18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Z cyklu: Sadol uczy i bawi.
Było już nasuwanie wiaduktu nad czynną linię kolejową, a teraz jest 'wstawianie' w nasyp wykonanego wcześniej wiaduktu. Rzecz się dzieje w Warszawie przy budowie ulicy Nowolazurowej.
Mogę się mylić, ale dzięki zastosowaniu takiej technologii, przerwa w ruchu kolejowym wyniosła 2-3 tygodnie, zamiast kilku miesięcy

'Akcja' (o ile można o czymś takim mówić) zaczyna się około 0:57



Cytat:

Przyspieszony film pokazujący proces przesuwania gotowej konstrukcji tunelu o masie 10 tys. ton w miejscu nasypu magistralnej linii kolejowej budowy ulicy Nowo-Lazurowej w Warszawie.



Materiał SISKOM
Zgłoś
Avatar
rs_t 2013-01-04, 0:37
STRABAG to główny wykonawca dróg w moim rejonie. Nie dosyć, że są spierdolone, powierzchnia jest nierówna, to swego czasu była głośna afera z niewypłacalnością tej firmy. Niestety nie mam zdjęć, ale jeżeli ktoś jest z okolic Chańczy (woj. świętokrzyskie) i pojedzie trasą Kurozwęki w stronę Chmielnika to będzie wiedział o co mi chodzi.
Zgłoś
Avatar
Krzysztof_Jarzyna 2013-01-04, 0:51
rs_t napisał/a:

swego czasu była głośna afera z niewypłacalnością tej firmy


"Na koniec trzeciego kwartału 2012 roku portfel zamówień Strabagu wynosi 14,57 mld euro. Zysk EBITDA 277,32 mln euro po trzech kwartałach."
Niewypłacalność jak chuj. Swoją drogą to nie firma tylko koncern.
Zgłoś
Avatar
Fajson 2013-01-04, 1:16
Kuźwa po co narzekacie?! Materiał miał na celu pokazać coś innego niż zwykle i wg. mnie to sie sprawdziło. Sami napewno dobrze wiecie jak wyglądają prace szczególnie przy drogach czy to kolejach w kraju... Tu faktycznie zajeło im 2 tygodnie, bez wykorzystania tej technologii myśle że ciągłoby się to latami, albo raczej przez wiele kadencji kolejnych mądrych urzędników.
Zgłoś
Avatar
rs_t 2013-01-04, 2:14
Krzysztof_Jarzyna napisał/a:


"Na koniec trzeciego kwartału 2012 roku portfel zamówień Strabagu wynosi 14,57 mld euro. Zysk EBITDA 277,32 mln euro po trzech kwartałach."
Niewypłacalność jak chuj. Swoją drogą to nie firma tylko koncern.



Kurwa, pracuje w firmie w której prezesi stawiają sobie domy w stolicy, jeżdżą nowymi furami a nie są w stanie podnieść płacy bo jest "kryzys". Więc te cyferki nie odzwierciedlają reali. Skoro nie wiesz jak było, to po chuj się odzywasz?
Zgłoś
Avatar
Gn0m 2013-01-04, 14:44
trojmiasto.pl/wiadomosci/Droga-Zielona-przepychaja-tunel-pod-torami-ko... W Gdańsku przesuwali tunel pod czynną trasą kolejową.
Zgłoś
Avatar
VANKIERAS 2013-01-04, 23:13
Polak potrafi zawsze i wszedzie xd
Zgłoś
Avatar
burex666 2013-01-06, 3:30
Jeśli już mamy opanowane takie techniki budowlane to nie zaszkodziło by gdzieś w nocy przesunąć troche autostrady od Niemca. Oni sobie odbudują szybciej niż my im zakosimy
Zgłoś
Avatar
X................3 2013-01-07, 0:59
Zly_wrecz_okropny napisał/a:



8 vs 10000 ton, no nie wiem. Musiałbym z dwie strzykawy więcej zaaplikować


Małe niedopatrzenie. Nie zwróciłem uwagi na słowo "tysięcy" pod filmem
Zgłoś