18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Rozmrażanie chłodni
BongMan • 2013-01-22, 13:59
Chłodnia zajmowała powierzchnie całkiem sporego budynku i działała przez około 90 lat, po czym budynek został sprzedany, a chłodnię trzeba było rozmrozić.

W komentarzu kilka zdjęć.
Zgłoś
Avatar
ValvePlsFix 2013-01-22, 17:47
@up mam wrazenie ze nie wiesz co to jest agregat...
Zgłoś
Avatar
MapleLeaf 2013-01-22, 17:57
@karolas123
Nielicho chillery musiały tam pracować. W takich dużych obiektach agregaty chłodzą np. glikol (marznie ok -13stC0, lub w przypadku mroźni czysty etanol (-114stC). O ile freony nie są mi potrzebne, glikolu też nie chcę, to dla etanolu znalazłbym jakieś zastosowanie. Szczególnie, że wiekowy. To by była zacna impreza zapijana 90-letnim spirytusem.
Zgłoś
Avatar
reds 2013-01-22, 18:13
bardzo interesujący temat. I artykuł znaleziony w internecie
Cytat:

Fulton Market Cold Storage, the company, is vacating the West Loop for its new digs in southwest suburban Lyons July 1st. That'll usher in a new chapter for Sterling Bay, the warehouse's incoming owner. Their plans for office conversion have been known for some time, with Google as a rumored tenant. The facility will present roughly 385,000 square feet of office and ground-floor restaurant space. Retail is a possibility too, though we're not qualified to say what kind.

One thing we can say, with certainty, is that Sterling Bay is close to inking a deal with bike gear maker SRAM International for the lease of two floors or 77,000 square feet of space. SRAM would move from the Near North. According to Crain's, Sterling Bay is waiting on final zoning approval before finalizing any leases. While the Cold Storage aesthetic will remain, millions will go into adding windows to the blank face, sprucing up potential restaurant spaces, and creating a rooftop deck. Also news to us, Sterling Bay wants to flatten some lesser neighboring structures in order to erect a secondary 180,000-square-foot commercial building. Sterling Bay has become very active in the West Loop, with the Sara Lee office development well underway at 400 S Jefferson Street.

Zgłoś
Avatar
nanab 2013-01-22, 18:15
łał zawsze chciałem oglądać rozmarzający lód, niesamowite przeżycie
Zgłoś
Avatar
karolas123 2013-01-22, 18:52
pslodo, wlasnie najbardziej ciekawi mnie jaki sprzet był do tego uzywany wtedy, wydaje mi sie ze musiało to zajmować pomieszczenie nie mniejsze niz srednia sala gimnastyczna w gimbazie, i podejrzewam ze stopnie sprezania powielanie sprezarkami tłokowymi w celu uzyskania odpowiednich cisnien, bo nie wydaje mi sie by w tamtych czasach było to mozliwe agregatem. Chyba ze to na samych rurach cieplnych, ale wydaje sie az nie realne.
Zgłoś
Avatar
mindFucker 2013-01-22, 19:25 4
nanab napisał/a:

łał zawsze chciałem oglądać rozmarzający lód, niesamowite przeżycie


Nie podoba się, to scrolluj dalej idioto.
Zgłoś
Avatar
Novotko 2013-01-22, 19:44
@up
na chuj go idiotą nazywasz, stary ci chuja w dupę dziś nie zapakował, to masz focha na cały świat i powyzywać musisz?
Zgłoś
Avatar
t................r 2013-01-22, 20:16 2
Bongman, jakbyś opowiedział dowcip to by od razu sublimacja była
Zgłoś
Avatar
r................5 2013-01-22, 21:32
Cytat:

Novotko
@up
na ch*j go idiotą nazywasz, stary ci ch*ja w dupę dziś nie zapakował, to masz focha na cały świat i powyzywać musisz?



Napisał o wyżywaniu rzucając przekleństwami w co drugim słowie. O ironio..
Zgłoś
Avatar
dumad 2013-01-22, 22:37
dobre z was agregaty
Zgłoś
Avatar
DFM 2013-01-23, 10:47
Ja pierdole

Napinka bo BongMan dał coś więcej z siebie niż tylko suchara
Zgłoś