18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 9 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
karinawaw 2013-11-02, 21:26
Piwko za Warszawę
Ale za ten chory podkład zabieram piwko..
Zgłoś
Avatar
boberm 2013-11-02, 21:27
Toż to zwykła zabawka, a ta zjebana nazwa "dron" na wszystko co nie jest sterowane bezpośrednio wzięła się z jebanego tefałenu czy innego polsatu. Jeszcze trochę to na autka na pilota z tesco będą mówić w telewizji terminator.
Zgłoś
Avatar
kuba1689 2013-11-02, 21:34
Gdzie we Wrocku znajduje się ta kolejka linowa?
Zgłoś
Avatar
M................x 2013-11-02, 21:56
@up Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego, za polibudą, z tego co kojarzę przejazd jest jeszcze darmowy, do końca roku chyba.
Zgłoś
Avatar
Rufus 2013-11-02, 22:26 3
1. "Dron" może i rzeczywiście nie jest zbyt trafnym określeniem, bo sprzęt jest sterowany przez człowieka (choć nie do końca bo ma autonomiczne systemy gps) ale to określenie najlepiej trafia do przeciętnego Kowalskiego, który miałby poważne problemy z wymówieniem "quadrocopter".

2. Użyty sprzęt to DJI Phantom (1900 PLN), kamera GoPro 3 (od około 1100 PLN), stabilizacja kamery (obstawiam Tarota ~700PLN ale może i Zenmuse ~2000PLN), zasięg dość duży więc możliwe że był użyty niestandardowy nadajnik Futaby, no i ze względu na dość precyzyjne przeloty był użyty link video do podglądu z ziemi.

3. Prawie cały Wrocław leży w strefie CTR o ścisłym zakazie lotów czymkolwiek bez zgody wieży lotów. Obstawiam, że pilot nie miał pozwolenia ani planu przelotu. I właśnie m.in. dzięki takim osobom już wkrótce dobiorą się nam (pilotom UAVów) do dupy i będzie trzeba robić licencje itp.
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-11-02, 22:56
Rufus napisał/a:

1. "Dron" może i rzeczywiście nie jest zbyt trafnym określeniem, bo sprzęt jest sterowany przez człowieka (choć nie do końca bo ma autonomiczne systemy gps) ale to określenie najlepiej trafia do przeciętnego Kowalskiego, który miałby poważne problemy z wymówieniem "quadrocopter".



Tu nie chodzi o sposób sterowania. Dron'ami w większości również sterują ludzie, z tymże to co widać na filmie to poprostu droga zabawka. Dron'y latają na znacznie większych pułapach i mają znacznie lepszej jakości sprzęt rejestrujący.
Zgłoś
Avatar
Avalanger 2013-11-02, 22:58
Trochę spieprzone poczucie estetyki. Mosty, mosty, mosty mosty. Ani to zbyt piękne ani estetyczne, krajobrazy również dupy nie urywają. Za ujęcia z miasta (terenów ZABUDOWANYCH) plus, jednak brakowało moim zdaniem kilku fajnych kadrów.
Zgłoś
Avatar
suchy945 2013-11-02, 23:32
Polece klasykiem
Zgłoś
Avatar
The.prophecy 2013-11-03, 0:11 1


Mam wrażenie że to jest teraz w programie nauczania gimbazy...
Zgłoś
Avatar
protos 2013-11-03, 1:10
A mój dron pierwszy lot zakończył na drzewie i siedzi na nim nadal.
Zgłoś
Avatar
cornishon69 2013-11-03, 1:14
@rafus
No tak, niedługo nawet na samolocik z kartki papieru będzie potrzeba licencji.
Zgłoś
Avatar
Razer_GT 2013-11-03, 1:16
@Nienawidzę.Poniedziałków

Ty jesteś taki głupi, durny, jebnięty czy tylko udajesz?
Jak można nie rozróżniać województw od regionów i tym bardziej nie znać województw...

Litości.
Zgłoś
Avatar
TurboDown 2013-11-03, 1:52 1
Ty @up nie musisz udawać. Nienawidze poniedziałków - bardzo trafnie ujął poziom wiedzy ludzi o innych regionach. Większośc Polaków nie rozróżnia Dolnego i Górnego Śląska nawet, a w Lubinie kopie się wg nich węgiel więc nie ma o czym gadać
Zgłoś
Avatar
The.prophecy 2013-11-03, 13:43 1
@Razer_GT - nie po tej stronie lustra stanąłeś interpretując moją wypowiedź. Kończyłem gimnazjum jako jeden z pierwszych (i może to mnie uratowało) i mało tego, że wiem jakie mamy regiony, jakie województwa to jakbym się postarał wymieniłbym ci wszystkie 380 powiatów.

żądam przeprosin
Zgłoś
Avatar
Psilocke 2013-11-03, 16:58 2
E tam pierdolisz. W Warszawie to byśma gumiokami rzuceli coby pierona z nieba zdejmnąć.
Ewentualnie tym węglem co to my pierony ze Śląska kradniem jego ciężko pracującemu ludowi.

Chociaż po zastanowieniu to wystarczyło by tylko zapakować w coś ta wewnątrzpolską nienawiść i jesteśmy największym mocarstwem świata. Żaden Tomahawk czy inne badziewie nic nam nie zrobi.
To niestety smutne ale jakie kurwa prawdziwe. Polsce potrzebny jest Hitler albo ktoś podobny. Tylko mając wspólnego wroga nie rzucamy się sobie do gardeł.
Zgłoś