18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 5 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Mężczyzna z nożem chciał obrabować sklep spożywczy. Gdy policjanci próbowali zatrzymać mężczyznę, padł strzał ostrzegawczy. Kula rykoszetem trafiła przypadkowego przychodnia.
Do zdarzenia doszło w Zielonej Górze na ul. Chrobrego.

Jak podaje TVN 24, do akcji doszło dziś w południe. Mężczyzna uzbrojony w nóż wszedł do sklepu spożywczego i zażądał opróżnienia kasy.

Napastnik był agresywny nawet po przybyciu policji. Szedł w kierunku policjantów i nie reagował na polecenia odrzucenia noża. Dlatego funkcjonariusze zdecydowali się użyć broni.

Padł strzał ostrzegawczy. Kula rykoszetem trafiła w rękę przypadkowego przechodnia.

Napastnika udało się obezwładnić. Rannego przechodnia odwieziono do szpitala.

Jeden z komentarzy "Co za lamusy. Zamiast zastrzelić złodzieja, ranili przypadkową osobę. Skąd się biorą tacy policjanci, ze sklepu ze śmiesznymi rzeczami?"

Bezczelnie zajebane z gazety.peel.
żródło: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18694425,strzelanina-w-zielon...
Zgłoś
Avatar
ReedMan_PL 2015-09-02, 20:19 3
misiorysio napisał/a:

(...) jednak oddawanie strzału w powietrze jakoś mu nie pasuje zwłaszcza po tym jak w jakimś mieście w USA do kościoła przez dach wpadł pocisk z ak47 i zabił dziecko


Tylko że pocisk pistoletowy a pośredni/karabinowy znacznie różną się od siebie. Standardowy 9x19mm jest tępołukowy i waży ok. 11 gramów; 7,62x39mm jest ostrołukowy i waży 16 gramów. Niby to niedużo, ale ma to znaczenie.

A i raczej wątpię by policja oddawała strzały ostrzegawcze z innej broni niż pistolet.
Zgłoś
Avatar
t................a 2015-09-02, 20:48
Tak troszkę "pozatematem", ostatnio trochę zaznajomiłem się z prawem, jest hipotetyczna sytuacja : jakiś typek na ulicy z nożem ma do was interesik a wy macie broń myśliwską i strzelacie do typa, to już jest gwarantowana sprawa w sądzie, bo jest to przekroczenie Obrony Koniecznej, według pokrętnego prawa napastnik z nożem nie równa się z broniącym się np. strzelbą myśliwską, choć osobiście wolę dostać zawiasy i przeżyć niż doczekać się pogrzebu gdzie gram główną rolę
Zgłoś
Avatar
Brzydkii 2015-09-02, 22:33 3
@travolta, tak jest ze wszystkim. Spotkałem się nawet z przypadkiem gdzie jakiś łobuz zaczepił chłopaka trenującego jakieś tam sztuki walki. No i chłopaszek dresika poskładał aż miło, a potem do niebieskich zadzwonił. Jakie było jego zdziwienie gdy oskarżyli go o pobicie i przegrał sprawę, bo przekroczył obrone konieczną. Ponieważ miał wiedze o sztukach walki i umiał ją wykorzystać. Ot takie jest polskie prawo chroniące przestępce.
Zgłoś
Avatar
ReedMan_PL 2015-09-02, 22:50 2
@Brzydkii Zauważ, że przestępca jest (niemal) zawsze na wygranej pozycji:
1) Zaatakuje i pobije/zabije/obrabuje - zgłaszasz na policję - zazwyczaj śledztwo umorzone z powodu braku dowodów.
2) Zaatakuje i się obronisz - skamląca pizda zgłasza policji, że to on jest ofiarą (no bo przecież jestem bardziej poraniony niż on) - policja Ciebie szuka - dostajesz zawiadomienie od sądu.

Też niemal nigdy nie ma postronnych świadków. Ludzie wolą siedzieć cicho niż zeznawać, szczególnie jeśli są z osiedla/otoczenia napastnika.
Zgłoś
Avatar
p................2 2015-09-03, 4:28 7
To musiał być jakiś Turek. Tylko oni na strzelaninę przychodzą z nożem.
Zgłoś
Avatar
W................. 2015-09-03, 6:46
To ja może podam prawdziwą wersję wydarzeń.

Policjant strzelił, pocisk walnął w Rykoszet-mena, po czym trafił przypadkowego przechodnia, który był trzeźwy.
Zgłoś