18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
h................o 2017-05-21, 20:46 16
Cytat:

Mam nadzieje,że któregoś dnia naukowcy wyodrębnią ten mechanizm w stosunku do ludzi


No nie wiem, Curt Connors tak zrobił i marnie skończył.
Zgłoś
Avatar
A................o 2017-05-21, 20:47 2
KrulJulian9001 napisał/a:



Akurat blokowanie badań nad genetyką i klonowaniem to domena prawicy



Ogarnij kto się sprzeciwia badaniom na zwierzętach i na ludziach. W wolnym kraju, gdzie człowiek korzysta ze swoich praw, a nie jest prawami ograniczany mógłby iść i wziąć udział w badaniach nad terapiami i lekami. Ale w lewackich krajach nie może bo rząd mu zabrania.
Zgłoś
Avatar
BigDaddyD 2017-05-21, 20:47 1
Z tego co pamiętam z biologii, to ten proces regeneracji np. u płazów jest przereklamowany, bo kończyny, czy ogon nie odrastają już takie same, lecz skarłowaciałe, gorsze.
Zgłoś
Avatar
głodny_toster 2017-05-21, 20:54 7
BaranR napisał/a:

Czy może mi ktoś kurwa jasno wytłumaczyć termin "lewak"??!!
Ostatnio strasznie modny i każdy zaczyna go używać chyba nie mając pojęcia skąd się wywodzi i co oznacza...



Już śpieszę z pomocą. O to definicja lewaka:
Lewak – duży sztylet o rękojeści zamkniętej trzymany (jak nazwa wskazuje) w lewej dłoni, używany zarówno do parowania i blokowania nadchodzących ciosów jak i do wykonywania ataków, gdy nadarzy się ku temu okazja. Wykorzystywano go w parze z rapierem lub szpadą (czasem też wykonywany w parze z bronią główną). Wykształcony w Europie Zachodniej w czasach renesansu, używany do XVIII w. (w Polsce nieużywany). Typowy lewak miał duży jelec i ochronę dłoni w postaci wygiętej, trójkątnej blaszki, często zdobionej perforowaniem lub grawerowaniem.

Specyficzną formą lewaka był łamacz mieczy, o grubej, mocnej głowni, wyposażonej w zęby, służące do uchwycenia głowni broni przeciwnika i wytrącenia jej lub złamania.
Zgłoś
Avatar
BrainOsw 2017-05-21, 21:30 1
Pomyślcie, gdybyśmy kombinowali na naszym DNA to za jakiś czas moglibyśmy spokojnie wyhodować każdy narząd jaki potrzebujemy, być może nawet zaczęli tworzyć dodatkowe narządy, które mogłyby nas wspomagać np w próżni czy innych złych warunkach, ale oczywiście wszystko zatrzymane przez jakieś katolickie pierdolenia ze to nieetyczne, tak samo jak to było z średniowieczem - moglibyśmy teraz kolonizować planety, a te ameby umysłowe dalej pierdolą o eurowizji i in vitro...
Zgłoś
Avatar
BaranR 2017-05-21, 21:56 1
fantomasik napisał/a:



Już śpieszę z pomocą. O to definicja lewaka:
Lewak – duży sztylet o rękojeści zamkniętej trzymany (jak nazwa wskazuje) w lewej dłoni, używany zarówno do parowania i blokowania nadchodzących ciosów jak i do wykonywania ataków, gdy nadarzy się ku temu okazja. Wykorzystywano go w parze z rapierem lub szpadą (czasem też wykonywany w parze z bronią główną). Wykształcony w Europie Zachodniej w czasach renesansu, używany do XVIII w. (w Polsce nieużywany). Typowy lewak miał duży jelec i ochronę dłoni w postaci wygiętej, trójkątnej blaszki, często zdobionej perforowaniem lub grawerowaniem.

Specyficzną formą lewaka był łamacz mieczy, o grubej, mocnej głowni, wyposażonej w zęby, służące do uchwycenia głowni broni przeciwnika i wytrącenia jej lub złamania.



Hmm... tak też myślałem że to stąd to pojęcie pochodzi tylko jak to odnieść do kontekstu persony??

Czy można przyjąć że mówiąc o kimś lewak mamy na myśli (i tu personifikując z definicji) kogoś kim możemy odeprzeć atak na nas i zrzucić na tą osobę całą siłę uderzenia, a jednocześnie obarczyć winą za wszelkie nasze niepowodzenie i nieudolność??
Zgłoś
Avatar
magicrodek123 2017-05-21, 22:10 1
Oczywiście w komentarzach tutaj już nowe teorie że, to reptilianie pewnie zablokowali nam geny do odrastania kończyn, ja pierdole ludzie. Zastanówcie się chwilę, to jest małe stworzenie, i na taki kawałeczek ciała potrzebuje 90 dni, to ile by człowiek potrzebował dni na odrośnięcie łapy.

Po prostu u niej widocznie było tak częste tracenie kończyn, że organizm "nauczył się" i dał dalej geny "jak to robić" a u człowieka jest to mało prawdopodobne, kiedyś bez łapy to się umierało bo ani tego zatamować ani nic, być może za 5 tysięcy lat wyewoluujemy sobie możliwość odrastania kończyn, no ale tutaj wchodzimy znowu na temat ewolucji, czyli kolejne teorie, że darwin to cwelarz, bo nas przecież bóg stworzył.

Jak kogoś to naprawdę interesuje to poszuka na własną rękę a nie będzie czytał komentarze sadolowych expertów. Z bogiem baranki
Zgłoś
Avatar
marynarz83 2017-05-21, 22:17
k jego mać, co wieczór rozdziewiczać kobietę? pogięło was? chociaż z drugiej strony: - wysoki sądzie ja jej nie zgwałciłem, proszę sprawdzić czy ma błonę dziewiczą
Zgłoś
Avatar
krasnal_hałabała 2017-05-22, 20:20
@up, I to jest kwintesencja dzisiejszych czasów, mądrzejsi rozmawiają o tym czy w końcu będziemy nieśmiertelni i czy wreszcie skończy się cierpienie na świecie a gościu myśli genitaliami.
Zgłoś
Avatar
głodny_toster 2017-05-22, 20:37
BaranR napisał/a:



Hmm... tak też myślałem że to stąd to pojęcie pochodzi tylko jak to odnieść do kontekstu persony??

Czy można przyjąć że mówiąc o kimś lewak mamy na myśli (i tu personifikując z definicji) kogoś kim możemy odeprzeć atak na nas i zrzucić na tą osobę całą siłę uderzenia, a jednocześnie obarczyć winą za wszelkie nasze niepowodzenie i nieudolność??



Nie ogarnąłeś finezji mojej ironii...
Zgłoś
Avatar
BaranR 2017-05-23, 4:24
fantomasik napisał/a:



Nie ogarnąłeś finezji mojej ironii...



Haha ogarnąłem ogarnąłem... tylko szczerze mówiąc chciałem napisać coś głupiego ale przy napływie kolejnych wyrazów zaczęła mi klarować się jakaś dziwna zależność między tym lewakiem, a ostatnią modą nazywania lewakami wszystkich którzy nam nie pasują.

Ciągle zastanawiam się dlaczego ludzie używają zwrotów których nie rozumieją...
Zgłoś
Avatar
głodny_toster 2017-05-23, 11:41
BaranR napisał/a:



Haha ogarnąłem ogarnąłem... tylko szczerze mówiąc chciałem napisać coś głupiego ale przy napływie kolejnych wyrazów zaczęła mi klarować się jakaś dziwna zależność między tym lewakiem, a ostatnią modą nazywania lewakami wszystkich którzy nam nie pasują.

Ciągle zastanawiam się dlaczego ludzie używają zwrotów których nie rozumieją...



Ale tu nie ma co rozumieć. Lewak to życiowa spierdolina, dla której ważniejsze jest dać się zbałamucić w dupę imigrantowi, niż zabezpieczyć godne życie sobie, swojej rodzinie i pobratymcom.
Zgłoś
Avatar
BaranR 2017-05-23, 22:36
fantomasik napisał/a:



Ale tu nie ma co rozumieć. Lewak to życiowa spierdolina, dla której ważniejsze jest dać się zbałamucić w dupę imigrantowi, niż zabezpieczyć godne życie sobie, swojej rodzinie i pobratymcom.



Czyli rozumiem że ten zwrot przestał mieć jakikolwiek związek z przynależnością polityczną i poglądami??
Zgłoś