie kierunek przeplywu pradu w ramce, aby wytwarzala odpowiednie pole magnetyczne w odpowiednim momencie przeciez. Magnes neodymowy jest magnesem stalym z nieruchomymi biegunami chyba?
Zgłoś
Avatar
Szczurek95 2010-08-03, 16:39
ja pierdole za takie gówno ponad 200 piwek?
magnes neodymowy,drut,bateria i po chuj na sidistica?!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie