18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Protesty w Hongkongu
~Sunday • 2014-09-30, 18:40


Jeden z demonstrantów i gaz łzawiący.

Cytat:

Wczorajszej nocy doszło do kolejnych starć prodemokratycznych demonstrantów z policją, która przeciwko nim użyła m.in. gazu łzawiącego i pałek. Rannych zostało 38 osób.

Protesty, głównie studentów i wykładowców akademickich, rozpoczęły się tydzień temu. Demonstranci domagają się demokratycznych reform. Protestują także przeciwko narzuconym przez Pekin zasadom wyboru szefa lokalnej administracji w 2017 r.

Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-10-03, 22:12
Podajcie mi drodzy szaleni inteligenci przykłady prawicowych rządów, które wywindowały kraj na szczebel mocarstwa. Tylko bez USA bo to jest z dupy przykład. Prawica jest ograniczona i nie sprawdzi się na dłuższą metę, co myślicie, że jakby te utopie były takie wspaniałe, to żaden kraj na świecie nie połakomiłby się wprowadzić ich w życie? Lewica to jest naród, prawica to są słowa.
Zgłoś
Avatar
Rax 2014-10-04, 11:39 2
o jejku ulifoncie niedojebany...

ponad 30 lat temu w jednym z prywatnych domow starcow w Connecticut przeprowadzono eksperyment
na jendym pietrze pensjonariusze mieli grafik bez wplywu na niego, mieli wyznaczone godziny na spacer, na telewizje, na odwiedziny, meble w ich pokoju byly ustawione wg wzoru, kwiaty podlewal pracownik, krotko mowiac wszystko mieli ustawione a decydowac mogli kiedy moga sie wysrac czy wyszczac
na drugim pietrze pensjonariusze sami ukaldali sobie plan dnia, sami decydowali czy mieli w ogole jakis kwiat i odpowiadali za niego
badano wplyw umiejscowienia kontroli na radzenie sobie ze stresem

okazalo sie ze pensjonariusze z wewnetrznym umiejscowieniem kontroli - czyli wszystko zalezy ode mnie, jestem kowalem swojego losu, sam decyduje o sobie - byli ZDROWSI, mieli LEPSZE SAMOPOCZUCIE, lepiej RADZILI SOBIE ZE STRESORAMI,
ale to jest chuj - ICH ZYWOTNOSC BYLA WIEKSZA O 69%
czyli gdy dziadek z pierwszego zyl 10 lat - jego kumpel z pietra wyzej zyl jeszcze kolejne 7
czyli gdy na pierwszym pietrze umarlo 10 dziadkow na gorze tylko 3
i tak dalej - jest to uproszczone rozumowanie abyscie drogie debile zrozumieli - bo w koncu jestescie debilami

a teraz ulifoncie pokaz mi kraj w ktorym wszyscy rzadzacy chca dobra dla swoich obywateli
pokaz mi kraj w ktorym nie ma skurwysynow i zlodzei na najwyzszych szczeblach
pokaz mi kraj w ktorym ludziom nie sa mydlone oczy i wciskane kity byle by trwac przy korycie czy realizowac wlasne cele
zobacz co sie dzieje obecnie w austarlii, w szwajcarii gdzie powoli wolnosc zaczyna rzadzic
bo nie chodzi o prawice, chodzi o ludzi ktorzy chca oddac spoleczenstwu kontrole nad wlasnym zyciem, na co zabetonowana komuna pod roznymi plaszczykami nie moze pozwolic

i tu nie chodzi o prawice czy lewice moi drodzy politolodzy co wypadli wczoraj krowie z dupska - bo zdajecie sie byc debilami z wyboru...

odrobcie lekcje z umiejscowienia kontroli
otoz na tej plaszczyznie odbywa sie walka miedzy panstwem a obywatelem
komunisci pod plaszczykiem demokracji wciskaja wam kity socjalizmu, w imie czego odbieraja wam wolnosc krok po kroku - tak samo w USA, UE jak i w chinach.
oni doskonale wiedza ze tworza sobie mase uzaleznionych od panstwa cpunow, wzbudzaja strach np terroryzmem, TWORZA ILUZJE ZE SA POTRZEBNI... sa jak pasozyt, ale tak naprawde sa PARAZYTOIDEM, od tysiecy lat przeskakuja z pokolenia na pokolenie, ta sama hisrotia sie powtarza, juz chuj z tymi tysiacami, ale wystarczy ogarnac historie XX wieku...
sa dziesiatki badan, rowniez miedzykulturowych, z ostatnich 100 lat przeprowadzone na setkach tysiecy osob - i jako calosc zdaja sie wrecz krzyczec - SPOLECZENSTWO JAKO JEDNOSC SAMO REGULUJE SIE NAJLEPIEJ, jak jeden organizm, niestety - macie o tym nie wiedziec

moglbym tak pisac, ale to do was przeciez nie dotrze, wiem ze macie mozgi, ale jestescie idiotami z wyboru, zaslepieni propaganda lub po prostu wybiorczym spojrzeniem na sprawe

lecz pamietajcie - wladza chce abyscie nie wiedzieli, abyscie sie nie znali na psychologii, finansach, historii, wladzy zalezy abyscie byli od niej uzaleznieni, aby 2% ludzi mialo 80% bogactwa tej ziemi

@ulifont - jestes naczelnym imbecylem tego burdelu, twoj tok przekracza wszelkie granice uposledzenia umyslowego..
zarzucasz prawicy ze nikt jej nie wprowadza, ze nigdzie nie rzadzi, ze jest utopia, tak jakby nie bylo nic poza nia, co by oddzialywalo w druga strone
powiedz mi jak to jest ze czlowiek jeszcze nie nauczyl sie latac?
wiem, trudne, patrzac analogicznie na to co napisales wyzej - dla ciebie zagadka nie do rozwiazania, tym bardziej ze masz o ok 70% mniej czasu ode mnie i mi podobnych
Zgłoś
Avatar
K................t 2014-10-04, 18:05 1
ulifont napisał/a:

Podajcie mi drodzy szaleni inteligenci przykłady prawicowych rządów, które wywindowały kraj na szczebel mocarstwa. Tylko bez USA bo to jest z dupy przykład.


Wymieniłem w poprzednim poscie kilka państw oprócz USA

ulifont napisał/a:

Prawica jest ograniczona i nie sprawdzi się na dłuższą metę, co myślicie, że jakby te utopie były takie wspaniałe, to żaden kraj na świecie nie połakomiłby się wprowadzić ich w życie?


Nie połakomił się, bo oddanie ludziom władzy nad owocami ich pracy i własnym życiem ukróciło by samowolę polityków i odebrało by tysiącom malwersantów i kombinatorów możliwość dorobienia się cudzą pracą. Taki Donek T. w państwie libertariańskim byłby żebrakiem albo więźniem skazanym na 20 lat ciężkich robót za oszustwa, a nie byłym premierem pasowanym przez swoich mocodawców na "krula" Unii Europejskiej

ulifont napisał/a:

Lewica to jest naród, prawica to są słowa.


Lewica, we współczesnym rozumieniu, to żyjący w matrixie debile popierający bezprawie, polegające na odbieraniu ludziom tego co im się prawnie należy(zgodnie z prawem naturalnym) i oddawanie złodziejom, nierobom, kombinatorom itp. indywiduom. Lewica to beneficjenci tego systemu, albo idioci którzy wierzą w to że jest on sprawny i przyczynia się do wspólnego dobra. Lewica to ci, którzy nie chcą, bądź nie są w stanie zrozumieć że procesy ekonomiczne i społeczne wywierają nie tylko widoczne skutki. Lewica to ci, którzy w tych skutkach widzą przyczyny. Lewica to ci, którzy chcą naginać człowieka do systemu, a nie tworzyć system dla niego odpowiedni.
To nie prawica obiecuje ludziom złote góry i miliardy na drogi czy szpitale, których nie ma skąd wziąć. To nie prawica przewartościowuje pojęcia w dialogu publicznym.
Można tak wymieniać w nieskończoność...
Zgłoś