18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Smacznego
Skurwiduplo • 2013-09-02, 17:14
Balut tradycyjna potrawa wielu kuchni południowo-wschodnioazjatyckich, zwłaszcza kuchni wietnamskiej, laotańskiej, kambodżańskiej, filipińskiej oraz – w mniejszym stopniu – chińskiej (ściślej: południowochińskiej). Balut stanowi danie przejściowe: nabiałowo (jajeczno)-mięsne i ma postać gotowanego jajka kaczego (rzadziej kurzego), wewnątrz którego znajduje się w pełni uformowany zarodek ptaka, którego spożywa się w całości – wraz z kośćmi, dziobem itd. Okres inkubacji jaj zależy od upodobań konsumentów i jest różny poszczególnych krajach. Najdłużej inkubują jaja Wietnamczycy, którzy preferują 21 dniowe zarodki kacze.


Na Filipinach, skąd pochodzi przyjęta w Europie nazwa tego dania, balut stanowi potrawę narodową.
Danie to w lokalnych kuchniach uchodzi za przysmak; przypisuje się mu też właściwości afrodyzjaku.

Jeszcze trochę i będą robili to samo z płodami.

Źródło: wikipedia
Zgłoś
Avatar
m_mytnik 2013-09-03, 12:45 1
Jak zobaczyłem zdjęcie, to myślałem że to jakieś marynowane grzybki z orzechami.
Zgłoś
Avatar
vasre 2013-09-03, 12:51
Ja bym spróbował.
Zgłoś
Avatar
n................h 2013-09-03, 13:18
Jadłem i to wiele razy. Bardzo dobre, podawane z poszatkowanym imbirem, liśćmi cytryny, solą i pieprzem
Zgłoś
Avatar
T0B1 2013-09-03, 13:35
Nie to, że twierdzę iż to danie jest niesmaczne czy coś, ale niedługo to chyba będziemy tu czytać o koneserach ludzkiego gówna .
Zgłoś
Avatar
GhostScarface 2013-09-03, 14:55 1
myśle że bez problemu po blancie z keczupem bym ojebał i szukał gdzie jest wiecej tych płodów
Zgłoś
Avatar
FzgW 2013-09-03, 15:33
Mmm czas na obiadek
Zgłoś
Avatar
lolsnic 2013-09-03, 16:09
Kurwaa przypomina mi to raz jak robiłem sobie jajecznice i raz mi takie coś wpadło na patelnie...
Zgłoś
Avatar
M................e 2013-09-03, 16:22
właśnie miałam jeść obiad. aaaa. w sumie, nie przeszkadza mi to.

unimator napisał/a:

Nie to, że twierdzę iż to danie jest niesmaczne czy coś, ale niedługo to chyba będziemy tu czytać o koneserach ludzkiego gówna .



są ludzie pijący swój mocz, więc nie zdziwiłabym się wcale. może gdzieś w zagłębiach harda jest coś takiego.
Zgłoś
Avatar
theonlymad 2013-09-03, 17:18
dawno nie byłem na hardzie, ale pare miesiecy temu co drugi temat to byl Mr. Drwalu - wierszyk i filmik z gównem, czesto spożywanym, także nic nowego
Zgłoś
Avatar
Kakałowy_Szatan 2013-09-03, 18:20
ciekawe czy dobre by takie coś było na zakąske do wódki
Zgłoś
Avatar
zarpion 2013-09-03, 20:12
opierdoliłbym ale kości raczej bym odrzucił
Zgłoś
Avatar
k-nar 2013-09-03, 20:56
Kurwa, no lepiej zjeść takiego, niż w jakiś sposób zabić świadomego żywego.
Zgłoś