18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Avatar
CzłowiekDepresja 2012-08-01, 15:13
Powiedzcie mi co u nich leci w telewizji i jak wygląda wieczorne wydanie wiadomości w Stanach?
Zgłoś
Avatar
Janusz~ 2012-08-01, 15:17
Prometeus Coprophagus, no ale porównywanie Niemców do Amerykanów w tym kontekście jest bezsensowne. Polska dla Niemców, to jak ... Kanada, albo Meksyk dla USA. Zarówno geograficznie, jak i politycznie, czy gospodarczo. Ja miałem na myśli (w pierwszym poście) że postawienie obok siebie dwóch przeciętnych ludzi: jednego z kraju wódki i kiełbasy, drugiego z ojczyzny coca-coli i frytek. Mi się wydaje, że oni traktują samo USA jak kontynent, a stany jak państwa. A co do landów i ustawodawstwa - zgadzam się, miałem na myśli co innego. Co do podziału terytorialnego, to Amerykanie jako naród są młodzi, więc jeden chuj, czy granice im się zrobi od linijki, czy wzdłuż rzeki/pasma górskiego/wąwozu - przystosują się. A w Afryce (w Rwandzie, Ugandzie, czy gdzieś tam) napiżdżają się nawzajem ci słynni Tutsi i Hutu.
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2012-08-01, 15:42
Ok, teraz rozumiem - zwracam honor.
Cieszę się, że w paru dość istotnych punktach się zgadzamy.

Janusz~ napisał/a:

Co do podziału terytorialnego, to Amerykanie jako naród są młodzi



Na tyle młodzi, że według XIX-wiecznej koncepcji wspólnego etnosu jako podłoża narodu jeszcze do niedawna narodem nie byli.
Zgłoś
Avatar
timmy77 2012-08-01, 16:12
Prometeus Coprophagus napisał/a:

Oczywiście, że nie mamy plaż. W końcu nie mamy nawet dostępu do morza i dysponujemy tylko 3910 km² wód śródlądowych.

A nie, przepraszam, to Zimbabwe. Amerykanom to i tak bez różnicy, ich znajomość geografii kończy się na granicach ich kraju.



Chyba kurde stanu, w którym mieszkają.
Zgłoś
Avatar
Baloon 2012-08-01, 20:49
Nie wiem czego tu się spodziewać, jak dla nich zagranica to kraj...
Zgłoś
Avatar
x................s 2012-08-01, 20:59
ostatanio były jakieś pseudo badania i anglia okazałą się najgłupsza (nawet od usa). pozatym angole to największe brudasy europy, już nygusy chore na aids w etiopii są czyściejsze ;d
Zgłoś
Avatar
prof. Matolewicz 2012-08-01, 22:27
Ale po chuj wiedzieć gdzie leży Polska, żeby wiedzieć, że mamy plaże? Przecież nad byle jeziorkiem są plaże, a jeziorka to chyba w każdym kraju są... Poza tym wystarczy wysypać wywrotkę piasku i można nawet w centrum Warszawy grać.
Zgłoś
Avatar
erpi 2012-08-03, 3:03
Kiedyś w robocie w UK angol się mnie spytał czemu mówię innym językiem niż rusek i litwiniec, nie wierzył że jestem z innego kraju
Zgłoś