18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Gremz 2013-01-20, 12:54
Pewnie się dusiły pod lodem i do bardziej natlenionej wody płynęły.
Zgłoś
Avatar
Spedi 2013-01-20, 12:56 4
ten przerebel dziala na zasadzie odkurzacza. Wysysa wode do gory, a z woda wiadomo i ryby pobiera.
Jak widac od razu woda ma swoje ujscie tam na dol, pewnie do rzeki.
Jak zatkal dzure na koniec to cisnienie opadlo i woda juz tak sie nie wydobywala.
ale czemu tak sie dzieje to tylko ruski wiedza
Zgłoś
Avatar
T................X 2013-01-20, 13:05
Może im było za gorąco w tej wodzie?
Zgłoś
Avatar
bezimienny90 2013-01-20, 13:06 3
Do dzisiaj pamiętam, jak miałem 4-5 lat mieszkałem w starej kamienicy, z Odry ludzie łowili ryby i na wspólnym podwórzu wędzili w takich wielkich puchach/beczkach, teraz kojarzę to bardziej z koksownikiem, ale to było prawie 20 lat temu. Do czego zmierzam to zapach... zapach wędzenia ryb oraz ich smolisty wygląd. Ten zapach do tej pory pamiętam, poznałbym go wszędzie gdybym miał okazję go tylko poczuć. Wspaniałe, choć bardzo wybiórcze wspomnienie.
Zgłoś
Avatar
taajniak 2013-01-20, 13:10 7
@Spedi

Ty działasz kurwa na zasadzie odkurzacza jak chłopak do Ciebie wpada, to społeczeństwo jest coraz bardziej tępe.

Widać że to jest rzeka. Rzeka zamarzła na wierzchu , oraz ujściu nurtu jest zablokowane lub zamarznięte (obstawiam zablokowanie przez ruskich), to ta rzeka cały czas napiera z siłą na ten zamarznięty lód (Jak was w szkole nie uczyli to im bliżej dna temp jest wyższa w zimie). Robiąc przerębel, zrobili po prostu rzece ujście - otwór mały - ciśnienie wzrosło i wyciąga rybki wszystkie.

Jak dalej nie kumacie o co chodzi, to weźcie zakręconą butelkę wody, naciśnijcie na ściankę i przebijcie sobie ściankę igłą.
Zgłoś
Avatar
kuropatwa121 2013-01-20, 13:13 1
Wg. mnie dziura w przerębli spowodowała że woda mogła uciec na zewnątrz pod naporem lodu. A ryby szukały tlenu i zostały wyssane na zewnątrz.
Zgłoś
Avatar
Voltare93 2013-01-20, 13:18 9
Tak na prawdę w Rosji to nie Ty rzucasz przynętę na rybę tylko to ryba zarzuca przynętę na Ciebie. Zabierzesz ją do domu a ta Ci wymorduje całą rodzine
Zgłoś
Avatar
Nav 2013-01-20, 13:36 4
W sowieckiej Rosji to ryby łowią Ciebie
Zgłoś
Avatar
Skora2 2013-01-20, 15:24
Expertem nie jestem, ale wydaje mi się, że tam była widoczna jakaś tama. Było zimno. woda zamarzła do pewnego stopnia że ryby nie mogły jej przeskoczyć, a zazwyczaj jest tak że napływająca woda do tam zimą "rozlewa" się na boki, bo nie nadąża spływać. Tam też popłynęły i ryby myśląc, że jest to jakieś przejście.
Powoli pewnie zaczęło im brakować tlenu więc jak to ryby ratowały się jak mogły, często na stawach robi się coś takiego aby ryby dokarmić i dotlenić - same podpływają pod przerębel. Tak samo jak i w tym wypadku tyle, że tutaj jest nurt i wyrzucał je razem z wodą. Ni chce mi się tłumaczyć dlaczego woda wypływa. Krótko tylko: nurt i różnica wysokości daje nam taki efekt.
Pozdrawiam:)
Zgłoś
Avatar
marcinek6000 2013-01-20, 17:00
Sami eksperci po podstawówce. Od razu widać, że ławica ryb została otoczona przez nurkującą tam Grycankę. Jedyna ucieczka przed skończeniem w jej żołądku to ten przerębel.
Zgłoś
Avatar
Entheus 2013-01-20, 19:59 1
widze sporo rybich psychologów.
Zgłoś
Avatar
Molendos 2013-01-21, 21:29
Ja pierdole.. co za tępaki, ahh te kurwa teorie EKSPERTÓW ... zgadam się z użytkownikiem @taajniak. Chyba jedyny myślący tutaj.
Zgłoś
Avatar
Flaishryuu 2013-01-21, 21:37
Teoria kolegi Taajniaka jak najbardziej słuszna. Inne opcje też są, ale tutaj tylko to pasuje.
Zgłoś
Avatar
frostborn 2013-01-21, 21:42
to jest staw i jesteście świadkami różnicy ciśnień ;]
Zgłoś
Avatar
evankenobi 2013-01-22, 19:28
Teoria, teorią. To jest Rosja. Tam teoria nie działa.
Zgłoś