18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Przechłodzenie cieczy
Beszczel • 2012-07-02, 22:49
Po ciężkim zmęczonym dniu wchodzę sobie do kuchni, wyciągam wodę i piję a tutaj lód w buzi (ja pierdolę ) potem nalewam do szklanki a tam woda przemienia się w lód
JESTEM JEZUSEM
Ps. jezus zamieniał wodę w wino

Zgłoś
Avatar
lllllll 2012-07-03, 1:50
jasnejasne napisał/a:

ktoś mnie wzywał?



Jasnejasne, jasne że nie.
Zgłoś
Avatar
Saint Spear 2012-07-03, 2:47
@Beszczel uzupelnij swoja wypowiedz o to ze woda zamarza w temperaturze 0 stopni Celcjusza w cisnieniu 1 atmosfery. Jesli cisnienie jest wieksze/mniejsze temperatura krzepniecia zmienia sie.

Pozatym mozna osiagnac temperature wody ktora bedzie na minusie dodajac do niej soli, ktora obniza temperatura krzepniecia, tak samo dziala alkohol, ale to akurat nie dotyczy filmiku.
Zgłoś
Avatar
adiemus36 2012-07-03, 10:29 1
@up

Enter the expert
Zgłoś
Avatar
killerZeWsi 2012-07-03, 11:41
Z piwem tak zrobiłem, nieźle to wyglądało. Po stuknięciu szklanką w butelkę cała butelka momentalnie zamarzła.
Zgłoś
Avatar
beeveer 2012-07-03, 22:27
najprościej zrobć to z tiosiarczanem sodu. pojebena nazwa, ale tak nazywa się zwykły utrwalacz fotograficzny - do kupienia w dobrych sklepach foto w postaci białego proszku (bez działań ubocznych)
topi się w temp ok 48-52 C, po CAŁKOWITYM roztopieniu jak damu mu spokój to ostygnie do temp pokojowej w postaci cieszy. pierdolnięcie powoduje natychmiastowe skrzepnięcie i samoczynne ogrzanie do 50C
Zgłoś
Avatar
trane1 2012-07-04, 18:20
jaka melina
Zgłoś
Avatar
Dr Jarvis Strange 2012-07-06, 14:48
Mam pomysł, jak to zjawisko zamienić w źródło gotówki (trudno, niech stracę ):
Wystarczy dodać jakiegoś syropu owocowego i już możesz takiego "drinka" opylić za parę złociszy, w centrum miasta czy nad morzem. (takie coś wymaga zapewne jakiś pozwoleń i innych pierdół...)

Swoją drogą - ciekawi mnie jak zmieniłyby się właściwości takiego "napoju" po dodaniu wódki czy innego alkoholu (wersja "dla dorosłych" przepisu powyżej). Czy ktoś obeznany z tematem jest w stanie udzielić odpowiedzi?
Zgłoś