18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:54
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:55
Szkoda że tego nie dożyjemy

Cytat:

Badania oparte na danych pochodzących z dziewięciu krajów pokazują, że drastycznie spada liczba wiernych, a religia jest skazana na wymarcie - informuje serwis bbc.co.uk.

Wzrasta za to liczba członków organizacji nie związanych z religią. Bo członkostwo w nich po prostu bardziej się opłaca.

Wyniki badań Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologów w Dallas (USA) pokazują, że w Australii, Austrii, Kanadzie, Czechach, Finlandii, Irlandii, Holandii, Nowej Zelandii i Szwajcarii religia już wkrótce może przestać istnieć.

Ma na to wpływ bardzo dużo różnych czynników i trudno jednoznacznie określić czym spadek liczby wiernych jest spowodowany.

Ludzie, przyłączając się do grup zwracają dużą uwagę na to, czy członkostwo w nich może im się w czymś przydać. Badają ich użyteczność. Dlatego duże grupy społeczne cieszą się większą popularnością. W zgromadzeniach religijnych liczba wiernych drastycznie spada, dlatego ludzie nie chcą się do nich przyłączać.

Jak pokazują badania ma to też spory związek z demokracją, tam gdzie jest ona dobrze rozwinięta dużo osób deklaruje, że nie przynależy do żadnej grupy religijnej.

Eksperci podkreślają jednak, że do wyników badań należy podchodzić z dużym dystansem, bo są one oparte tylko i wyłącznie na danych matematycznych i wzorach. A jak wiadomo trzeba też brać pod uwagę indywidualne preferencje i predyspozycję jednostek żyjących w społeczeństwie.

Faktem jest jednak, że z roku na rok liczba wiernych drastycznie spada i jeśli ta tendencja zostanie zachowana, to może być tak, że religia całkowicie przestanie istnieć.



wiadomosci.onet.pl/nauka/naukowcy-religia-wkrotce-przestanie-istniec,1...
Zgłoś
Avatar
Patriot91 2011-04-18, 0:00
Pytanie tylko , czy ludzie odrzucą badziewne historie o jakimś super potężnym bycie , który w 7 dni stworzył świat i przestaną się zabijać w jego imię , a naukę zaakceptują jako jedyną drogę dla ludzkości. Czy w jego miejsce postawią sobie hajs , wódę i jakieś gówno z telezakupów...
Zgłoś
Avatar
Miranda 2011-04-18, 0:15 7
Prostowoczy napisał/a:

@ up, up, up...
Czyli, że co? Nie ma Boga? A to wszystko to tylko następstwo wielkiego wybuchu?
To żyjemy tylko po to aby umrzeć? Ale jak to mówią : "jak trwogo to do Boga"



A ja ci zadam pytanie za sto punktów:
To nie ma boga Zeusa, Ra, Quetzalcoatla, Peruna i dziesiątek innych bogów z różnych panteonów?

Nie neguję niczyjej religii, ale prawda jest taka, że każdy bóg istnieje tak długo, jak długo żyją jego wyznawcy.

Btw. pytania, czy żyjemy tylko po to, by umrzeć. Zawiodę cię, ale chrześcijaństwo niestety nie oferuje nic innego, jak tylko jakieś mistyczne i niczym nie udowodnione życie po śmierci. Także tak (jeśli wyznajesz chrześcijaństwo) to celem twojego życia jest śmierć, bo tylko po niej będziesz brykał wśród obłoków albo smażył się w piekle.
Zgłoś
Avatar
Satan 2011-04-18, 0:25
i bardzo dobrze, w końcu się mózg na tyle człowiekowi rozwinął, żeby nie musiał żyć z wyimaginowanym przyjacielem, to normalny bieg ewolucji, szkoda tylko że wszystkie brudasy są w tyle i zanim przestaną czcić allaha minie kilka pokoleń.
Zgłoś
Avatar
Abhorsen 2011-04-18, 0:28 2
Dopierdalacie się wszyscy do tego katolicyzmu, jakby to was ci wszyscy słynni księża ruchali w dzieciństwie.
Boli was to, że ktoś sobie idzie do kościoła? Boli was to, że jakieś babcie, które zostały dawno olane przez wnuków i całą rodzinę znajdują sobie w kościele ukojenie i sens życia, zamiast patrzeć w ścianę w pustym domu? Boli was to, że Caritasy i inne religijne organizacje pomagają olewanym przez rząd biednym rodzinom, zakonnice prowadzą sierocińce, etc.? Że kościół jest jedyną organizacją, która nie ma totalnie w dupie tego, co się dzieje chociażby w Afryce i że misjonarze są jedynymi osobami, którzy pomagają ludziom w najbiedniejszych zakątkach świata i zaprowadzają jakąkolwiek cywilizację?

Pierdolicie jak potłuczeni o jakiś księżach-pedofilach, inkwizycjach, i innych pierdołach. Może z raz czy dwa mi się obiło coś o uszy o jakimś księdzu-pedofilu, a pedofili są tysiące, to chociażby ze statystyki wynika, że jeden na kilku tysięcy księży pewnie się zdarzy, tak, jak i w każdym innym zawodzie. Co do inkwizycji, to ja jakoś w czasach obecnych nie widzę żadnych stosów, ani niczego takiego. Kościół za bardzo nie wpływa nijak na życia ludzi, którzy mają go w dupie, a jest jedyną w miarę znaczącą siłą, która przeciwstawia się wielkiej fali zachodniego liberalizmu, pedalstwa, feministek, itd. i która przeciwstawia się zalaniem przez islamistów, którzy jak przyjdą, to wam pokażą, co to znaczy "religia wpierdalająca się do życia obywateli i państwa".
Zgłoś
Avatar
neoneron 2011-04-18, 1:09 2
@up wszystko staram się zrozumieć i wiem że wygodnie byłoby mieć wyjebane na tych pedałów ale kurwa jak można patrzeć sobie w twarz w lustrze wiedząc że istnieje taka kurewska i przewrotna instytucja jak kościół katolicki i nic nie robić?a jebany islam i cała reszta bredni mają wpływ na masy a głupimi masami za pomocą religii wielcy gracze załatwiają swoje sprawy.widzę religie jako rodzaj wirusa jażni który jest na tyle destruktywny że jest zdolny nawet instynkt samozachowawczy wyłączyć.naiwność rasy ludzkiej jest zapewne ewenementem na skale wszechrzeczy:)
Zgłoś
Avatar
vass 2011-04-18, 4:58
Jak już w jakimś kraju zamkną wszystkie kościoły (nie tylko katolickie), to powiadomcie mnie o tym, chętnie się tam wyprowadzę
A w szczególności jak żaden klecha nie będzie w pływał na prawo w świeckim państwie, dotyczy in vitro, aborcji, refundacji antykoncepcji itp wyłudzania kasy z budżetu.
Zgłoś
Avatar
pancerek 2011-04-18, 7:01
Akurat badanie przeprowadzono w dość specyficznych krajach. Nie od dziś Czechy to laickie państwo bez religii. Tak tam po prostu od ładnych paru lat jest. Irlandia, Anglia to protestantyzm. Tam od lat ludziom nie chce się chodzić do kościołów i nie jest to jakiś nowy trend.
Żeby takie badanie miało jakikolwiek sens powinno odbyć się też w takich państwach jak Hiszpania, Włochy, Francja
Zgłoś
Avatar
Rossetti 2011-04-18, 11:53
Raczej zapomnieli o muzułmanach...
Zgłoś
Avatar
Shadow 2011-04-18, 15:02 3
Abhorsen napisał/a:

(...)
Boli was to, że ktoś sobie idzie do kościoła? Boli was to, że jakieś babcie, które zostały dawno olane przez wnuków i całą rodzinę znajdują sobie w kościele ukojenie i sens życia, zamiast patrzeć w ścianę w pustym domu?


Szczerze to mam gdzieś kto co tam sobie robi, puki taka babcia jedna z drugą nie zacznie mnie nazywać szatanem, pomiotem czarnego czy czegoś takiego, waląc mnie po głowie swoją laską, tylko dla tego, że mam czarną koszulkę na sobie czy chcę kupić prezerwatywy...
Abhorsen napisał/a:


(...) Że kościół jest jedyną organizacją, która nie ma totalnie w dupie tego, co się dzieje chociażby w Afryce i że misjonarze są jedynymi osobami, którzy pomagają ludziom w najbiedniejszych zakątkach świata i zaprowadzają jakąkolwiek cywilizację?


Proponuję obejrzeć film "Australia", w którym to misjonarze izolowali od matek dzieci mieszane Aborygenów i białych.
Abhorsen napisał/a:


Pierdolicie jak potłuczeni o jakiś księżach-pedofilach, inkwizycjach, i innych pierdołach. Może z raz czy dwa mi się obiło coś o uszy o jakimś księdzu-pedofilu, a pedofili są tysiące, to chociażby ze statystyki wynika, że jeden na kilku tysięcy księży pewnie się zdarzy, tak, jak i w każdym innym zawodzie.


"Instructio De Modo Procedendi In Causis Sollicitationis" - poszukaj, przeczytaj.
Abhorsen napisał/a:


Co do inkwizycji, to ja jakoś w czasach obecnych nie widzę
żadnych stosów, ani niczego takiego. Kościół za bardzo nie wpływa nijak na życia ludzi, którzy mają go w dupie, a jest jedyną w miarę znaczącą siłą, która przeciwstawia się wielkiej fali zachodniego liberalizmu, pedalstwa, feministek, itd. i która przeciwstawia się zalaniem przez islamistów, którzy jak przyjdą, to wam pokażą, co to znaczy "religia wpierdalająca się do życia obywateli i państwa".


Kościół nie ingeruje w państwo... ciekawe stwierdzenie, przytoczę tylko sprawę antykoncepcji, aborcji, eutanazji, konkubinatu, małżeństw homoseksualnych, mam wymieniać dalej?

Kościół wtrąca się we wszystko co tylko możliwe, niezależnie czy dotyczy to katolików czy ateistów, czy kogokolwiek. Zawsze tak było. Zakłamanie i pranie mózgów. Ostatnio głośna sprawa krzyża z Krakowskiego przedmieścia, niby kk się od całości odciął, a księża na kazaniach nie szczędzili sobie wypowiedzi na te tematy i masowo organizowali pielgrzymki do Warszawy, których głównym punktem była "obrona" znaku religijnego.

Pomyśl na drugi raz, a nie strzelaj nic nie wartymi faktami. Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
R................x 2011-04-18, 15:12
Abhorsen napisał/a:

ch, i innych pierdołach. Może z raz czy dwa mi się obiło coś o uszy o jakimś księdzu-pedofilu, a pedofili są tysiące, to chociażby ze statystyki wynika, że jeden na kilku tysięcy księży pewnie się zdarzy, tak, jak i w każdym innym zawodzie.



Ale w przypadku księży jest to legalne. Nie będę wrzucał na portal bo nie ma to sensu, polecam wszystkie 4 części
www.youtube. com/watch?v=73WzpdwKhhk
Zgłoś
Avatar
k................5 2011-04-18, 15:48
Prostowoczy napisał/a:

@ up, up, up...
Czyli, że co? Nie ma Boga? A to wszystko to tylko następstwo wielkiego wybuchu?
To żyjemy tylko po to aby umrzeć? Ale jak to mówią : "jak trwogo to do Boga"



A co? Żyjemy po to, żeby umrzeć i iśc do nieba? No proszę Cię...

Zgadzam się równeiż z Shadowem:

Co się dzieje w Afryce? Cześć, jesteśmy chrześcijaninami. Wasz Bóg nie jest prawdziwy, musicie się go wyzbyć i uwierzyć w naszego Boga. Bo nasz Bóg jest tym jedynym i prawdziwym.

Wyleczymy Twoje dziecko ale musisz uwierzyć w naszego Boga.

Inkwizycja - tylko sie już teraz ludzi nie zabija...
Zgłoś
Avatar
lapps 2011-04-21, 2:01 1
@Miranda
Tak z ciekawosci. W co wierzysz? Znaczy jaka masz koncepcje powstania wszechswiata, istnienia czy moze nie istnienia poza zyciem? To ze chrzescijanstwo jest narzedziem, nie oznacza ze Bog w jakiejkolwiek formie nie istnieje. A dowodow na jakiekolwiek inny sposob powstania tego wszystkiego tez nie ma;)
Zgłoś
Avatar
ankeusz 2011-05-04, 16:04
Będąc szczerą dobrze mi z faktem, że nie wierzę w boga i zaświaty. Jakoś trudno mi zaakceptować wszystko co oferuje biblia, która notabene była przetwarzana nieskończoną ilość razy, podlegająca wpływom histerycznych psycholi, jak np pana Pawła. Dodatkowo religia, która wymaga ode mnie całkowitego posłuszeństwa i ślepej wiary w to co mówi jedna książeczka, a nie używania mojego osobistego mózgu uwłacza mi jako człowiekowi.
Zgłoś
Avatar
B................g 2011-05-06, 9:19 2
Eh.. ciekawi ludzie.
Zgłoś