18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 38 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 54 minuty temu
Avatar
Miranda 2012-09-27, 21:46 2
@up
nie zgadzam się. Jeśli ktoś za życia nie postępował jak człowiek, to i nie ma prawa być nim umierając. Tak jak ktoś wyżej napisał, stracił to prawo popełniając zbrodnię.
Zgłoś
Avatar
modyf 2012-09-27, 23:11 1
siwybis, ci ludzie coś tam odwalali, a później przeżyli kilkadziesiąt lat żyjąc na koszt podatnika, mając zapewniona michę i ciepły kąt. Mam nadzieję, że chociaż pod koniec ich bezsensownej egzystencji odczują że jednak dostali karę. Żyli jak zwierzęta, niech i jak zwierzęta zdychają. W końcu byle czym na kilkukrotne dożywocie sobie nie zasłużyli.
Zgłoś
Avatar
javal 2012-09-27, 23:15
typhoon_2008 napisał/a:

zasłużyli, to jest kara. i huj.



W tym wieku i w tym stanie, co widać po zdjęciach chociaż by, mają lepsze warunki i opiekę niż na wolność, karą to dopiero by było wyjście z pierdla po 50+ latach na wózku inwalidzkim bez kasy, bez rodziny, bez znajomych, nie poznając kompletnie świata i nie mając nic.
Zgłoś
Avatar
TomdeX 2012-09-27, 23:50
pisage napisał/a:

tylko po co takiego przez całe życie utrzymywać? Przez ostatnie 30 lat powinien produkować prąd w kieracie, albo usypywać wały przeciwpowodziowe. Dopiero jakby padał ze zmęczenia i starości to won do łóżka z podstawową racją żywnościową.



Możesz to powiedzieć o naszym więziennictwie, w USA więźniowie muszą pracować... pralnia, prace społeczne, składanie różnych rzeczy niczym chińczyki - za jedzenie, u nas wszystko jest tak popieprzone, że nawet jakby rząd nałożył na nas 50% vatu to i tak byśmy nie wychodzili na plusie...
Zgłoś
Avatar
pisage 2012-09-28, 11:33 1
@Tomdex
taka praca powinna być też w Polsce.

Mój program reformy więziennictwa:

Praca:
- produkcja prądu w kieracie
- kopanie ziemi pod autostrady
- usypywanie wałów przeciwpowodziowych
- pomoc przy opiece nad niepełnosprawnymi

Z pracy zwolnieni są:
- osoby po 70 roku życia
- chorzy, którzy przeszli badania przed trzyosobową komisją lekarską

W przypadku odmowy wykonywania pracy cała cela dostaje podstawową rację żywnościową. Jeśli pracują wszyscy, to mają dodatkowe jedzenie. Natychmiast skończyłoby się leserowanie. Każdy miałby prawo do 10 dni wolnych od pracy w roku + niedziele.
Ponadto żadnych telewizorów, konsol do gry itp. Wspólna świetlica, 10 filmów na płytach (codziennie inny, narzucony odgórnie). O doborze repertuaru decydowałby psycholog.
Z zajęć sportowych tenis stołowy i gry zespołowe.
Z głośników przez całą dobę płynęłyby przemówienia resocjalizacyjne.
Dostępna biblioteka ze starannie wyselekcjonowanymi pozycjami.

Dostępne przedmioty osobiste w celi:
- 1 plakat
- 1 zdjęcie
- 1 książka
- 1 notatnik + jeden tępy ołówek

Brak możliwości wykorzystania pieniędzy z zewnątrz. W paczkach od rodziny (1 na miesiąc) mogą się znaleźć:
- papierosy
- ciasto
- 0,5 kg owoców
- 2 soki
Zgłoś
Avatar
javal 2012-09-28, 11:52
Niestety to w USA nazywa się resocjalizacją (bo docelowo ma resocjalizować a nie zmniejszać koszty) a w polsce nasz genialny minister w resocjalizacje nie wieży.

No i oczywiście wszystko to wiąże się z kosztami i pracą bo trzeba zorganizować to wszystko żeby więźniowie mogli pracować i zarabiać na siebie a nikomu dupy się nie chce ruszyć.

Też jestem za tym żeby te jebane nieroby sami na siebie zarabiali ale ni chuja nie ma na to szans w najbliższej przyszłości w polsce.
Zgłoś
Avatar
rusofil 2012-09-28, 19:46
Oni w ogóle nie powinni mieć godnych warunków. Za kradzieże, gwałty, pedofilię i inne dewiacje powinno się zakuwać w łańcuchy, zapędzać do roboty, niech tam zdychają. Poza tym to nie ludzie. Nie po tym, co zrobili. Dać im żreć raz na dzień i niech zapieprzają na rzecz państwa, a nie, żeby państwo utrzymywało ścierwa? Szanuję starych ludzi, ale nie takie ścierwa.
Zgłoś
Avatar
d................! 2012-09-29, 2:37
@typhon_2008
chuj*

@pisage
wierzy*
Zgłoś
Avatar
pisage 2012-09-29, 12:49
@dNkN!
jak już poprawiasz to rób to z głową. Zobacz kto popełnił błąd. Ja takiego słowa nawet nie użyłem...
Zgłoś