18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 45 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
Agata Adamek 2016-02-09, 15:26
Chwała strażakom OSP, którzy coś tam robią. We wioskach w mojej rodzinnej miejscowości OSP to jebane pijaki i nieroby, przykładów jest kilka; najbardziej pamiętny dla mnie to jak staruszka wyszła na grzyby do lasu i nie potrafiła wrócić, szukało jej pół wsi, policja, leśniczy itp itd, a OSP podjechało na dwa wozy , gdzie jeden się zakopał i przez 3 godziny trwania akcji 20 strażaków obserowało jak jeden wóz stara się wyciągnąć drugi ( wjechali w zaorane pole mózgi ). Chuje się z miejsca nie ruszyli, ludzie myślałem, że ich tam zajebią. Dobrze, że babka się znalazła.
Zgłoś
Avatar
ramzei 2016-02-09, 16:04
W pewnej Gminie z którą współpracuje, jest 11 miejscowości i 11 OSP. Gmina położona jest przy dużym mieście gdzie są duże zakłady, nad którym sprawuje pieczę bardzo duża jednostka PSP, w posiadaniu mają chyba z 11 różnorakiego rodzaju pojazdów. Ta jednostka znajduje się na granicy miasta i gminy. Spokojnie obsłużyłaby całą Gminę bez problemów. Jednakże jest to wykluczone, strażaki z OSP to pierdzielone wieśniaki i szantażyści. Jeśli by chociaż jednego strażaka Wójt pomyślał zwolnić to by takie poruszenie na wsi zrobili, że za tydzień odbyło by się referendum w sprawie odwołania... Mają płacone od akcji, to jak powiało trochę i mieszkańcowi dach ze stodoły zdmuchnęło to przyjechało 7 wozów i z 30 strażaków... Rachunki do Wójta za akcję to w godzinę potrafią przywieźć. Natomiast jak są proszeni o bezpłatne zabezpieczenie imprez np za dożynki to kurwa wszyscy chorzy... Masakra, OSP to nie to samo co zawodowi Stażacy to po prostu dodatkowa kasa raz na jakiś czas.
Zgłoś
Avatar
master6x6 2016-02-09, 16:24 1
@ramzei co ty pierdolisz? Pierwsze dowiedz się kto wysyła daną jednostkę do miejsca zdarzenia, zamiast pierdolić o tym jak to ochotnicy zlatują się jak sępy do byle czego, byle zarobić 15zł. Ciekawe ile na tych 11 straży jest włączonych do KSRG, podejrzewam, że 1 albo 2 na całą gminę.
Zgłoś
Avatar
Mrozik1988 2016-02-09, 17:51
Dobry i funkcjonalny sprzęt mają panowie. U nas kiedyś mieli stara 266, tarpana i mana. Teraz zmienili na nowsze maszyny i maja problemy z dotarciem na czas z powodu terenu. Zachęcam wszystkich do udziału w OSP. Świetna przygoda.
Zgłoś
Avatar
pifo 2016-02-09, 19:00
Wielki szacun! Pozdrawiam OSP Rycerka Dolna!
Zgłoś
Avatar
bartipek 2016-02-09, 23:03 1
A u nas w OSP (jesteśmy w KSRG) zrzekliśmy się płacy za akcje, zresztą wszystkie jednostki w gminie też. Cały hajs z wyjazdów leci do wspólnej puli i przez to mamy więcej dotacji co rok na zakup sprzętu, umundurowania i utrzymanie remizy. Można? Można! I nikogo nie kusi jak to się czasem słyszy że strażak podpalił bo potem za akcję dostanie parę groszy na wódę. Jak ochotnik to ochotnik.
Zgłoś