18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 23 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
🔥 Werbowanie ochotnika na Ukrainie - teraz popularne
Putin chce interwencji wojskowej na Ukrainie - wojna .
E................k • 2014-03-02, 3:00
Niestety wszystko wskazuje na to, że nadciąga kolejna wojna. Kryzys ukraiński wyeskalowany przez nie do końca sprecyzowane siły doprowadził do tego, że mamy teraz realną groźbę wojny u granic Polski. Właśnie poinformowano, że prezydent Władimir Putin chce interwencji wojskowej na Ukrainie.



Oczywiście Rada Federacji Rosyjskiej niemal natychmiast wyraziła zgodę na interwencję wojskową i to o dziwo nie na Krymie, ale na całej Ukrainie. Oznacza to, że praktycznie w każdym momencie może się rozpocząć tak zwana "bratnia pomoc". Już wiadomo dlaczego Putin nie zabierał głosu tak długo, po prostu wiedział co robi od początku. Szkoda, że my nie wiemy, bo sytuacja zdecydowanie może się wymknąć spod kontroli.

Jedno jest pewne, Rosjanie oficjalnie już opanowali Krym. Fakt, że puczyści z Kijowa nic z tym nie zrobili świadczy o tym, że nie mają oni realnej wladzy w kraju. Można założyć, że jeśli Rosjanie wkroczą, to przynajmniej do Dniepru dotrą bardzo szybko. Nie wiadomo co będzie z zachodnią Ukrainą, bo tam nie będzie tak łatwo i na pewno dojdzie do walki między Rosjanami i ukraińskimi nacjonalistami. Są tam obecnie liczne uzbrojone bojówki, te same, które zajmowały wcześniej budynki rządowe na zachodzie kraju. Ludzie ci zapewne będą walczyć z najeźdzcą.

Uzasadnienie Putina jest obecnie prawie takie jak to jakie podał Józef Stalina 17 września 1939 roku, kiedy to wspaniałomyślnie "zabezpieczał interesy bratnich narodów białoruskiego i ukraińskiego". Obecnie również Putin uważa, że trzeba wkroczyć, bo zagrożone jest bezpieczeństwo rosyjskiej mniejszości na Ukrainie, oraz co równie wazne, według niego, zagrożone jest również bezpieczeństwo rosyjskich oddziałów wojskowych stacjonujących na Krymie.

Podczas sesji w rosyjskiej Radzie Federacji padły też niepokojące słowa jakoby "bojownicy z Majdanu byli szkoleni na Litwie i w Polsce; a teraz chcą poszerzyć swoje wpływy na wschodzie Ukrainy i na Krymie". Nie jest dobrze jeśli Rosjanie kojarzą nas z tym bałaganem. Po opanowanu Ukrainy może przyjść czas na nas.

Historia dzieje się na naszych oczach, ale jak to zwykle bywa gdy do tego dochodzi ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. Dzisiaj jest taki właśnie dzień. Nie można wykluczyć tego, że zaczyna się właśnie III wojna światowa, ale jeśli zachodni sojusznicy Ukrainy zostawią ją Putinowi, będzie to oznaczało, że również nasza ojczyzna nie ma co liczyć na pomoc w takiej sytuacji. Po Ukrainie następna będzie zapewne Pribałtyka a potem Polska. Idą trudne czasy.

MATERIAŁ FILMOWY



źródło : zmiany na ziemi PL
Zgłoś
Avatar
Trzyszcz 2014-03-02, 12:20 2
Tak w oderwaniu od polityki- czytam, że niektórzy planują do lasu. Jakoś nie widzę was w tym lesie, nie poradzilibyście sobie za długo . Z resztą w XXI wieku nie tak łatwo- przypomnijcie sobie filmiki z talibami jak ich w nocy wystrzeliwują jak kaczki za pomocą kamer na podczerwień ^^
Zgłoś
Avatar
writen 2014-03-02, 12:22
Kilka państw walczących ze sobą to jeszcze nie jest wojna światowa. A nie wydaje mi się, żeby inne państwa chciały się w to mieszać.
Zgłoś
Avatar
pepa1705 2014-03-02, 12:25 3
Nie sądziłem że będę świadkiem takiego bagna. Coś mi się wydaje że na Ukrainie się nie skończy.
Zgłoś
Avatar
McMenel 2014-03-02, 12:46 2
Lares86 napisał/a:

A ja mam pytanie? Jeśli rosja by nas najechała, to co robimy? Meldujemy się w jednostce wojskowej, czy spierdalamy do lasa? Jak zacznie się coś dziać, biore łom, i ide po konserwy do spozywczego. Wsiadam w auto i jade głeboko w las. Wykopie sobie ogromną dziurę, wjadę tam autem i zasypię. I tam będe spać i ukrywał się pod ziemią. No albo obrabuję stację benzynową i spierdalam do chiszpani.


Ja kurwa u siebie na domu Rosyjską flagę wywieszę. Pierdolnięty nie jestem aby umierać za interesy korporacji i banków światowych... I tu chujnia i w Rosji chujnia. Co to za różnica czy będę żył w kraju z tą czy inną flagą.
Zgłoś
Avatar
atocha8 2014-03-02, 12:59
Niech tam wjadą!! i zrobią porządek!!!
Zgłoś
Avatar
zonk 2014-03-02, 13:37 1
ceenrad napisał/a:

Up

Nie chodzi o to komu chcę pomagać ,jeśli zajdzie potrzeba obrony granic NASZEGO kraju to powinno być jak najwięcej ludzi wiedzących jak walczyć .


Chyba cie pojebało. Chcesz bronić obecnego syfu ?
Zgłoś
Avatar
dupa222 2014-03-02, 13:42
Rozumiem, że jesteśmy sąsiadami Ukrainy, ale nie rozumiem tego, dlaczego nasz rząd chce ingerować w tamtejszy konflikt? Konflikt pod (za) naszymi granicami, tak, ale to nie dotyczy nas, więc nie wiem po co sienie tej paniki. Ani to Ukraina w UE ani nic. Lwowa do teraz nam nie oddali...
Zgłoś
Avatar
oozyxak0o 2014-03-02, 14:01
Pierdolisz żadnej wojny nie będzie. My sami siebie rozkurwimy
Zgłoś
Avatar
Aneta18 2014-03-02, 14:11 1
To koniec. Wybitni znawcy i mysliciele z sadistic.pl specjalizujacy sie w waleniu konia pod xhamstera przewiduja wojne. Lece do sklepu po konserwy jakies, czy cos.
Zgłoś
Avatar
Ulner 2014-03-02, 14:14
SQT ku** człowieku dorośnij trochę, poucz się historii w podstawówce, a potem pie**ol lewackie głupoty. W sumie to nie trzeba być z "prawicy" żeby rozumieć czym grozi pod względem gospodarczym jakakolwiek agresja z strony Rosji vel przegrana wojna (oby nic takiego nie było) z kacapami przez to że 38mln osób stwierdziło że nie będą poświęcać swojego życia dla rudego. A nawet jak masz gdzieś kasę i "obecny syf" to chyba na najbliższych ci zależy?
Zgłoś
Avatar
SztywnyDrąg 2014-03-02, 15:50 1
Ukraińskie władze nie robią nic z wojskami na Krymie nie dlatego że nie mają realnej władzy, tylko by nie prowokować rosjan.
Jeden wystrzał od strony ukraińskiego żołnierza i mamy wojne.
Zgłoś
Avatar
B................i 2014-03-02, 15:53
ulifont napisał/a:

przyzwolenie krymu = dalsze kroki na zachód, robi się podobnie jak z hitlerem. Putina należy zgładzić, może sam zdechnie, a Bongmany i inni jego fani może wkrótce oprzytomnieją (oby nie), poza tym większość tu wielkich żołnierzy-patriotów i tak spierdoli jak tylko konflikt nastanie. Przecież już zapierdalacie za granicą bo w Polsce za mało wam płacą, to z jakiej racji macie ZA DARMO walczyć o kraj, który nie sra funtami?



Na krymie jest ta sytuacja że jest 60% rosjan. Wątpię żeby Putin chciał inwazji na zachód. Zresztą nie on, to kto inny poprowadzi rosje może jeszcze gorzej, bo może się trafić ktoś jak Stalin.
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-03-03, 13:11
Bronisław_Komorowski
wiem o tym, ale chodzi o zasady odwołaj się do historii Niemiec, Hitler chciał kawałek Czech (gdzie również mieszkało bardzo wielu Niemców) następnie sobie na coraz wiecej przyzwalał chodzi tylko o zasady
Zgłoś