18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:31
Avatar
rhakun 2013-05-15, 14:05
co to kurwa jest Discovery Channel czy sadistic kurwa ?? o.O
Zgłoś
Avatar
timmy77 2013-05-15, 14:59
@qtacz
Dawno tak skurwiałej muzyki nie słyszałem... Inaczej tego nie da się opisać sory
Zgłoś
Avatar
prezeskosmosu 2013-05-15, 16:07 1
gambiterv napisał/a:

O_o to Sprężyny mozna nazwać amortyzatorem ?


Widać że humanista....
Zgłoś
Avatar
ocwpzw 2013-05-15, 16:19 3
Inżynier321 napisał/a:

no pierdolnąłem gafę i co? Sami spierdalać do gimnazjum , bo widzę całkowity brak kultury. poza tym sprężyna amortyzuje( tak jak jakikolwiek inny sprężysty materiał, guma i równie dobrze końskie dildo) też, wykazujecie całkowity brak wiedzy na temat mechaniki technicznej. Przepraszam że nie wiem jaka cześć zawieszenia jak sie nazywa bo tego w tych pierdolonych szkołach wyższych nie uczą!, Jak sie sam nie nauczę to nie będę wiedział. Tzn, wiem jak wygląda zespół zawieszenia cały i z jakich cześci jest zbudowany, ale nie wiem jak sie to wszystko może nazywać. A moi drodzy sadole wiecie co to jest bigl?
Adolf
Nie mam pojęcia bo jeszcze zadnego sam na cześci pierwsze nie rozdłubałem. Kupie sobie go , rozkręce i będę miał.



Nie obraź się, ale chujowy z ciebie inżynier. Sprężyna nie amortyzuje, tylko resoruje (stąd inna nazwa resor śrubowy), a amortyzator jak sama nazwa wskazuje jest od amortyzacji (czyli wytłumiania drgań) sama sprężyna nie amortyzuje (gdyż nie tłumi, a sprężynuje- rzecz zupełnie odwrotna). Tłumić może jedynie resor piórowy- poprzez tarcie między piórami, mimo to i tak stosuje się amortyzatory z uwagi na niski współczynnik tłumienia resorów piórowych. Poucz się jeszcze trochę z tej mechaniki technicznej
Zgłoś
Avatar
Karboksylator 2013-05-15, 16:37
gambiterv
O_o to Sprężyny mozna nazwać amortyzatorem ?

jeśli sprężyna działa jako amortyzator, to można ją tak nazwać. tak samo każdy inny sprzęt, który będzie amortyzował np. drgania - kawałek gumy.
Zgłoś
Avatar
Chezus 2013-05-15, 17:26 1
Inżynier321 napisał/a:

poza tym sprężyna amortyzuje( tak jak jakikolwiek inny sprężysty materiał, guma i równie dobrze końskie dildo) też, wykazujecie całkowity brak wiedzy na temat mechaniki technicznej



Niestety, ale zarówno sprężyny i guma nie amortyzują (jeżeli nie przekroczymy progu plastyczności, to po odjęciu działającej siły wrócą do pierwotnego kształtu oddając tym samym energię zgromadzoną wewnątrz) amortyzuje amortyzator, gdzie energia zgromadzona w sprężynie przykładowo jest rozpraszana w postaci ciepła (w tym przypadku chodzi o pracę wykonaną przez siłę podczas przeciskania przez otworki gazu lub oleju).
Zgłoś
Avatar
666masakra 2013-05-15, 18:20
Za edukacyjny materiał piwo każdorazowo!
Zgłoś
Avatar
Parzo 2013-05-15, 18:28
Sami znawcy a obnizają auto obcinając szlifierką kątową spreżyne A w amorze, skok mają taki sam i potem zdziwko, że im albo się amor wylewa, albo cos "wypierdoli ładnie"

Ps. Chezus ma racje, spreżyna nie absorbuje energi, tylko można powiedzieć, że ją "kumuluje" dzięki temu mamy czesto efekt przy wylanym amortyzatorze, bansowania (skacze góra dół auto i nie może się szybko uspkoic) Pamiętajcie, jeśli auto się bujnie więcej niz 4-5 razy to amor do wymiany
Zgłoś
Avatar
ScrappyCoco 2013-05-15, 19:13
Pracowauem w fabryce takowych sprężynek. Chciałem się tylko pochwalić. Daewon Lublin Poland! Dzięki do usłyszonka.
Zgłoś
Avatar
szefooo 2013-05-15, 19:29
Inżynier321 napisał/a:

no pierdolnąłem gafę i co?



Jak to co? po sekundzie pierdolnąłeś kolejną. O proszę:
Inżynier321 napisał/a:

Sami spierdalać do gimnazjum , bo widzę całkowity brak kultury. poza tym sprężyna amortyzuje


Sprężyna sprężynuje
Amortyzator amortyzuje
Te nazwy nie są kurwa przypadkowe. Wymyśliła je tęga głowa i uprościła ich nazwenictwo aby ciasna głowa jak twoja to pojęła.

Inżynier321 napisał/a:


( tak jak jakikolwiek inny sprężysty materiał, guma i równie dobrze końskie dildo)


Nie wiem jak jest sprężyste dildo tym bardziej końskie i nie wiem skąd ty wiesz. Nie chcę wiedzieć. Jak pojedziesz kiedyś do mechanika z zepsutym zawieszeniem powiedz mu żeby ci wstawił dildo.

Inżynier321 napisał/a:


też, wykazujecie całkowity brak wiedzy na temat mechaniki technicznej.


Mój 13 letni siostrzeniec wykazyje więcej wiedzy na ten temat niż ty.

Inżynier321 napisał/a:


Przepraszam że nie wiem jaka cześć zawieszenia jak sie nazywa


Masz do tego prawo.

Inżynier321 napisał/a:


bo tego w tych pierdolonych szkołach wyższych nie uczą!,


A chuja prawda jak sie nie chodzi na zajęcia albo chodzi i gra na kurniku zamiast słuchać to póżniej sie nie wie tak podstawowych żeczy jak to że sprężyna sprężynuje. Już pomijam fakt że nie studia a życie powinno cię tego nauczyć jeszcze przed gimnazium.

Inżynier321 napisał/a:


Jak sie sam nie nauczę to nie będę wiedział.


No w twoim leniwym przypadku najwyraźniej tak.

Inżynier321 napisał/a:


Tzn, wiem jak wygląda zespół zawieszenia cały i z jakich cześci jest zbudowany, ale nie wiem jak sie to wszystko może nazywać.


Też nie jestem alfą i omegą ale skoro umieszczasz temat na portalu i opisujesz go to powinieneś przynajmniej poznać znaczenie słów których używasz. A nie snuć domysły i pierdolić głupoty. W kolejnym poście przyzać się do błędu po czym potwierdzić że miałeś rację po czym potwierdzić że nic nie wiesz. Kurwa bvez składu i ładu te twoje wypowiedzi.

Inżynier321 napisał/a:


A moi drodzy sadole wiecie co to jest bigl?
Adolf
Nie mam pojęcia bo jeszcze zadnego sam na cześci pierwsze nie rozdłubałem. Kupie sobie go , rozkręce i będę miał.



To se rozkręć tylko teraz nie wiem czy chcesz rozkręcić na części pierwsze psa rasy bigl czy może szczypce junbilerskie czy to bigl z jeszcze innej dziedziny której mamy się z dupy domyslić.
Zgłoś
Avatar
peetd 2013-05-15, 19:55
Powalające! Nominacja do Oscara!
Zgłoś
Avatar
fabet 2013-05-15, 20:01
Chezus napisał/a:


Niestety, ale zarówno sprężyny i guma nie amortyzują (jeżeli nie przekroczymy progu plastyczności, to po odjęciu działającej siły wrócą do pierwotnego kształtu oddając tym samym energię zgromadzoną wewnątrz) amortyzuje amortyzator, gdzie energia zgromadzona w sprężynie przykładowo jest rozpraszana w postaci ciepła (w tym przypadku chodzi o pracę wykonaną przez siłę podczas przeciskania przez otworki gazu lub oleju).



Niestety, sprężyna z racji tego, że praktycznie nie ma histerezy nie tłumi drgań, natomiast guma wręcz przeciwnie. W zależności od składu może tłumić mniej, lub bardziej, ale w wyniku tarcia wewnętrznego część energii dostarczonej zamienia się w ciepło. Prosty przykład to piłka do squasha, albo opona samochodowa.
Zgłoś
Avatar
fashX 2013-05-15, 21:31
@gambiterv
no w sumie jak robię sprężynkę leżąc na ziemi to amortyzuje się nogami żeby nie walnąć na pysk
Zgłoś
Avatar
Inżynier321 2013-05-16, 0:56
Tak Tak kurwa znawcy od siedmiu boleści. gówno wiecie. Czy to guma, czy amortyzator czy sprężyna czy resor - robi kurwa to samo ,a różnice są kurwa widoczne tylko na sprzęcie laboratoryjnym. Skoro guma baranie nie amortyzuje to dlaczego większość kabin i przyczep jest amortyzowana na gumach? Strzel se samobója ekspercie

Jak kurwa sprężyna histerezy niema, masakra z wami, eksperci;D

bigl kurwa to łączenie zbrojarskie

Szczerze to barany z was takie ze ja pierdole, może i o budowie coś więcei, ale sprężyna amortyzuje , a amortyzator może sprężynować chuja sie znacie i tyle ;D
Zgłoś