18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:00
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 34 minuty temu
Avatar
Vexille 2012-03-25, 13:45 4
Chodzi oto aby nie można było namierzyć śladu termicznego po starcie rakiety. Dlatego jest zrzucana do wody i startuje kawałek dalej, nie zaradza to pozycji okrętu i w efekcie trudniej go namierzyć.
Zgłoś
Avatar
pkh 2012-03-25, 13:52
@up: ale chyba nadal wiadomo że taka rakieta nie przepłynie pod wodą 10km i okręt nadal jest obok?
Zgłoś
Avatar
jasiekn 2012-03-25, 14:36 2
@up
ale jak odpowiedź pójdzie w to miejsce 'obok' to raczej statku nie zatopi
Zgłoś
Avatar
krokodyl 2012-03-25, 14:42
Oglądałem wcześniej coś podobnego związek chemiczny + woda robił podobny efekt jakby wybuch wulkanu , może ten błysk i przyśpieszenie to reakcja paliwa rakiety z wodą.
Zgłoś
Avatar
qwerty1234567890 2012-03-25, 14:57 7
Jeśli mój ruski jest w miarę, to pierwszy egzemplarz tej rakiety wyszedł w 1981. Ta rakieta to RPK-6 Vodopad kaliber 533mm. Ten "wystrzał z dupy" jak to określił @Everal to wyrzut rakiety sprężonym powietrzem plus uruchomienie silnika startującego/napędowego tak, aby rakieta mogła manewrować w wodzie. Plusem tego jest to, że nie ma charakterystycznego odrzutu jak to bywa przy odpalaniu zwykłych rakiet. Pocisk ten ma 3 opcje może pracować jako torpeda, jako rakieta, bądź jako rakieta przenosząca niewielkie ładunki balistyczne.

Jeśli ktoś lepiej ode mnie zna ruski to może poczytać militaryrussia.ru/blog/topic-448.html
Zgłoś
Avatar
J................D 2012-03-25, 15:38
pierdola tu o fejkach ci ktorzy co najwyzej z pk albo kbkak strzelali fejkami jada co bys powiedzial na bron hamerykanskich zolmierzy ktora wystrzeliwuja w niebo mala kuleczke emitujaca promienie ( nie napisze jakie gdyz nie pamietam pisze posta na szybko a nie chce sie zblaznic) a zaraz po wystrzale 2k hamerykanskich skurwisyncow w moro i okularach popierdala przez pustynie jak w dzien . FAKE?
Zgłoś
Avatar
BongMan 2012-03-25, 18:46
"z pod" Najpierw szkoła, potem internet.
Zgłoś
Avatar
KingOfEvil 2012-03-25, 21:40 1
ziuny napisał/a:

znowu się Putin w wannie bawił



Putin z Obamą gra w statki.
Zgłoś
Avatar
decozip 2012-03-26, 0:03
gdzie to polecialo?
Zgłoś
Avatar
smierdzacy_metal 2012-03-26, 0:43
rosja ma wiele dobrego sprzetu wojskowego np. samolot PAK-FA ktory bedzie masowo produkowany jak narazie maja prototyp ale jest genialny

poczytajcie o nim
Zgłoś
Avatar
kothletino 2012-03-27, 2:00
Everal napisał/a:

Dobra kurwa, nawijaj jakiś ekspert jaki jest tego sens i co jest w tym fajnego, oprócz tego że wystrzał z lufy wygląda jak wystrzał z dupy



nie zapierdolą sadzą pokładu ?
Zgłoś
Avatar
mcmt 2012-03-27, 2:07
Vexille napisał/a:

Chodzi oto aby nie można było namierzyć śladu termicznego po starcie rakiety. Dlatego jest zrzucana do wody i startuje kawałek dalej, nie zaradza to pozycji okrętu i w efekcie trudniej go namierzyć.




w/g mnie odpalona zostaje zwykła torpeda a nieco dalej płynie okręt podwodny odpalający pewnie 2xssn19. Mogę się mylić.

qwerty1234567890 napisał/a:

Jeśli mój ruski jest w miarę, to pierwszy egzemplarz tej rakiety wyszedł w 1981. Ta rakieta to RPK-6 Vodopad kaliber 533mm. Ten "wystrzał z dupy" jak to określił @Everal to wyrzut rakiety sprężonym powietrzem plus uruchomienie silnika startującego/napędowego tak, aby rakieta mogła manewrować w wodzie. Plusem tego jest to, że nie ma charakterystycznego odrzutu jak to bywa przy odpalaniu zwykłych rakiet. Pocisk ten ma 3 opcje może pracować jako torpeda, jako rakieta, bądź jako rakieta przenosząca niewielkie ładunki balistyczne.

Jeśli ktoś lepiej ode mnie zna ruski to może poczytać militaryrussia.ru/blog/topic-448.html


1. SS-N-16 (nato - stalion) którego opisujesz nie mieści się do 533mm tylko do 650mm.
2. Działa troszkę odwrotnie, bo w wersji A (rakietotorpeda) startuje jako rakieta, dolatuje niewykryta na kilkaset metrów do łodzi podwodnej i tam wpada do wody jako torpeda.

Czyli Stalion to to nie będzie.
Zgłoś