18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 12:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:07
Śpiewająca papuga.
Szersz • 2013-06-19, 22:04
Perfekcyjnie śpiewająca papuga z akompaniamentem. Powiem, że piosenka z anime mój sąsiad totoro ale zaraz się ktoś przypieprzy - jaram się papugą a tamtym to wiadomo...



Wiem, że mało sadystyczne ale trochę ukulturalniać się trzeba, lepsza niż te xfactory i inne idole.

tutaj oryginał, od 00:53

Zgłoś
Avatar
Mathiuser 2013-06-20, 12:14
SZAJBAAA,

To może być też kwestia gustu, ale ja w Disneyowkich kreskówkach od małego dziecka nienawidziłem piosenek (może w sumie 6 mi się podobało). Bajki Miyazakiego tego nie mają, a za to mają muzykę, która jest komponowana od samego początku przez Joe Hisaishi (jeden z moich ulubionych soundtracków watch?v=8XOV2L-eM38). Także na pewno muzycznie Studio Ghibli lepiej wypada, kreski nie będę komentować, bo uwielbiam oby dwie. I moim zdaniem Studio Ghibli w swojej egzystencji nie stworzyło żadnego przeciętnego filmu (każdy jest poprostu niesamowity, nie wierzysz? To obejrzyj choćby Grobowiec Świetlików. Nie przypominam sobie, żeby Disney zrobił jakiś film o tak poważnej tematyce), natomiast Disney ma na swoim koncie ich kilka.

I nie mówię, że Disney robił złe bajki (mam ich dużo jeszcze na kasetach VHS i każdą widziałem może 1000 razy), ale moim zdaniem Miyazaki robi poprostu lepsze filmy (może są odrobinkę mniej dziecinne, nie wiem, kwestia gustu).
Zgłoś
Avatar
Szczam_na_Zakrystii 2013-06-20, 12:33
Mathiuser napisał/a:

SZAJBAAA,

To może być też kwestia gustu, ale ja w Disneyowkich kreskówkach od małego dziecka nienawidziłem piosenek (może w sumie 6 mi się podobało). Bajki Miyazakiego tego nie mają, a za to mają muzykę, która jest komponowana od samego początku przez Joe Hisaishi (jeden z moich ulubionych soundtracków watch?v=8XOV2L-eM38). Także na pewno muzycznie Studio Ghibli lepiej wypada, kreski nie będę komentować, bo uwielbiam oby dwie. I moim zdaniem Studio Ghibli w swojej egzystencji nie stworzyło żadnego przeciętnego filmu (każdy jest poprostu niesamowity, nie wierzysz? To obejrzyj choćby Grobowiec Świetlików. Nie przypominam sobie, żeby Disney zrobił jakiś film o tak poważnej tematyce), natomiast Disney ma na swoim koncie ich kilka.

I nie mówię, że Disney robił złe bajki (mam ich dużo jeszcze na kasetach VHS i każdą widziałem może 1000 razy), ale moim zdaniem Miyazaki robi poprostu lepsze filmy (może są odrobinkę mniej dziecinne, nie wiem, kwestia gustu).



A może po prostu robi inne i nie da się tego porównać?
Disney robił bajki dla dzieci (Król lew, Pocahontas itd.) Miały one swoje przesłanie ale ono miało być zrozumiałe dla dziecka nie dla dorosłego widza (aczkolwiek pewnie wielu dorosłych też ruszyło) i nie ma tam miejsca na poważne tematy.
Pod względem wizualnym Disney robił ładniejsze i tego się nie da podważyć. To jak porównywać naszego Bolka i Lolka do Kubusia Puchatka. A co do poważnych tematów to chyba nie bajki są od tego.
Co do muzyki kwestia gustu.
Zgłoś
Avatar
kasia978 2013-06-20, 12:45
zajebisty zwierzak :p Chyba wymienię kota na papugę;p
Zgłoś
Avatar
teken 2013-06-20, 20:07
Nie wiem ile właściciel musiał katować systemem downa tą biedną papugę :/
Zgłoś