18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:15
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:57
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 17 minut temu
Dwaj profesorowie z amerykańskiego Uniwersytetu Stanforda – neurolog Josef Parvizi i muzykolog Chris Chafe – stworzyli specjalne urządzenie, które przetwarza aktywność elektryczną mózgu podczas ataku padaczki w muzykę imitującą dźwięki ludzkiego głosu.

Motywacja naukowców była początkowo czysto artystyczna, jednak szybko zorientowali się oni, że ich wynalazek może mieć zastosowanie praktyczne. Otóż „muzyka” wytwarzana przez mózg tuż przed atakiem padaczki oraz w jego trakcie różni się znacząco od tej, która powstaje w normalnym stanie. Oznacza to, że niewykwalifikowani opiekunowie osób chorych na epilepsję mogliby zawczasu wykrywać atak padaczki po prostu „na ucho”. Naukowcy zaczęli już więc prace nad stworzeniem urządzenia, które przetwarzałoby fale mózgowe w muzykę w czasie rzeczywistym.

Tak natomiast brzmią efekty pierwotnego eksperymentu. Nagranie obejmuje trzy fazy ataku padaczki: tuż przed, w trakcie i po.

Zgłoś
Avatar
Roozek 2013-11-08, 16:58 2
jeb jeb jeb jeb
Zgłoś
Avatar
edgEe 2013-11-08, 18:37
Czy mi się wydaje czy między bzykaniem komarów słychać "jeebie" i to w kółko powtarzane ? ;D
Zgłoś
Avatar
bakosan666 2013-11-08, 20:35 1
ehhh... wszędzie ten dubstep.
Zgłoś
Avatar
Bagman 2013-11-08, 22:14
teraz tak sobie pomyslałem ze to co wysłuchalismy to moze byc groźne w chuj. te dzwieki nic nam nie mówią ale skoro jest to sygnał z innego chorego mózgu nasz mózg powinien go zrozumieć czy jakoś przetworzyć. ciekawe co tam sie teraz dzieje.
Zgłoś
Avatar
ten_tego 2013-11-08, 22:22 6
Nie wiedzieć czemu, odczuwam autentyczny strach podczas słuchania tych dźwięków...
Zgłoś
Avatar
optimum19 2013-11-08, 22:54
ja pierdole zróbcie jakiś remix z tego po to jest dobre podobne do dupstepu (często słucham)
Zgłoś
Avatar
polszczpob 2013-11-08, 23:17
Basco napisał/a:

Padaczka to straszna i intrygująca choroba. Początkowo nie mogłem się otrząsnąć widząc jak bardzo człowiek zmienia się podczas ataku i jaką ogromną siłą dysponuje. Jeśli tak to brzmi w uszach chorego, to dobrze że nic nie pamięta.


Czytamy ze zrozumieniem. To jest aktywność elektryczna mózgu zamieniona na dźwięk a nie ich wrażenie słuchowe.
Zgłoś
Avatar
azerbejdzanification 2013-11-09, 15:21 1
Naukowcy zapisali dźwięk fal mózgowych człowieka na amfie:

Zgłoś
Avatar
SSMAN_MEGADETH 2013-11-09, 22:58
Troche jak Prodigy
Zgłoś