18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
KrystekKrystek 2020-10-25, 19:45 1
bloodwar napisał/a:

Jeżeli w momencie styknięcia ręki z trakcją nie masz kontaktu z ziemią i nie złapiesz się drugiego przewodu to nic się nie powinno stać



W teorii tak. Ja pamiętam jak u Nas na dworcu chłopaki skakali po wagonach-węglarkach co stały na dworcu i jednego młodego prąd zabił. I co najlepsze z relacji świadków młodzik stanął pod trakcją i prąd 'przeskoczył' na niego gdzieś z 10-15 centów. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Myśmy przyszli na miejsce to policja kazała nam wypierdalać.
Zgłoś
Avatar
JaTylkonaChwile 2020-10-25, 20:03 1
jakby moja corka miala takich ziomali to bym ja chyba z domu wyrzucil za glupote ale wczesniej zastosowal deskoterapie...
Zgłoś
Avatar
Zer'aThul 2020-10-25, 20:07 2
KrystekKrystek napisał/a:

W teorii tak. Ja pamiętam jak u Nas na dworcu chłopaki skakali po wagonach-węglarkach co stały na dworcu i jednego młodego prąd zabił. I co najlepsze z relacji świadków młodzik stanął pod trakcją i prąd 'przeskoczył' na niego gdzieś z 10-15 centów. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Myśmy przyszli na miejsce to policja kazała nam wypierdalać.



Rezystancja powietrza nie jest nieskończona - przy odpowiednio wysokim prądzie strzela. Iskra przeskakująca z naładowanego elektrostatycznie kineskopu, Tak samo jak piorun (ładunek elektrostatyczny przebija rezystancję powietrza i wali w to, co mu najłatwiej, a więc najpierw metalowe maszty, później cała reszta. W przypadku trakcji jest prąd w obwodzie, a nie ładunek elektrostatyczny, ale tak samo prąd chce się "uziemić" najprostszą dla niego drogą - w tym przypadku była to ręka czy czerep chłopaczka.
Zgłoś
Avatar
184989 2020-10-25, 20:34
nikt sie nie spierdolil, nie ogladac
Zgłoś
Avatar
przemo3251 2020-10-25, 21:26 1
Zer'aThul napisał/a:

Rezystancja powietrza nie jest nieskończona - przy odpowiednio wysokim prądzie strzela. Iskra przeskakująca z naładowanego elektrostatycznie kineskopu, Tak samo jak piorun (ładunek elektrostatyczny przebija rezystancję powietrza i wali w to, co mu najłatwiej, a więc najpierw metalowe maszty, później cała reszta. W przypadku trakcji jest prąd w obwodzie, a nie ładunek elektrostatyczny, ale tak samo prąd chce się "uziemić" najprostszą dla niego drogą - w tym przypadku była to ręka czy czerep chłopaczka.



NAPIĘCIE a nie prąd
Zgłoś
Avatar
Ebenezeusz 2020-10-25, 21:41 1
KrystekKrystek napisał/a:

W teorii tak. Ja pamiętam jak u Nas na dworcu chłopaki skakali po wagonach-węglarkach co stały na dworcu i jednego młodego prąd zabił. I co najlepsze z relacji świadków młodzik stanął pod trakcją i prąd 'przeskoczył' na niego gdzieś z 10-15 centów. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Myśmy przyszli na miejsce to policja kazała nam wypierdalać.



Nieprawda, dla powietrza potrzeba napięcia około 3kV aby iskra samoczynnie przeskoczyła na odległość 1mm, co nawet przy jakichś gorszych warunkach gdzie czasem podają 1kV na 1mm daje minimum 3mm, bo w sieci trakcyjnej w Polsce mamy 3kV prądu stałego.

Pozdrawiam
~ekspert
Zgłoś
Avatar
jjuice 2020-10-25, 21:47 12
od 39 sekundy.
Zgłoś
Avatar
AdamBrown 2020-10-25, 22:17 2
Zer'aThul napisał/a:

Rezystancja powietrza nie jest nieskończona - przy odpowiednio wysokim prądzie strzela. Iskra przeskakująca z naładowanego elektrostatycznie kineskopu, Tak samo jak piorun (ładunek elektrostatyczny przebija rezystancję powietrza i wali w to, co mu najłatwiej, a więc najpierw metalowe maszty, później cała reszta. W przypadku trakcji jest prąd w obwodzie, a nie ładunek elektrostatyczny, ale tak samo prąd chce się "uziemić" najprostszą dla niego drogą - w tym przypadku była to ręka czy czerep chłopaczka.



Nie jestem expertem, ale w tym przypadku zabawa była blisko pantografu, który działał jak odgromnik, wiec nikogo nie popiesciło,
A tamta historia była na węglarce, gdzie nie ma pantografów, więc łeb chłopaczka zrobił za pantograf. Ale mogę sie mylić.
Zgłoś
Avatar
KrystekKrystek 2020-10-25, 22:39
Ebenezeusz napisał/a:

Nieprawda, dla powietrza potrzeba napięcia około 3kV aby iskra samoczynnie przeskoczyła na odległość 1mm, co nawet przy jakichś gorszych warunkach gdzie czasem podają 1kV na 1mm daje minimum 3mm, bo w sieci trakcyjnej w Polsce mamy 3kV prądu stałego.
Pozdrawiam
~ekspert



Ja sam nie widziałem tego wypadku, przytoczyłem tylko relacje ludzi. Około 15 minut po zdarzeniu poszliśmy tam zobaczyć ale policjant jak już pisałem kazał nam wypierdalać. Może i dotknął głową może nie. Fakt jest taki, że dzieciak nie żyje.
Ale poczekaj, wytłumacz mi Panie ekspert jedną rzecz, bo z elektryki to umiem sobie wymienić lampe czy kontakt i na tym moja wiedza sie kończy. Jak to jest, że z iskrownika do palnika w kuchence mam dokładnie 4.3mm (mierzyłem przed chwilą suwmiarka) i iskra przeskakuje prawie pół centymetra?
Zgłoś
Avatar
perbit 2020-10-25, 22:47 1
Ładną pogodę mają.
Zgłoś
Avatar
PsikutaBezS 2020-10-26, 1:47
Fejk jak h... Ale dzbany łykają wszystko...

Fejk jak h.... ale dzbany łykają wszystko.



Wyłączona linia...
Zgłoś
Avatar
szym13 2020-10-26, 4:10
Fejk jak ch.. . Pantograf jest izolowany u podstawy wiec nie ma możliwości żeby oni to przeżyli. Bezpieczna odległość w Polsce na kolei przy prądzie stałym 3kV to 1,5m od sieci trakcyjnej, nie wspominając o napięciu krokowym. W Rosji napięcie identyczne. Ślizg pantografu również nie jest odizolowany od jego ramion.

~ nie będę się podpisywał jako 'ekspert'
Zgłoś
Avatar
zbigniewz 2020-10-26, 10:40
Brakowało happy endu
Zgłoś
Avatar
silas78 2020-10-26, 10:41
KrystekKrystek napisał/a:

Jak to jest, że z iskrownika do palnika w kuchence mam dokładnie 4.3mm (mierzyłem przed chwilą suwmiarka) i iskra przeskakuje prawie pół centymetra?



nie chce iskra do gazu, to gaz musi do iskry
Zgłoś
Avatar
xxxkamil91xxx 2020-10-26, 16:42
mygyry napisał/a:

Jeszcze nie ma nic o ruchaniu dupeczki z końca filmu? Kurwa poziom spada



Właśnie chciałem to napisać.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie