18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Szlugi za 5zł
BongMan • 2013-09-06, 11:16
Nie palę tego gówna, ale wrzucam żeby się ludzie, w tym palący, dowiedzieli. Mam nadzieję, że ten sposób rozejdzie się na całą Polskę. Ciekawe co wtedy wymyślą cwaniaczki od akcyzy

Cytat:

Na łódzkich targowiskach pojawiły się automaty do produkcji papierosów, które klienci dzierżawią od właścicieli maszyn i samodzielnie na stoisku produkują swoją używkę.

W ten sposób właściciel nie łamie prawa zabraniającego produkcji wyrobów tytoniowych bez akcyzy, co poiwierdza łódzka policja. Klient natomiast jest zadowolony, że kupił papierosy w atrakcyjnej cenie- 5,5 zł za 20 sztuk.

- Pobieram opłatę za dzierżawę automatu, tytoń i gilzy - wyjaśnia Katarzyna Waligórska, sprzedawczyni na stoisku z automatem na targowisku Górniak. - Produkcji dokonuje klient...
Informuje o tym kartka z napisem "W naszej firmie nie zajmujemy się produkcją papierosów, a jedynie dzierżawą maszyny dla Szanownych klientów".

Zatem kupujący samodzielnie umieszcza liście mokrego tytoniu w maszynie, która je suszy, następnie miesza i nabija w gilzy. Po kilku minutach klient wyciąga z automatu gotowe papierosy i samodzielnie je pakuje w torebeczki foliowe.
- Od sprzedaży w ten sposób wyprodukowanych papierosów właściciel maszyny musiałby zapłacić podatek akcyzowy, a na opakowaniach umieścić banderolę - wyjaśnia Marta Zboliszyn, rzecznik prasowy Izby Celnej w Łodzi.

Za ok. 3-minutową dzierżawę, tyle bowiem trwa wyprodukowanie 20 papierosów klient płaci 3 zł (dzierżawa automatu do produkcji do 200 sztuk papierosów kosztuje 3 zł, powyżej 200 - 2,5 zł). Za tytoń potrzebny do takiej ilości 2 zł i 0,5 zł za gilzy. W sumie 20 papierosów kosztuje 5, 5 zł. Sam tytoń i gilzy (bez dzierżawy maszyny) nie znajduje się w ofercie sprzedaży.

- Są bardzo dobre, bo to czysty tytoń. O niebo lepsze od rosyjskich i ukraińskich wyrobów. - zachwala pani Janina, która dzierżawi automat stojący na Górniaku kilka razy w tygodniu.


expressilustrowany.pl/artykul/985299,papierosy-za5zl-calkowicie-legaln...
Zgłoś
Avatar
platwi 2013-09-06, 18:26 3
DariuszX napisał/a:

Zauważcie ile ludzi palących papierosy choruje na raka i leczy się w publicznej służbie zdrowia, co kosztuje pieniądze, które powinny pochodzić z kieszenie palaczy czyt. z wysokiej akcyzy.



Zauwazcie, ze palenie papierosow obniza ryzyko zachorowania na chorobe Parkinsona, ktora leczy sie w publicznej sluzbie zdrowia, co kosztuje pieniadze, ktore powinny pochodzic z kieszeni osob niepalacych...
Zgłoś
Avatar
JebaćLudzi 2013-09-06, 18:37 1
BongMan napisał/a:

Ciekawe co wtedy wymyślą cwaniaczki od akcyzy


Coś już na pewno wymyślą,o to ty się nie bój
Zgłoś
Avatar
Paskudny Stary Dżon 2013-09-06, 18:49
Gdzie w Gdańsku to jest?

A chuj "na Górniaku" źle przeczytałem
Zgłoś
Avatar
g................t 2013-09-06, 18:49 8
Wiem, że fajnie czasem puścić dymka (sam od czasu do czasu przy piwie zapalę jednego) no ale kurwa! Przecież to jest najgłupszy nałóg świata! Nie daje zmiany nastroju jak alkohol, śmiechu jak marycha, białych murzynów uczciwie zarabiających jak po LSD ani speeda jak amfa. Po prostu jebiesz kiepem, gorzej ci się oddycha i twoja wydolność spada jak populacja białych w Europie.
Ogarnijta się ludzie i nie palcie szlugów. Lepiej już jebnąć brona.
Zgłoś
Avatar
ProVVe 2013-09-06, 19:10 1
Kurwa dawać namiary na te automaty w Poznaniu sam postawię... Przecież tak to powinno wyglądać... Sam rzucam palenie, ale lepiej mi przyjdzie rzucać jak wiem, że w każdej chwili jestem wstanie kupią paczkę... Z tym jak ze szczaniem nie chce Ci się, ale jak ktoś okupuję długo kibel to też musisz... Przecież uchwalili ustawę o podwyżce o 15% akcyzy na alkohol... Czekam na takie automaty z piwem i wódka (z piwem prędzej bo są susze...)
Zgłoś
Avatar
Fiszu92 2013-09-06, 19:38 1
platwi napisał/a:



Zauwazcie, ze palenie papierosow obniza ryzyko zachorowania na chorobe Parkinsona, ktora leczy sie w publicznej sluzbie zdrowia, co kosztuje pieniadze, ktore powinny pochodzic z kieszeni osob niepalacych...



Zauwazcie, ze wspinaczka gorska znaczaco zwieksza prawdopodobienstwo urazow, utraty zdrowi potem te osoby lecza sie w publicznej sluzbie zdrowia. Powinni wprowadzic dla nich jakis dodatkowy podatek, albo cos .
Zgłoś
Avatar
Spedi 2013-09-07, 13:53
Zgłoś
Avatar
MudPie 2013-09-08, 13:59 1
Płyta_Gnojowa napisał/a:

W skupie tytoń kosztuje 8 zł za kilo, to jest chyba z rok palenia.


ee w jedym papierosie jak jakieś 0.5g tytoniu. Czyli 16'000 papierosów 8kg. 16K /20 = 800 paczek. Jak ktoś pali paczka na 2dni, to rocznie potrzebuje circa 183 paczki. Czyli starczy na ponad 4 lata palenia.
Zgłoś
Avatar
1.Michal 2013-09-09, 13:10 5
Gość ma już pewnie pozamiatane po tym materiale. Pomysł dobry

Zgłoś