18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
cyt " 32-latek zbliżając się do skrzyżowania gwałtowanie przyspieszył. Z dużą prędkością wjechał w czekające na zmianę świateł auto - informuje "Kurier Lubelski".

W pewnym momencie mężczyzna "urwał" się instruktorowi. Mężczyzna nie wykazywał wcześniej oznak zdenerwowania, nie za bardzo mu szło i prosił o udzielanie na bieżąco wskazówek - informuje serwis lublin112.pl. " koniec cyt.


Do zdarzenia doszło w poniedziałek 26-05-2014 około godziny 20:30 na wjeździe na wiadukt na ul. Hutniczej, od strony al. Witosa

Źródło YT
Zgłoś
Avatar
blachahaha 2014-05-27, 19:36
@binladden
To był kursant, uczył się dopiero.
Zgłoś
Avatar
filipsworks 2014-05-28, 14:31
Wiecie jak będzie fajnie jak będzie można motórem jeździć na B?
Zgłoś
Avatar
Camel_06 2014-05-28, 21:22
Podzielił się nerą.
Zgłoś
Avatar
Srasłkasz 2014-05-28, 21:27 8
Nie zrobił nawet prawka jeszcze, a już się zajebał. To dopiero dawca.
Zgłoś
Avatar
Athla 2014-05-28, 21:34 1
Moje miasto, takie wspaniałe.. A ja się zastanawiałam, co się wydarzyło, że tyle straży jechało itd. Swoją drogą, motocyklista się "zerwał", ale co on, nie wiedział, że daje gaz zamiast hamować? o.O No sorry, ale to tylko blondynki ponoć mylą się w tych sprawach..
Zgłoś
Avatar
bakand 2014-05-28, 21:35
Trzeba dać mocniejsze motocykle na naukę jazdy
Zgłoś
Avatar
Phallucifer 2014-05-28, 21:43
Zmiana systemu egzaminowania i szkolenia, która pociągnęła za sobą wymianę motocykli egzaminacyjnych już zbiera żniwo. Można zacząć się zastanawiać, jakimi kryteriami kierują się WORDy przy doborze maszyn egzaminacyjnych? Widać gołym okiem, że dobór maszyny z silnikiem typu "V" nie jest najlepszym pomysłem. Ten motocykl potrafi zaskoczyć doświadczonych kierowców, czy to przy zwiększaniu prędkości, czy przy manewrach wymagających zwiększonej pracy kierownicą i balansu ciałem.
Zgłoś
Avatar
jeloo 2014-05-28, 21:49 12
Od zawsze wiedziałem, że 650 na prawko A to głupota. O ile osoby które już jeździły na mniejszych sprzętach, czyli zdawały AM i A1/2 sobie poradzą, po krótkim zapoznaniu z maszyną, to osoba która od razu idzie na A, nie ma szans i po prostu będzie jeździła nieudolnie, albo spanikuje i zrobi sobie krzywdę.

Problemów jest więc kilka.

1) Do nauki używane są Suzuki Gladius, 650, dwucylidrowy silnik w układzie V, około 80 koni z tego co pamiętam. 203 kg na mokro. I 4 sekundy do setki. Tak jak wyżej powiedziałem, osoba która wcześniej jeździła już na mniejszym motocyklu, da sobie radę, ponieważ podstawowe zasady panowania nad motocyklem posiada. Nowicjusz będzie miał problemy. Zresztą głupotą jest sam wybór motocykla. V ma mocny dół, ciągnie od początku, oraz potężne hamowanie silnikiem. Każde zbyt mocne odpuszczenie gazu może się skończyć uślizgiem koła, zwłaszcza na śliskich pasach. Mogli już wziąć spokojną CBF, albo CB 500, ER6, które mają spokojną charakterystykę silnika, a nie tak zadziorną jak Gladius, który przecież w prostej linii wywodzi się od SV.

2) Sam system szkolenia, który nie wymusza stopniowego przesiadania się na coraz większe sprzęty, tak jak to jest w Wielkiej Brytanii czy Niemczech. U Nas od razu można mieć A, a jedynym kryterium jest wiek. To jest głupota. Oczywiście zaraz pojawią się zastępy kupujących Hajki na pierwsze moto. Odpowiem tak, nie wszyscy są tak zdolni jak Wy.

3) Tutaj mamy przykład paniki, tak przynajmniej się wydaje. Zresztą sam instruktor przyznał, że ofiara "nie czuła się pewnie". Dlaczego więc otrzymał Gladiusa i dostał pozwolenie na wyjazd na miasto? Owszem, mogła się zablokować manetka, ale jakie jest tego prawdopodobieństwo? Wydaje mi się, że po prostu za mocno dodał gazu, motocykl zaczął mu uciekać z pod dupy, a on spanikował. Nagle znikły klamki sprzęgła i hamulca, był tylko coraz szybciej zbliżający się samochód. Zabrakło techniki, balasnu, przeciwskrętów, opanowania. Wszystkiego. A mimo to dostał Gladiusa.

A gdyby jechał 250 to najwyżej by się poobijał...
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2014-05-28, 21:52 4
@Phallucifer, na prawku jak byłem to na gladiusie nikt nie zdał, a ja osobiście pierdolnąłem orła nim. Mój egzaminator jak na niego wsiadł by z "garażu" w wordzie przejechać na plac manewrowy to też prawie wyjebał. Tzn. ruszył z piskiem, na koło przypadkowo dźwignął, a po wylądowaniu kierownicę ledwo utrzymał. Jak ruszyłem tym dziadostwem to nawet na półsprzęgle i delikatnym dodaniu gazu szarpał - i jak tu ósemkę zrobić na czymś czym się nie da wolno jechać? Rozumiem, że lepiej na czymś mocniejszym zdawać niż na skuterku 80kg i 1kW, ale maszyna 230kg (bodajże) o kierownicy, która prawie w ogóle się nie skręca i momencie, że od razu z butów wypierdala to według mnie lekka przesada. Chociaż z drugiej strony dobrze. Nie umie ktoś jeździć to nie dostaje prawka, a nie że każdy idiota prawko ma.

Dla porównania - Banditem spokojnie jeździłem, robiłem ósemki, slalomy i nie szarpało mną jakbym siedział na wkurwionym byku.

@down - po zdaniu prawka chciałem kupić Bandita właśnie, ale w sumie cieszę się, że nie zdałem. Po I ~60kg to trochę za mało by jeździć motocyklem II samochód dużo fajniejszy - dość często jeżdżę na wyjazdy ze znajomymi III nie dojrzałem jeszcze do motocykla. Po zdaniu B kilka razy przez głupotę stworzyłem kilka niebezpiecznych sytuacji. Na motocyklu mógłbym się zabić i przy okazji pasażera.
Zgłoś
Avatar
jeloo 2014-05-28, 21:55
Black Snake napisał/a:

@Phallucifer, na prawku jak byłem to na gladiusie nikt nie zdał, a ja osobiście pierdolnąłem orła nim. Mój egzaminator jak na niego wsiadł by z "garażu" w wordzie przejechać na plac manewrowy to też prawie wyjebał. Tzn. ruszył z piskiem, na koło przypadkowo dźwignął, a po wylądowaniu kierownicę ledwo utrzymał. Jak ruszyłem tym dziadostwem to nawet na półsprzęgle i delikatnym dodaniu gazu szarpał - i jak tu ósemkę zrobić na czymś czym się nie da wolno jechać? Rozumiem, że lepiej na czymś mocniejszym zdawać niż na skuterku 80kg i 1kW, ale maszyna 230kg (bodajże) o kierownicy, która prawie w ogóle się nie skręca i momencie, że od razu z butów wypierdala to według mnie lekka przesada. Chociaż z drugiej strony dobrze. Nie umie ktoś jeździć to nie dostaje prawka, a nie że każdy idiota prawko ma.

Dla porównania - Banditem spokojnie jeździłem, robiłem ósemki, slalomy i nie szarpało mną jakbym siedział na wkurwionym byku.



Bo bandit to rzędówka. A sam silnik ma przepiękną liniową charakterystykę, i nic Cię nie zaskoczy. Śmiem twierdzić, że nawet Bandit 1250 prowadzi się spokojniej, niż Gladius. Poza tym, żeby skręcać Gladiusem trzeba mieć technikę i włożyć w to trochę siły. To nie jest motocykl dla początkujących i nigdy nie będzie, choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość.
Zgłoś
Avatar
sebe13 2014-05-28, 21:56
@filipsworks
Tylko na B będzie można jeździć w automacie do 125 z tego co mi wiadomo.
Zgłoś
Avatar
Nikloon666 2014-05-28, 22:23 2
Znam polecenie instruktora dla kursanta wypowiedziane przed wypadkiem, a brzmiało ono

"W pizde daj"
Zgłoś
Avatar
K................n 2014-05-28, 22:46 1
Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów dla denata
Zgłoś
Avatar
Bobek780 2014-05-28, 22:56
Moim zdaniem widząc nowy plac, który trzeba zaliczyć żeby zdawać na kategorię A i A2, trzeba mieć odpowiednie predyspozycje fizyczne. Nowe prawo powinno zakazać człowiekowi co ma 50 kg wagi wsiąść na motocykl co ma 200kg niech sobie zda sprawę. że motocykl to nie zabawa i niech taka osoba sobie jeździ na pojemności 125cm3, bo na wyższe się nie nadaje. Chodzi o bezpieczeństwo jego i innych. W moim mieście szkoły na prawo jazdy, nie pozwalają zdawać mężczyzną bez masy mięśniowej lub większości dziewczyn zapisywać na kurs na duży motocykl.
Zgłoś
Avatar
D3XT3R 2014-05-28, 23:12
Nie długo po zdarzeniu jechałem tamtędy do pracy, oczywiście 100 osób stoi i się gapi jakby 1 raz wypadek widzieli.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie