18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
[Chaotyczna historia mode on]

Wyszedłem sobie dzisiaj na balkon i widzę znowu jakieś latające ścierwo...już wcześniej mieliśmy problem, bo pszczoły/osy upodobały sobie otwory technologiczne w drzwiach od balkonu i sobie tam właziły...
Otwory zalepiłem i problem zniknął. Na wiosnę jednak zaczyna latać tego cholerstwa i znowu bardzo chciały się tam dostać....
I podobnie dzisiaj, tyle tylko, że obrały inny kierunek - koce ułożone na stoliku na balkonie. To jakieś stare koce, które ścieliliśmy psiakowi jak jeszcze z nami mieszkał (golden retriever).

No nic robię inspekcje...odchylam koc a tam:


Okazało się, że są to pszczoły. Pewnie miały tam dobre warunki, spokój i ciepło no i się zadomowiły...

Pytanie do Was do z tym zrobić? Od razu mówię, że tłukł nie będę - pszczoły to pożyteczne stworzenia i trzeba je chronić.
[Chaotyczna historia mode off]

Ps. jak nie ten dział to przenieście
Zgłoś
Avatar
RzEpAtdi 2013-06-04, 20:40
to nie sa pszczoły tylko trzmiele. Tak w ogóle to nic nie musisz z nimi robic bo gniazdo jest małe ,a one nie będa ci przeszkadzać
Zgłoś
Avatar
kuropatwa121 2013-06-04, 20:48
Zostaw je. Nic Ci nie zrobią a tylko będą nieść szczęście i tęczę na tym świecie.
Zgłoś
Avatar
Stalovy 2013-06-04, 20:51 3
Pszczoły, gurwa, trzmiele-srele... to Andrena clarkella, zwyczajna pszczolinka. Pozbawiona żądła, zaliczana do pszczół samotnic. Wyjebać, spalić, zjeść, a najlepiej wynieść gdzieś na łąkę i zapomnieć, poradzą sobie.

PS. "Pszczoła dzika", japitole, gratuluję wiedzy temu pszczelarzowi.
Zgłoś
Avatar
thez 2013-06-04, 20:53 1
Jak nie chcesz tłuc to gaśnica śniegowa i jedziesz Najlepszy sposób na insekty, tylko lepiej dobrze się ubrać, bo jak kilku nie trafisz to możesz mieć z dupy jesień średniowiecza
Zgłoś
Avatar
fdr 2013-06-04, 20:58
otumań je dymem, potem spal ten koc[polej szybko benzyna].
Zgłoś
Avatar
bezimienny90 2013-06-04, 21:02 2
kolego, popytaj znajomych np rodziców, takich +40 co mają własne pasieki, czyli amatorskich pszczelarzy... Tacy ludzie chętnie przejmują roje. Ewentualnością jest straż pożarna, ale nie wiem co by zrobili (byłem świakiem jak zapiankowali kiedyś rój szerszeni w drzewie )
Zgłoś
Avatar
zaba711 2013-06-04, 21:02
Heh skontaktuj się z jakimś pszczelarzem albo klubem (czy tam stowarzyszeniem) i powiedz jaka jest sprawa i że chcesz je oddać, pewnie przyjmą z uśmiechem (wraz z kocami) i problem z głowy a może nawet dostaniesz na piwo albo i wódkę ^^ bo rodzina pszczół (te są dzikie ale to nie szkodzi) jest droga ;]
Zgłoś
Avatar
Pańcio 2013-06-04, 21:03
napuść dymu do worku na śmieci, obłap takim workiem gniazdo, zawiń, szybko znieść i wywal gdzieś.
Zgłoś
Avatar
magikp1 2013-06-04, 21:10
Te pszczoły to tak zwane "murarki ogrodowe" jest to pszczoła dzika która nie posiada żądła i jest zupełnie nie groźna dla człowieka. Więcej informacji można znaleźć u wujka googla, Ja osobiście hoduje te pszczoły bo są mi przydatne do zapylania jabłoni w sadzie.
Zgłoś
Avatar
Grzyb18 2013-06-04, 21:17
Jak po straż zadzwonisz to co najwyżej poradzą Ci żebyś się ich pozbył, ewentualnie przyjadą jednym zastępem ratownictwa chemiczno-ekologicznego, zapakują do wora i sami wyjebią.
Zgłoś
Avatar
k................u 2013-06-04, 21:18 1
Nie znam się zbytnio, aleczy pszczoły nie są pod ochroną misia puchatka?
Zgłoś
Avatar
oozyxak0o 2013-06-04, 21:32
Ile za to wszystko chcesz? Na pewno się dogadamy.
Zgłoś
Avatar
zorax 2013-06-04, 22:00
Murarka ogrodowa żadne dzikie pszczoły Osmia rufa L. "Spokojny charakter i całkowity brak agresywności (ignorowanie człowieka blisko gniazd wynika z faktu, że murarka nie broni gniazd i nawet w przypadku bliskiego kontaktu z ludźmi nie jest agresywna)." Niegroźny gatunek najlepiej wynieść gdzieś na działki poradzą sobie z założeniem nowego gniazda a kwiaty działkowców dadzą pożytek na start. tutaj link z opisem gatunku biodar.com.pl/ekologia_murarka_ogrodowa.php

A co do wspominanego kontaktu z pszczelarzami, kołami, zrzeszeniami. Nie ma to sensu, w pasiekach hodowana jest głównie europejska pszczoła miodna ten gatunek jest dobrym zapylaczem, nie producentem miodu. Doradzą co większość komentatorów wypuścić poradzą sobie same.
Zgłoś
Avatar
SHF-Stealer 2013-06-04, 22:01
Pamiętam jak na imprezie u kumpla na wsi ogarnęliśmy, że zalęgły mu się szerszenie nad drzwiami. Bywał w tamtym domu rzadko, więc zaniedbał "odrobaczanie". Tak czy inaczej radośnie popijamy, a tu po domu zaczyna latać szerszeń. Jak siadł na ścianie, dostał butem i nie poleciał. Kiedy wyszliśmy, okazało się, że nad tylnymi drzwiami ma 3 gniazda. Nigdy nie sądziłem, że przy pomocy kilku petard, dezodorantu i zapalniczki można zrobić taką fajną imprezę :')
Zgłoś
Avatar
tarek_kubusio 2013-06-04, 22:33
to nie murarki... murarki nie rodza sie z takich kokonow ani zwyczajnie tak nie wygladaja. i nie czas i pora na jej wyleg.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie