18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Stella Awards
bieniu2106 • 2014-02-03, 14:33
"Nagrody Stelli" są przyznawane osobom, które wystosowały najbardziej bzdurny i skandaliczny pozew sądowy. Nazwa tej nagrody pochodzi od imienia Stelli Liebeck, która w 1992 roku wylała na siebie kubek kawy z McDonald's, wywołując na swojej nodze poparzenia trzeciego stopnia. Po tym niemiłym incydencie, pani Liebeck pozwała restaurację, argumentując, że kawa była zbyt gorąca (niezdatna do picia/paląca) i wygrała 2,9 miliona dolarów. W wyniku apelacji i późniejszej ugody, na konto poszkodowanej wpłynęła kwota 640 tysięcy dolarów.
W 2007 roku "Nagrody Stelii" zmieniły nazwę na "Prawdziwe Nagrody Stelli" ("True Stella Awards"), ponieważ , jak się okazało, większość zwycięzców z lat poprzednich to po prostu wymyślone historie, a nie rzeczywiste pozwy. Teraz nad poprawnością i prawdziwością nominacji czuwają już prawnicy, którzy weryfikują czy dany pozew rzeczywiście trafił do sądu, czy też nie.

Była wzmianka na joepotworze, ja słyszałem już wcześniej i pomyślałem, że się podzielę, oczywiście większość, jeśli nie wszystkie pozwy pochodzą z tłuszczolandu, oni tam mają nasrane przez common law.

Niektórzy laureaci:
- 19-letni Carl Truman z Los Angeles otrzymał odszkodowanie w wysokości 74 tys. dol. plus zwrot (niemałych) kosztow leczenia. Po jego ręce przejechał samochód, z którego usiłował ukraść felgi.
- Klara Walton z Claymont w stanie Delaware otrzymała odszkodowanie w wysokości 12 tys. dol. oraz zwrot kosztow zabiegu dentystycznego.
Wybila sobie dwa żeby, próbujac uciec przez okno z toalety klubu nocnego, aby nie płacić za wstęp.

na internetach jest kupa świetnych przykładów, miłej lektury.
Zgłoś
Avatar
AlKubal 2014-02-06, 9:09 2
u nas myślę, że nada się proces o batonika za 0,99gr....
Zgłoś
Avatar
bieniu2106 2014-02-06, 11:29
Część z tego na pewno może być fałszywa, ale właśnie dlatego teraz jest komisja, która to sprawdza. I nie musi to wcale być sprawa wygrana albo nawet rozpoczęta, może to być sam pozew. Raz była sytuacja, że pewien człowiek pozwał Boga o spowodowanie całego zła świata. Sprawa się nie odbyła, bo pozwany się nie stawił
Zgłoś
Avatar
Zgon14 2014-02-06, 12:05
Kurf co za debilstwo, niedość, że chcieli w jakimś sensie złamać prawo to jeszcze dostali odszkodowanie, że im się nie udało.
Zgłoś
Avatar
Michal1391 2014-02-06, 12:09
Blokada kierownicy uruchamiana w jadącym pojeździe? albo coś pokręcili czy jakiś producent kamperów naprawdę wpadł na zamontowanie takiego gadżetu?
Zgłoś
Avatar
bieniu2106 2014-02-06, 12:18
Naprawdę, bo np w USA jak masz słynną Route 66 to ona się ciągnie steki kilometrów prosto jak w mordę ciapaka strzelił
Zgłoś