18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Sianie rakietami ;)
Dopek • 2013-04-13, 22:54
Jakiś czas temu w owym temacie: sadistic.pl/odpalanie-rakiet-vt190087,15.htm2031852 napisałem, że umieszczę strzelania z Langust z jednego z poligonów.
Na pierwszym filmiku strzelanie z BM-21, które miały stanowiska ogniowe obok naszych, na reszcie filmików już nakurwianie z Langust.

Miłego oglądania

P.S. Materiał własny. Jest to kilka filmików, które dla wygody oglądania scaliłem z sobą.

Zgłoś
Avatar
FRIKO84 2013-04-14, 8:18 9
BM-21 sam z tego strzelalem w 2005r, jednostka artylerii rakietowej Sulechow 4408 a poligon w Swietoszowie, prawdopodobnie to wlasnie ten poligon. Bylem celowniczym tej maszyny, piekna sprawa, rakiety waza okolo 100kg z tego co pamietam a dlugosc 3m, zasieg spokojnie powyzej 20km, na poligonie stosuje sie tzw pierscenie zwalniajace, zaklada sie je na czubek rakiety, wtedy rakieta osiaga male odleglosci, jak by tak nie zalozyc tego pierscienia to rakietka poleci w jakies miejscowosci obok poligonu

moge sie przyznac, ze bedac w tym 2005r na tym poligonie w pazdzierniku, byla okropna susza, byl ogolny zakaz strzelania, ale jakos dowodztwo wywalczylo pozwolenie na kilka pociskow, jakis zdolny wyzej, ktory podaje celowniczemu ( czyli wtedy akurat mnie ) współrzędne celu, popelnil gdzies blad i wycelowalem prosto w suchy las, bylo głosno wtedy na ten temat, spłonelo ponad 190ha pól i lasow na poligonie w Swietoszowie. w nocy bylo wszedzie czerwono od syren strazy pozarnej, pofatygował sie glowny general nawet zobaczyc co sie stalo.

mimo tylu spalonych drzew dostalem nagrode i stopien st. szer za ten poligon

material o pożarze:

--- biolog.pl/article1475.html

--- istotne.pl/a1003.php

--- lasy.gov.pl/zakladki/aktualnosci/poligon

posiadam swoje pamiatkowe filmy i zdjecia z tych strzelan i jak gasilismy ogien łopatami )

Wojsko to chyba jeden z najlepszych czasow w zyciu mezczyzny, jest co wspominac na stare lata
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2013-04-14, 9:52
wszystko fajnie tylko przyleci nasz zachodni sojusznik albo wschodni i w taki zestaw pierdolnie rakieta nawet nie bedzie wiadomo skad
Zgłoś
Avatar
Dopek 2013-04-14, 12:40
FRIKO84
Słyszałem o tym pożarze i nadal się o nim mówi . Poligon jest w Drawsku Pomorskim. Rakieta w skrzyni waży 100 kg bez niej prawie 70 kg . Rakiety M-21 OF maja właśnie zasięg zaokrąglając 20 km, natomiast rakiety Feniks dokładnie 42 km.
Zgłoś
Avatar
FRIKO84 2013-04-14, 16:10 6
tu widac winna rakiete jak leci juz w las, gaszenie ognia, skrzynie z rakietami i lufy bm-21 40szt ( 40 rakiet wylatuje w 20s )









Zgłoś
Avatar
Bartas1992PL 2014-07-17, 1:13
Cały czas myślałem, że to CSAiU Toruń my też mamy tam langusty.
Zgłoś