18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Stany Zjednoczone 100 lat temu
S................T • 2012-08-13, 1:03
USA w latach 1862—1922.

Federalny pancernik „Galena” nad rzece James w stanie Wirginia, 1862 rok:

Marynarze, 1897 rok:

Wyścigowy żaglowiec nad jeziorze Eri, 1897 rok:

Chicago, 1899 rok:


Reszta w komentarzach.
Zgłoś
Avatar
osqarq 2012-08-13, 13:29 1
100 lat temu a fotki w hd
Zgłoś
Avatar
Gabranth 2012-08-13, 13:33
Dannybow napisał/a:

świetne zdjęcia:)
10 lat potem w odległej polsce kurwa niemieckie czołgi atakujemy szablami...
eh..



Który rok masz dokładnie na myśli? 1872 czy 1932?

lotnik_1 napisał/a:

gdyby nie chrześcijaństwo w średniowieczu mielibyśmy 1000 lat skoku technologicznego



Następny inteligent....
Zgłoś
Avatar
izig 2012-08-13, 13:43
samo się nie zrobiło
niewolnictwo zrobiło swoje...
Zgłoś
Avatar
Pierwszy Sadysta IV RP 2012-08-13, 13:46
Fantastyczne zdjęcia.
Zgłoś
Avatar
itemeczek 2012-08-13, 14:02 5
lotnik_1 napisał/a:

gdyby nie chrześcijaństwo w średniowieczu mielibyśmy 1000 lat skoku technologicznego



Gdyby nie chrześcijaństwo pisał byś teraz szlaczki od prawej do lewej, czekając na hejnał od muezina, żeby kucnąć sobie na swoim islamskim kocyku i sie pomodlić.

A czekaj, jednak nie. Prawdopodobnie byś nie pierdolił tych głupot, bo Twoi przodkowie zdychali by po rowach z głodu, chorób układu oddechowego, chorób zakaźnych. Chyba, że by ich wcześniej zajebali tatarzy, turcy, araby czy inni hebanowo-czekoladowi męczennicy za wiare.

Więc faktycznie skok w chuj, dzisiaj byśmy jeździli super furami o mocy muła mechanicznego.

Podsumowując, jesteś kretynem hejtującym chrześcijaństwo dlatego, że banda pedałów pokazujących sie w TV tak twierdzi, cześć.
Zgłoś
Avatar
m................i 2012-08-13, 14:57
Davidzior napisał/a:



Może to i prawda, ale już nic się z tym nie zrobi.



Chopie, jest moc możliwości tego co można zrobić ludziom wierzącym. Nie wiedziałeś ?

baal2000 napisał/a:

nadal sie wpierdalają w badania że nieetyczne a to po prostu niechrześcijańskie i pierdolą głupoty i banują niektóre badania.



Gdyby nie to, to Ty jako pięta achillesowa społeczeństwa dla jakiegoś psychola na górze mógłbyś zostać wzięty do takich badań. Tak jak w obozach kilkadziesiąt lat wstecz.
Zgłoś
Avatar
S................T 2012-08-13, 15:09
mesiash napisał/a:

Zajebiste zdjęcie z wodowania statku, ale jezioro, po której pływa jacht wyścigowy (regatowy?) to Eire, a nie Eri, raczej.



Co do jachtu wyścigowego to spotkałem się już z takim określeniem, więc i tutaj takie zastosowałem. Jezioro to Erie, po prostu zjadłem ostatnią literę, ale dzięki za wszystkie uwagi, bo komentarze do zdjęć tłumaczyłem z rosyjskiego, więc mogło wyniknąć z tego parę błędów.
Zgłoś
Avatar
amre 2012-08-13, 15:47 1
SADSHIT napisał/a:


Gotowanie na wsi. Pensylwania, 1900 rok:
Obrazek

HA! Kuję takie sagany na turnieje rycerskie! Datowanie najstarszej wykopki to ok IX wiek, ale z rycin wynika że wynalazek dużo starszy
Jak widać niezmieniony przetrwał do niedawna w formie użytkowej

Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-08-13, 18:00 1
baal2000 napisał/a:

nadal sie wpierdalają w badania że nieetyczne a to po prostu niechrześcijańskie i pierdolą głupoty i banują niektóre badania.


Które badania? Bo widzę tylko sprawę zapłodnienia in vitro.
A badania na tej płaszczyźnie nie przyniosą ludziom żadnych wielkich efektów bo tutaj nie ma co robić.
Jakkolwiek to teraz zabrzmi nieludzko to właściwie walka z sztucznym zapładnianiem par oczyszcza naszą pulą genową z sztucznie wymuszonego poczęcia życia z DNA które posiada wady niepozwalające mieć potomków, a te w przyszłości kiedy rozejdą się w paru następnych pokoleniach mogą zaszkodzić.
Zgłoś
Avatar
M................n 2012-08-13, 20:06
Arashel napisał/a:


Które badania? Bo widzę tylko sprawę zapłodnienia in vitro.
A badania na tej płaszczyźnie nie przyniosą ludziom żadnych wielkich efektów bo tutaj nie ma co robić.
Jakkolwiek to teraz zabrzmi nieludzko to właściwie walka z sztucznym zapładnianiem par oczyszcza naszą pulą genową z sztucznie wymuszonego poczęcia życia z DNA które posiada wady niepozwalające mieć potomków, a te w przyszłości kiedy rozejdą się w paru następnych pokoleniach mogą zaszkodzić.



Masz rację. Od wieków selekcja naturalna oczyszcza każdy gatunek z defektów genetycznych. Nie wiedzieć czemu ludzie na silę z nią walczą. Skończy się to tak, że świat prędzej czy później opanują rasy niecywilizowane. Dlaczego? Bo są silne genetycznie a cywilizowany człowiek wymrze przez dążenie do podtrzymania gatunku/rasy na siłę. Brzmi trochę jak ironia. Prawda?
Zgłoś
Avatar
harinezumi 2012-08-13, 20:22
itemeczek napisał/a:



Gdyby nie chrześcijaństwo pisał byś teraz szlaczki od prawej do lewej, czekając na hejnał od muezina, żeby kucnąć sobie na swoim islamskim kocyku i sie pomodlić.

A czekaj, jednak nie. Prawdopodobnie byś nie pierdolił tych głupot, bo Twoi przodkowie zdychali by po rowach z głodu, chorób układu oddechowego, chorób zakaźnych. Chyba, że by ich wcześniej zajebali tatarzy, turcy, araby czy inni hebanowo-czekoladowi męczennicy za wiare.

Więc faktycznie skok w chuj, dzisiaj byśmy jeździli super furami o mocy muła mechanicznego.

Podsumowując, jesteś kretynem hejtującym chrześcijaństwo dlatego, że banda pedałów pokazujących sie w TV tak twierdzi, cześć.


Raczysz żartować, przypomnę że przed "chrześcijaństwem" był i Rzym i Grecja i Egipt i Babilonia, "chrześcijaństwo" doprowadziło do średniowiecza - co oznacza cofnięcie się. Wszystkie większe cywilizacje przed Anno Domini rozwijały się szybciej:) i nie ma co tu hejtować, taka jest prawda.
Zgłoś
Avatar
lotnik_1 2012-08-14, 13:52 1
Gabranth napisał/a:


Następny inteligent....



Jakoś nie uważam się za osobę szczególnie inteligentną, ale lubię czytać książki. Jasno wynika że chrześcijaństwo to błąd ludzkości. Ty za to jesteś pewnie chodzącą encyklopedią Britannica, wiesz wszystko i masz patent na prawdę tylko prawdę i całą prawdę internetu. Twojsza prawda jest prawdziwsza niż mojsza prawda.

itemeczek napisał/a:


Gdyby nie chrześcijaństwo pisał byś teraz szlaczki od prawej do lewej, czekając na hejnał od muezina, żeby kucnąć sobie na swoim islamskim kocyku i sie pomodlić.

A czekaj, jednak nie. Prawdopodobnie byś nie pierdolił tych głupot, bo Twoi przodkowie zdychali by po rowach z głodu, chorób układu oddechowego, chorób zakaźnych. Chyba, że by ich wcześniej zajebali tatarzy, turcy, araby czy inni hebanowo-czekoladowi męczennicy za wiare.

Więc faktycznie skok w chuj, dzisiaj byśmy jeździli super furami o mocy muła mechanicznego.

Podsumowując, jesteś kretynem hejtującym chrześcijaństwo dlatego, że banda pedałów pokazujących sie w TV tak twierdzi, cześć.



Myślę że Światowid by nas uratował. Polacy i bez żyda na krzyżu byli silnym narodem. Walczyliśmy z rusami, niemcami, czechami, wikingami, tatarami. I wiesz co? Chyba uratowaliśmy kiedyś Austrię i resztę Europy przed pisaniem szlaczkami. A potem te same chrześcijańskie państwa zabiły moich przodków, germanizowały ich i rusyfikowały do woli. Ale co ja tam wiem.
U nas nie było dżumy, czarnej ospy i takich innych "chorób cywilizacyjnych" a w "chrześcijańskich" krajach tak.
Czekoladowi męczennicy nie ginęli z głodu 2000 kilometrów od Czekoladomęczenni, przyłączyłbym się do nich albo zawarł z nimi sojusz. Zanim Kolumb nie przywiózł kartofli z ameryki to Polska byłą największym producentem zboża w europie, a np w takiej Irlandii co roku występował "wielki głód", zresztą to było zjawisko normalne że na początku wiosny kończyły się zapasy żywności i żaden Amerykanin nie byłby teraz gruby.
Samochód nie jest wynalazkiem chrześcijaństwa tylko umysłu ludzkiego niejakiego Karla Benza, który jako Niemiec z zachodu był Luteraninem a nie Chrześcijaninem. Chrześcijaństwo blokowało postęp, znasz Mikołaja Kopernika? Ciekawe dlaczego przełomowe dzieło u Obrotach sfer niebieskich pojawiło się tak późno. Aaaa zapomniałem że chrześcijanie palili wszystkie księgi greckich uczonych, którzy obliczyli to dużo wcześniej i ta wiedza się zmarnowała i nikt jej nie używał. No i zapomniałem że wszyscy ludzie zajmujący się leczeniem ziołami zostali spaleni jako czarownicy i wiedźmy. No powiedz mi że nie używasz leków ziołowych np. na kaszel? To tradycyjne receptury jeszcze z czasów Polan.
Nie oglądm telewizji nie wiem co tam jest a czego nie ma,Pedał to ksiądz co rucha ministrantów.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-08-15, 13:36
lotnik_1 napisał/a:

Myślę że Światowid by nas uratował. Polacy i bez żyda na krzyżu byli silnym narodem.


Ciekawa sprawa. Skąd wiesz cokolwiek o polanach i innych plemionach? Ja ci powiem... Ze źródeł chrześcijan....
I bez przesady z naszą potęgą. Za wiele nie zrobiliśmy wtedy.

lotnik_1 napisał/a:

Walczyliśmy z rusami, niemcami, czechami, wikingami, tatarami. I wiesz co? Chyba uratowaliśmy kiedyś Austrię i resztę Europy przed pisaniem szlaczkami.


Sporo masz danych o tych latach przed chrześcijańskich. Skąd je czerpiesz?

lotnik_1 napisał/a:

A potem te same chrześcijańskie państwa zabiły moich przodków, germanizowały ich i rusyfikowały do woli. Ale co ja tam wiem.


Racja. Za wiele to nie wiesz jeśli łączysz państwa z okresu chrztu i przed chrztem z państwami po które istniały w wieku XVIII/XIX i później.

lotnik_1 napisał/a:

U nas nie było dżumy, czarnej ospy i takich innych "chorób cywilizacyjnych" a w "chrześcijańskich" krajach tak.


W chrześcijańskich krajach? Twierdzisz że w latach 13XX Polska nie była chrześcijańska?

lotnik_1 napisał/a:

Zanim Kolumb nie przywiózł kartofli z ameryki to Polska byłą największym producentem zboża w europie, a np w takiej Irlandii co roku występował "wielki głód", zresztą to było zjawisko normalne że na początku wiosny kończyły się zapasy żywności i żaden Amerykanin nie byłby teraz gruby.


Co mają jakieś wielkie głody w Irlandii za złotych czasów zboża Polskiego do wagi dziś żyjących mieszkańców USA?

lotnik_1 napisał/a:

Samochód nie jest wynalazkiem chrześcijaństwa tylko umysłu ludzkiego niejakiego Karla Benza,[...]


Przypowieść o talentach rozumianych jako waluta i zdolności.
Nauki Boga chrześcijan mówią że jeśli ma się jakieś zdolności to należy sobie flaki wypruwać eksploatując je tak mocno że nie jesteś sam w stanie owoców swojej pracy trzymać i momowolnie dzielisz się nimi z innymi. To samo z forsą, masz jej nie zakopywać, tylko masz nią tak genialnie obracać byś zbijał majątki i mógł się częścią niego podzielić.

lotnik_1 napisał/a:

[...]który jako Niemiec z zachodu był Luteraninem a nie Chrześcijaninem.


Mylisz podstawowe pojęcia... Luteranin nie jest katolikiem, ale chrześcijaninem jest. Chrześcijanie to tacy panowie i panie co wierzą w Jezusa. A katolicy to tacy co robią to w obrządku rzymsko-katolickiem.

lotnik_1 napisał/a:

Chrześcijaństwo blokowało postęp, znasz Mikołaja Kopernika? Ciekawe dlaczego przełomowe dzieło u Obrotach sfer niebieskich pojawiło się tak późno. Aaaa zapomniałem że chrześcijanie palili wszystkie księgi greckich uczonych, którzy obliczyli to dużo wcześniej i ta wiedza się zmarnowała i nikt jej nie używał. No i zapomniałem że wszyscy ludzie zajmujący się leczeniem ziołami zostali spaleni jako czarownicy i wiedźmy. No powiedz mi że nie używasz leków ziołowych np. na kaszel? To tradycyjne receptury jeszcze z czasów Polan.


Nauki kościoła zawarte a działania ludzkie to dwie rożne sprawy. Biblia nie zakazuje nauki.

lotnik_1 napisał/a:

Nie oglądm telewizji nie wiem co tam jest a czego nie ma,Pedał to ksiądz co rucha ministrantów.


Nie oglądasz to śpieszę z wyjaśnieniami:
W TV na całym świecie trwa lewacka propaganda mająca na celu oczerniać księży na każdy możliwy sposób. Pedofilia wśród nich owszem się zdarza, ale czemu nie mówią też o ludziach świeckich? To jest dobre pytanie.
No i przecież podczas nauk w seminarium nie ma sesji w której dostają wszyscy test z pytaniami w stylu: "Lubisz jak 10latek robi ci loda?"...
A tacy gdy się trafią i sytuacja wyniknie kiepska to władze Kościoła szybka eliminują tych ludzi z publicznego życia. To lewacy którzy okupują wszystkie wiesze TV na świecie robią afery.
Zgłoś
Avatar
P................k 2012-08-17, 2:40
B. dobra wstawka:) co do jakości zdj. czego dziś nie można "wyciągnąć" np. patrz zdj. z rocznicy Marlyn M. w playboyu
zdj. gazety robione tel.
p.s śliczne miała nogi
Zgłoś