18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 49 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:34
🔥 Ratowanie jaszczurki - teraz popularne

Czy ktoś powiedział deeskalacja?
Wczoraj zostały rozesłane zdjęcia ukazujące najnowsze konwoje wojskowe jadące na Krym,
wraz z towarzyszącymi im samochodami policji mającymi moskiewskie numery rejestracyjne,
co jest najprawdopodobniej dalszym wsparciem prorosyjskich sił na półwyspie.



Podobno ciężarówki przewożą żołnierzy do wzmacnia nowej armii krymskiej:

W tym samym czasie wzdłuż prowizorycznej granicy Krymu prorosyjskie siły tworzą pola minowe:

Od ponad tygodnia Ukraińcy są poddani mobilizacji, by przejść do ofensywy.
Klip poniżej pokazuje 80 Powietrzny Oddział z Lwowa kierujący się na wschód,
przygotowując się na odparcie obcego ataku.

Następny film pokazuje, rzekomo baterie Buk SAM rozmieszczone w regionie Doniecka,
miasta we wschodniej części Ukrainy, które wahało się w ubiegłym tygodniu,
między zwierzchnością Ukrainy i Rosji.

Poniższy klip pokazuje 95 Brygadę Powietrzną wyruszającą z koszar w Żytomierzu w zachodniej Ukrainie,
w kierunku wschodnim, z imponującymi rozmieszczeniem ciężarówek i opancerzonych transporterów.

2S19 "Msta-S" haubice 152mm jadące na Krym.

Więc gdzie są ponownie ci wszyscy eksperci, którzy tak chętnie wyjaśniali,
że konfrontacja w Ukrainie będzie niezwłocznie zapomniana?

Link do oryginału: link
Zgłoś
Avatar
saves 2014-03-11, 20:25 1
@saves
Dzisiejsza wypowiedź Merkel

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyznała na spotkaniu z klubem parlamentarnym swojej partii CDU, że na Krymie Rosja dokonała aneksji. Dodała jednak, że "trzeba zrobić wszystko co możliwe w celu niedopuszczenia do zerwania rozmów z Rosją".

- Działania podejmowane przez Rosję oznaczają złamanie wszystkich regulacji w prawie międzynarodowym ustanowionych w okresie powojennym - powiedziała parlamentarzystom swojej partii Merkel, zwracając jednocześnie uwagę, że wdrożenie dalszych sankcji przeciwko Rosji odbije się negatywnie na krajach UE. Uznała za ważne, by Europejczycy "od Lizbony do Rygi" zachowali w tej sytuacji jedność.

Czyli mam rację.

@ szklanka
Nie ma poparcia w kwestii działań militarnych? Poparcie licznej armii dysponującej bronią atomową w zupełności mu wystarczą. Jestem wręcz skłonny twierdzić, że nie wywołałby trzeciej wojny światowej sadząc grzyba w Kijowie. Zachód poświęci Krym, baa... wschodnią Ukrainę!!! w imię obrony SWOICH!!!! ineteresów.
Zgłoś
Avatar
zeto88 2014-03-11, 20:29 3
Kurwa, ten konflikt jest prawie jak reality show..
Zgłoś
Avatar
byrt 2014-03-11, 20:29
Dementuje, te zdjęcia to fejk. Niby rosyjskie wojsko, ale na czele ford, każdy wie że powinna być łada.
Zgłoś
Avatar
z................m 2014-03-11, 20:34 3
Nic się nie zmieniło koleżko. Nasze położenie geopolityczne sprawia, że wciąż jesteśmy w dupie. Wierz mi lub nie ale żadna Merkel czy inny Obama się nie przejmie losem Polaków. Ale kurwa gdzie wy te wojny widzicie? Zróbcie porządek u siebie najpierw, w pokoju, domu, piwnicy. Gile z nosa wydmuchajcie, chusteczki po waleniu konia skrzętnie pochowane w końcu wywalcie. Te maszynki do golenia co jeszcze nic nie zgoliły ale się z nudów stępiły też do kibla.
Putin się czuje bardzo mocnym. Żaden zjeb na sadistic swoimi komentarzami tego nie zmieni. Putin nie potrzebuje żadnego poparcia, to wy potrzebujecie oglądając telewizję. Odpierdolcie się wy w końcu od Rosjan. Zacznijcie od siebie, Rosja i Ukraina to nie wasza sprawa. Jeszcze kurwa nie ma żadnego konfliktu a już od zajebania znawców. Kto komu pomoże, kto jak się zachowa. No kurwa, w 1939 takie samo pierdolenie było.
Zgłoś
Avatar
xhelioNx 2014-03-11, 20:39 1
Buahaha, Ukraina na wojnę? xD

tvn24.pl/sytuacja-ukrainskiej-armii-skomplikowana-gotowych-do-walki-ty...

6 tysięcy żołnierzy? Lepiej od razu się poddać. Nie zastanawialiście się czego Ukraińcy nie bronią Krymu? Nie mają czym.

"Stojące w obliczu inwazji rosyjskich wojsk na Krym siły zbrojne Ukrainy są praktycznie bezsilne. Przyznał to w parlamencie pełniący obowiązki ministra obrony Ukrainy Ihor Teniuch. Wyniki zarządzonych niedawno manewrów mają być "niezadowalające". W siłach lądowych gotowych do akcji jest sześć tysięcy żołnierzy."
Zgłoś
Avatar
koolowsky 2014-03-11, 20:57
@saves

I najlepiej kurwa siedziec cicho jak mysz pod miotłą. Ty jebany kacapski agencie.
Zgłoś
Avatar
SharpSe 2014-03-11, 20:59 4
Ja już odkopałem moją książeczkę z WKU. W razie godziny W staniemy ramię w ramię. Nie będzie wtedy ważne kto za Legią czy Wisła, kto za Pis czy SLD, kto robotnik a kto biznesmen. Bark w bark rodacy.
Zgłoś
Avatar
saves 2014-03-11, 21:02 4
@koolowski
Nie znam cie i nie zamierzam poznać. Z takimi tekstami zaś, to do swojej mamusi wyjeżdżaj.
Zgłoś
Avatar
MrYeni 2014-03-11, 21:05 4
gwindak, chcesz walczyć o kraj który ma Cię w dupie? O naszego kochanego premiera Tuska, który jako pierwszy spierdoli z kraju? Daj spokój, może Putin nas uwolni od tej zarazy, jedyne o co się modlę to żeby nie ucierpieli zwykli obywatele.
Zgłoś
Avatar
Camel_06 2014-03-11, 21:06 1
IIIej WŚ na razie nie będzie, nie pomiędzy Rosją a resztą świata, i nie o Ukrainę. Rozejdzie się po kościach, a w dupala dostaną najbardziej Ukraińcy bo po tym zamieszaniu prędko do siebie nie dojdą. Putin nie dość że odzyska Krym, to jeszcze bardziej podporządkuje sobie Ukrainę gospodarczo, a UE będzie udawała że nic nie widzi.
Zgłoś
Avatar
mekarolly 2014-03-11, 21:08 1
saves napisał/a:

Nawet jeśli zaczną do siebie strzelać, to nikt się w to nie wtrąci.
1. Ukraina nie należy do NATO
2. Rosja ma broń atomową i w poczuciu zagrożenia może jej użyć. Tego nikt nie chce
3. Zbyt wiele interesów łączy zachód z Rosją.
4. Nowe władze na Ukrainie rządzą właściwie tylko zachodem. Na wschodzie mają żadne bądź nikłe poparcie.
Skończy sie na notach, wyrazach oburzenia i sankcjami na pokaz. Putin zrobi, co ma zrobić i szczekanie Radka i Donalda niczego nie zmieni. Politykę kreuje się w Waszyngtonie, Berlinie i Moskwie. Po zakończeniu tych zawirowań Polska od Rosji dostanie takiego gospodarczego kopa, że obsramy się na trzy pokolenia naprzód. Putin nie zapomni, kto najgłośniej gardłował.
PS. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o protestach wystosowanych przez Czechy, Słowację, Rumunię, Węgry czy Bułgarię. Władze tych krajów dobrze wiedzą, kto rozdaje karty, a my jak zwykle dajemy się podpuszczać innym, żeby szczekać w ich imieniu.



To, że ruskie rozdają karty, w dodatku z rękawa to nie znaczy, że możemy stać jak pizdy i się temu bacznie przyglądać. Polacy zawsze mieli jaja (i mam nadzieje, ze maja nadal) i pokazała to historia, pokazała jak ważna jest dla nas ojczyzna i niezależność. W tak ważnych sprawach trzeba zabierać głos. Silniejszy zawsze zaczyna ale to o tym chudym niskim kolesiu będzie się mówiło, że miał odwagę się postawić.
Zgłoś
Avatar
tomilol 2014-03-11, 21:12 3
@MrYeni

Nie wiem jak ty ale większość by walczyła o Polskę a nie o Tuska ... ale spoko może już lecieć opierdolić kabana dzielnemu i męskiemu Putinowi, twemu wybawcy ...

Co sie z ludźmi porobiło że ojczyznę w dupie mają ?
Zgłoś
Avatar
Nathos 2014-03-11, 21:18
MrYeni. Jak już to walczyć za naszą kulturę,ojczyznę za NAS POLAKÓW. Ja osobiście nie pozwolę by ta czerwona banda gwałciła, zarzynała nasze rodziny jak za czasów II wojny. Mamy małe szanse, ale tanio skóry nie sprzedamy! Byliśmy już w większym gównie i z niego wyszliśmy więc i teraz się nie damy!
Zgłoś
Avatar
saves 2014-03-11, 21:30
@Davka15
@mekarolly
i inni
Zachowujecie sie tak, jakby armia rosyjska stała u bram Warszawy jak 1920r. Ja na to patrzę tak, jak czyni to zachód. Mają w dupie Ukrainę. Dla nich to jedynie ośrodek taniej siły roboczej i rynek zbytu dla ich towarów. A dlaczego chcą zgody z Rosją i POJDĄ!!! na ustępstwa? Bo chcą ten rynek zachować, a jednocześnie nie urazić głównego dostawcy surowców do Europy. Nie interesuje ich Majdan i cała ta polityczna szopka. Liczy sie kasa i dla niej będą jeszcze robić takie rzeczy, że wam gały na wierzch wylezą. Teraz muszą pokrzyczeć. Ale najlepiej to robić nie samemu, ale ustami jakiś frajerów (w domyśle - Polski). Gdy teatrzyk się skończy, wszystko wróci do normy. Dla zachodu oczywiście. Zaczną handlować itd. A kto oberwie po dupie? Ten, kto najgłośniej darł japę. I zacznie sie handelek ponad naszymi głowami, kolejne rury w Bałtyku, a dla nas bojkot naszych towarów w Rosji i utrudnienia na granicach. Rosja bez problemu może wykończyć nas gospodarczo i ci wierzący niech sie modlą, żeby tego nie zrobiła.
PS. Książeczki WKU schowajcie, bo nawet Ukraińcy nie kwapią się do walki z Rosją. Inaczej już dawno odbijaliby Krym.
Zgłoś
Avatar
chlop 2014-03-11, 21:46
chuja wiecie gdyby Lechu żył to już byśmy se ziemie odzyskali
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie