18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
ketoprom 2013-12-26, 13:02
@up za polaczka zardzewiały gwóźdź z gangreną ci w dupe...
Zgłoś
Avatar
FrasQs 2013-12-26, 13:46
@Up nie życz drugiemu co tobie nie miłe polaczku.
Zgłoś
Avatar
ragzezonator 2013-12-26, 14:01
BongMan na kompa dostałeś pozwolenie z okazji świąt czy jaki chuj ??
Zgłoś
Avatar
GhostRider32 2013-12-26, 14:06
Jak się liczy na państwo i samemu nie dba o emeryturę, to później nie marudzić, że dostaje się 500 zł emerytury... Jest coś takiego, jak doradztwo finansowe, lokaty długoterminowe, fundusze inwestycyjne... czasem odkładając 500 zł miesięcznie można po 30 latach mieć niezłą sumę z samego odkładanie będzie 180k, nie mówiąc o zyskach z funduszy inwestycyjnych. Wystarczy pomyśleć :/
Zgłoś
Avatar
1suko9 2013-12-26, 15:00
Nie pierdol że w przyszłości też byłeś...
Zgłoś
Avatar
eligurf 2013-12-26, 15:54
@GhostRider32

O,ooo!. Przyszły klient Amber Gold II się znalazł. Co jadłeś na wigilię pierogi z Balcerowiczem, czy karpia w białym (Kor)winie? Jak widać finansowych frajerów na Sadisticu też nie brak. Znasz kogoś (prywatnie) kto żyje z tych uciułanych funduszy pomnożonych przez ambitnych agresywnych finansistów? To wszystko to sprytne piramidy finansowe. Lipa dla naiwnych.

Tak jak teraz się chwalą że OFE zarobiły 100 mld złotych. Dla mnie to w miarę dużo (jak dla mnie samego), ale dzieląc przez powiedzmy 20 mln płacących to wychodzi już po 5 000 na głowę, co zważywszy, że OFE działa od parunastu lat to dupy nie urywa. Bo to rocznie niech będzie góra 500 zł, czyli tyle ile się da bez łaski na byle lokacie w najpodlejszym banku. Wyliczenie są i tak zawyżone bo płacących składki jest więcej (coś koło 24 mln), a te 100 mld z dupy wzięte, bo nikt tych danych nigdzie oficjalnie nie wyliczył. Czyli pewnie ten filar to 20 zł do ZUS-owskiej emerytury doda i tyle. Mistrzostwo w oszczędnościach II i III filara jest podobne, bo to te same firmy.
Zgłoś
Avatar
k................1 2013-12-26, 16:01
piwka za nick
Zgłoś
Avatar
GhostRider32 2013-12-26, 23:56
@eligurf
Tak, znam, 4 osoby i nie osoby jakoś super zarabiające przed pójściem na emeryturę. Nie dość, że teraz mają coś ok. 1500 zł miesięcznie z emerytury ZUS to jeszcze 2500 zł z trzeciego filaru, którego zyski pochodzą z funduszy walutowych, obligacji USA i inwestycji w 'rynki wschodzące' . O ile pamiętam, to w dniu przejścia na emeryturę jedna osoba miała zgromadzone ok. 600k zł, co przy wypłacie 2500 zł miesięcznie można przeżyć 20 lat. A jak część środków dobrze się ulokuje to zyski będą jeszcze większe, a po śmierci pieniądze te dziedziczą dzieci, co jest niemożliwe w przypadku OFE i ZUS. Sam oszczędzam na moją emeryturę, planuję przejść w wieku 55-60 lat, powinienem mieś wtedy ponad 400k zł uzbierane, co wyliczałem razem z doradcą.
Oczywiście jest ryzyko i się z tym liczę, ale jestem tego świadomy, ale z czym dzisiaj nie ma ryzyka?
I nie wyzywaj mnie, proszę od naiwnych, jeżeli mnie kurwa mać nie znasz. Trzeci filar może Ci dać ogromny zysk, ale tylko, jeżeli inwestujesz mądrze i reagujesz na zmiany na rynku, a nie wpłacasz pieniądze byle gdzie i potem płaczesz, że wszystko straciłeś...
A za porównanie funduszy walutowych, obligacji i inwestycji w rynki do Amber Gold, powinieneś dostać jakąś nagrodę za absurd roku
Zgłoś
Avatar
i................g 2013-12-27, 11:52
Do 2040 roku może ustalą wiek emerytalny na 80 lat (tak żeby zrobić sobie wała z społeczeństwa). Emerytury dożyje jedna osoba na milion, a dialog stanie się monologiem
Zgłoś