18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
i................n 2016-02-11, 0:41 17
@kwiatu12 Zachar robi dużo dla polskiego dziennikarstwa motoryzacyjnego, jest założycielem autocentrum gdzie pewnie wchodzisz sprawdzić ile twoje chujowe bmw sprzed 30 lat ma zardzewiałych koni, więc stój pysk. Pomijam, że nie odróżniasz redaktora od pomysłodawców systemu i na niego kierujesz swoją agresję prostaku.
Zgłoś
Avatar
sobotamartyn 2016-02-11, 0:53
super samochod mialem okazje taki pouzywac przez 1,5tyg, chodz na dluzszych trasach bolaly mnie lędzwie
Zgłoś
Avatar
solltys 2016-02-11, 0:54
Przecież ten system można wyłączyć co nawet widać na filmiku,a Zachar jest w porządku mimo ze za obcokrajowcami nie przepadam chociaż on i tak jest bardziej polski niż nie jeden z chujków tu siedzących.
Zgłoś
Avatar
kiedro85 2016-02-11, 1:30
Ale chujowe
Zgłoś
Avatar
nokia324 2016-02-11, 7:09 1
swoja drogą system ma pewną wadę, bo na polskich drogach bywają ograniczenia dla samochodów ciężarowych wtedy choć wątpie że volvo potrafi to odczytać , zwolni do prędkości przeznaczonej dla ciężarówek
Zgłoś
Avatar
Towdi 2016-02-11, 7:49
Na naszych drogach miejscami jest najebane tyle ograniczeń, że ten system w volvo będzie się zawieszał jak win10
Zgłoś
Avatar
marekqat 2016-02-11, 9:51
@nokia324

Nie tylko w Polsce są te ograniczenia, tak samo we Francji przy stromych zjazdach masz ograniczenia dla ciężarówek i aut z przyczepami np. kempingowymi. Też jestem ciekaw jak to wyłapuje w tym wypadku.
Zgłoś
Avatar
glider33 2016-02-11, 10:49
A jak system rozpoznaje koniec ograniczenia prędkości ? Przecież na polskich drogach ograniczenie prędkości często odwołuje skrzyżowanie.
Zgłoś
Avatar
pisage 2016-02-11, 11:06
Kilka uwag:
@ glider33 - system rozpoznaje znak końca ograniczenia, skrzyżowanie ignoruje. Rozpoznaje też znak końca autostrady.
@ nokia324 - jest opcja rozpoznawania opisów pod znakami, czyli teoretycznie powinien zignorować znak dotyczący ciężarówek lub poinformować o jego zarejestrowaniu.

Ponadto nigdzie nie jest powiedziane, że samochód ma zwolnić. Wg informacji na stronie Volvo jest to system ostrzegający o znakach. Moim zdaniem całkiem przydatne, bo nietrudno się zagapić na polskich drogach.
Zgłoś
Avatar
Sonal 2016-02-11, 11:14 2
eunstachy napisał/a:



Powiedz mi jeszcze tylko po co w ogóle miał bym jeździć z tym systemem włączonym?!



Jeżeli do korzystania z samochodu używasz dokumentu: prawo jazdy - to po to by go nie stracić.

nokia324 napisał/a:

swoja drogą system ma pewną wadę, bo na polskich drogach bywają ograniczenia dla samochodów ciężarowych wtedy choć wątpie że volvo potrafi to odczytać , zwolni do prędkości przeznaczonej dla ciężarówek



Mam o dużo tańszy samochód z systemem TYLKO rozpoznawania znaków i oprócz samego znaku rozpoznaje także dodatkowe tabliczki informujące, np. ciężarówki (że dotyczy tylko ciężarowych i wtedy go nie bierze pod uwagę), śnieżynki (że dotyczy w trakcie opadów_ itd. Więc w samochodzie za te pieniądze na pewno jest to lepiej rozwiązane - choć i ja nie narzekam.
Ale już wskażę wadę - system ten na pewno nie będzie rozpoznawał naszych polskich tablic "teren zabudowany". Jednak tutaj posiłkuje się GPSem.

glider33 napisał/a:

A jak system rozpoznaje koniec ograniczenia prędkości ? Przecież na polskich drogach ograniczenie prędkości często odwołuje skrzyżowanie.



Tak jak pisałem wyżej - system wspomaga się danymi z GPS.
Zgłoś
Avatar
Takafura 2016-02-11, 11:24
Fajnie, jak drogowcy zapomną znaku 30 na esce i to mundre auto wyhamue ze 120 do 30 km/h.
Zgłoś
Avatar
Sonal 2016-02-11, 12:21
@Takafura - jak drogowcy "zapomną" - to nadal to ograniczenie obowiązuje.
I to nie hamulec awaryjny - by w takiej sytuacji nacisnąć hamulec do końca. Zapewne hamuje jedynie silnikiem - co jako kierowcy wychwycisz i jak mimo znaku chcesz łamać przepisy - wystarczy wcisnąć gaz i jechac dalej 120 mimo znaku 30.
Zgłoś