18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Sztuka trollingu w Polsce
SzokAT • 2013-02-24, 20:22
Postanowiłem zrobić materiał o trollach - prawdziwych, nie dzieciakach, którzy napierdalają baniakami z mlekiem.
Mam nadzieję, że ci, którzy jarają się jakimiś głupimi amerykańcami i ich "trollingiem" odkryją wreszcie prawdziwą sztukę prowokacji

Kim jest troll?
Chyba większość z nas pamięta forumowe slogany i akcje typu "nie karm trolla", gdzie trollem miał być idiota, który po prostu wszystkich obrażał. Z czasem trolling podzielił się na dwie części(starą - prymitywną oraz nową - inteligentną.
Trolli możemy dzielić na te dwie grupy. Celem obu jest wywołanie internetowej pyskówki, a gdy nikt nie zwraca na niego uwagi, troll zmienia otoczenie z nadzieją, że gdzieś indziej go nakarmią.

Od czego się zaczęło?

Sięgnijmy do historii polskich trolli - jednym z pierwszych inteligentnych prowokatorów był niejaki expert. Od 1993r. wypowiadał się jako fachowiec od wszystkiego (skąd my to znamy? ). Chwalił się swoimi znajomościami z noblistami i politykami, dorobił się strony internetowej poświęconej jego działalności zrobionej przez fanów. Jego działalność została zakończona w 2003r.
Obok w.w. experta było kilka innych brylantów, jak np. Jasiu Śmietana, jako jeden z niewielu zapoczątkował trolling z celowymi błędami ortograficznymi, zaczynając od portalu o*et. Licznik jego postów na ów portalu przekroczył 10k postów, a jego działanie zakończone zostało w 2006r; gdzie rozstał się ze swoimi fanami dodając ostatni post z podziękowaniami na blogu.
Do grona historycznych trolli bez wątpienia możemy zaliczyć jeszcze parę innych użytkowników, np.
czuły wojtek - komentował Polską rzeczywistość, chwalił się podbojami kobiet i swoim porsche 811. Jeden z jego cytatów:
"Ja i ksierzniczka byliśmy przypięci pasami i nikt nie wypad przes okno", co teraz z powodu nadmiaru takich trolli może już nie bawić, kiedyś było prawdziwym rarytasem.
sławni.wegetarianie- Wojujący ekolodzy, którzy napisali ok. 5k postów, również na o*ecie.
Oprócz tego znalazły się jeszcze grupy bez nazwy, jak np. linuxowi trolle z wyko*u, którzy za wszelką cenę starali się udowodnić wyższość linuxa nad windowsem, nazywając wszystkich innych "fanatykami windowsa", którzy nie znają prawdziwego systemu operacyjnego.
Było tego na prawdę dużo, starałem się zamieścić najważniejszych.

Historię już poznaliśmy, co ze współczesnymi trollami?

Znaleźć coś dobrego na dziś dzień jest trudno. Każdy gimnazjalista robi z siebie trolla pisząc niezgodnie z zasadami ortografii posty na facebooku, a jego zdurniałe grono znajomych go popiera. Mimo to, jest parę dobrych sztuk wartych uwagi.
Przygotowałem listę kilka bardzo ciekawych trolli, którzy zawojowali internet, wywołali burzę i zostali zalani falą hejtów:

Grażyna Żarko
Starsza pani, która podawała się za nauczycielkę. Namawiała swoich oglądaczy do stosowania kar psychicznych i fizycznych wobec swoich podopiecznych. Całą rolę dla pani Grażyny wymyślili twórcy popularnej BaśkiVlog.
Fala negatywnych komentarzy zalała filmy pani Anny (tak nazywa się odtwórczyni roli Grażyny Żarko). Frustracja gimnazjalistów była wielka, gdy pani Anna na jednym ze swoich filmów powiedziała, że zabrała i zniszczyła telefon komórkowy jednego ze swoich uczniów. Mam nadzieję, że ojcowie tych pajaców z komentarzy przeczytali ich wypociny

W momencie kulminacyjnym Grażyna Żarko otrzymała masę gróźb, obraźliwych komentarzy i nawet odpowiedzi wideo, gdzie "odważni" gimnazjaliści obrażali ją. Na szczęście pani Annie nic się nie stało, a w ramach wynagrodzenia, internauci złożyli się na wakacje dla naszego "przyjaznego trolla":

Link to kanału: youtube.com/user/grazynazarko/videos?view=0&flow=grid

Klocuch12
Nastolatek, który na początku został zbesztany za słabe recenzje gier. Obiektem śmiechu był jego głos, amatorszczyzna i błędy ortograficzne. Nasz inteligentny troll potrafił to wykorzystać w idealny sposób - zaczął nagrywać filmiki z jeszcze bardziej piskliwym głosem, starał się całość montować bardziej amatorsko (o ile to w ogóle możliwe) oraz zaczął robić większą ilość błędów ortograficznych. Najlepsze jest to, że niektórzy nadal myślą, że Klocuch to nie troll
Przykład jednego z pierwszych filmów, robionych na poważnie:

Tutaj mamy już trolla Klocucha, moim zdaniem majstersztyk, jak na tak młodego internautę

Link do nowego kanału:
youtube.com/user/klocuchrecenzje

Testoviron
Powiem Wam szczerze, że miałem wielki opór, żeby go tu wstawić. Koleś prezentuję możliwie najniższy poziom inteligencji, szczyci się tym, że wyjechał z Polski, zarobił trochę grosza, ma dwa rolexy i wyrzeźbiony brzuch
Jest to właśnie przykład trolla-idioty, który mimo to pociągnął za sobą falę oburzenia urażonych internautów.
Nie polecam oglądać, jak ktoś nie trawi pajaców i jest podatny na żenujący trolling.


Tiger
Mniej znany troll, ale równie dobry. Hacker, który znajduje po numerze ip i ze swoimi kolegami zakłada hasła na płytę główną i grozi internautom, że każdy ich wybryk będzie skutkował koniecznością kupna nowego komputera. Pod filmikami, tak jak przedtem - można zobaczyć spiętych internautów

No i ten podkład muzyczny...

Pyta.pl
Jaok, Koza i Grad. Tych chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. Prowadzą swoją internetową telewizję od 2005r; wychodząc i nagrywając materiały z marszów, protestów, manifestacji. Są to raczej jedyni trolle, którzy połączyli inteligentny i chamski trolling.
Jaok specjalizuje się w inteligentnym trollingu, Koza raczej w tym chamskim, a Grad? Grad robi za żyda


(nie załączam filmiku, bo już chyba wszystkie możliwe się tu znalazły)

To by było chyba na tyle...
Wydaje mi się, że przedstawiłem całość dość jasno, a ludzie w końcu zobaczą, że turek napierdalający głową w kierownicę na terenie mcdrive to nie trolling
EDIT: Wiem, że trolli jest o wiele, wiele więcej. Jeśli macie jeszcze jakichś fajnych, pomysłowych prowokatorów, dodajcie w komentarzach - edytuję temat.
Zgłoś
Avatar
s................u 2013-02-25, 9:00 1
największa trójca trolli to:
1. kaczynski
2.macierewicz
3.rydzyk
Zgłoś
Avatar
Seledin 2013-02-25, 9:08 1
Autor ma wyraźny problem z rozpoznaniem trolla - prawdziwy troll nigdy się nie ujawnia. To tak, jakby hakerzy zaczęli się ujawniać. Prawdziwy nigdy tego nie zrobi.

Ponadto jest różnica między trollem dobrym, a tym, który się szybko przejada. Klocuch nie jest trollem, jest zwyczajnie śmieszny. Tak samo gangsta Tiger, koleś nie jest trollem - jest zwyczajnym przykładem kretyna.

Mocarnym trollem jest Testoviron - w niemal każdym komentarzu pod filmikami jego autorstwa są wylewane bóle dupy - to jest właśnie skuteczność. To jest bardzo inteligentny i celny człowiek - wie, w co uderzyć, żeby krew się zagotowała, a sam pewnie płacze ze śmiechu ze wszystkich, którzy próbują go w jakiś sposób "pocisnąć" i "zgasić".

Piąteczka dla prawdziwych trolli.
Zgłoś
Avatar
T-Will 2013-02-25, 9:18 1
Przecież ten tiger to najzwyklejszy kretyn i niedojeb, a nie żaden troll.
Zgłoś
Avatar
Hannibal_PL 2013-02-25, 9:50
Eee tam... materiał uznany za dno jeżeli nie zawiera sadolowych trolli. Gdzie Aex i jemu podobni?
Zgłoś
Avatar
S................k 2013-02-25, 9:52
@godzil

Pussik działał także na PurePC, jeszcze przez jakiś czas po odkryciu, że jest facetem logował się na forum i czasami pisał posty. Niestety, dużo napalonych debili podniecało się "kobietą, która interesuje się komputerami", lizali mu rowa jak rasowe dziwki.
Zgłoś
Avatar
ogonix 2013-02-25, 10:02
a kto zna 3A, znany rowniez jako Lygrys? w sumie najwiekszy troll na hiphopowych forach, konkretniej na slizgu i portalu z kreska. a jesli juz mowimy o tym srodowisku, to forum slizg wykrecilo potezny trolling : wykreowali hiphopowy duet Siwy/Lewy (mozna znalezc na youtube) i wypuscili koszulki z boxlogo "Siwy/Lewy" .
emo martynka to klasyk
Zgłoś
Avatar
tomek2302 2013-02-25, 10:07
od 2 spiewa????nie zauwazylem a caly film dokladnie widzialem
Zgłoś
Avatar
Nikczemny_Płód 2013-02-25, 10:49 1
A sztuka jedzenie gówna też jest sztuką? Sztuka pierdzenia? Sztuka rzygania? Czy udawanie debila może być sztuką?! Czym jest więc sztuka? Czy narysowanie na środku białej kartki chuja też będzie sztuką?

Wiadomo, pojęcie to nie jest zdefiniowane jasno, nie można tego zdefiniować jasną dla wszystkich definicją, ale wydaje mi się, że można już określić sztukę poprzez opisanie emocji jakie ma wywoływać. Sztuka ma człowieka zachwycać, poruszyć, pobudzić do własnego działania, czy np 2girls one cup jest sztuką? Pewno i tak, dla wąskiej grupy odbiorców.

Obecnie to pojęcie uległo ogromnej dewaluacji, i tak oto udawanie debila jest sztuką(...) Trolle to osoby z problemami, może i inteligentni, bystrzy ale jednak mają w sobie idiotę. Po co udawać idiotę? Żeby wkurwić ludzi, no można i tak ale często ludzie mądrzy i inteligentni dają się strollować, czamu? Z prostego powodu, np osoba która chce coś zmienić w tym państwie w kwestii wychowania dzieci, może czuć się zażenowana działalnością Grażyny Żarko.

Trollując takich ludzi odbiera się im motywacje, odbiera się więc szanse na zmiany. W zasadzie mnie tam pierdoli czy w tym państwie będzie lepiej, wolę robić tylko dla siebie, nie wazne czy tu czy gdzie indziej, i właśnie takie mam podejście przez wielu kretynów im podobnych. Bogu dzięki ich działanośc ogranicza się do internetu który jeszcze (ale już niedługo) nie rządzi tak bardzo naszym życiem.

Choć czuję, że 2050 to co się napisze w sieci będzie najważniejsze, nie potrzebne będą sądy, więzienia, wysterczać będzie ban.

Cytat:

Mocarnym trollem jest Testoviron - w niemal każdym komentarzu pod filmikami jego autorstwa są wylewane bóle dupy - to jest właśnie skuteczność. To jest bardzo inteligentny i celny człowiek - wie, w co uderzyć, żeby krew się zagotowała, a sam pewnie płacze ze śmiechu ze wszystkich, którzy próbują go w jakiś sposób "pocisnąć" i "zgasić".


A jednocześnie sam robi z siebie idiotę, czy jest więc lepszy od nich?
Zgłoś
Avatar
Guevara 2013-02-25, 12:39
A co z Gracjanem Roztockim?
Zgłoś
Avatar
L................6 2013-02-25, 12:44 4
Kuhwa Testo najlepszy troll internetu!!
Zgłoś
Avatar
s................r 2013-02-25, 12:59 1
TESTOVIRON TO PAN ŚWIATA : Działa do dzisisaj, akurat odsiaduję dwutygodniowego bana na Ytube, prowadzi też blog gdzie oczernia Polaczków bez cenzury

No jak tam Polskie K..
Zgłoś
Avatar
tool006 2013-02-25, 13:09
A mnie się coś wydaje, że autor specjalnie umieścił akurat te przykłady "trolli" żebyście się napinali Jeśli tak to gratulacje ode mnie
Zgłoś
Avatar
johjohnson 2013-02-25, 14:40 1
Wszystko spoko, gdyby nie Tiger101989 i Testoviron to jakby inna sytuacja:
- Tiger to po prostu idiota, on nie trolował. Wszystko co nagrał było całkowicie na poważnie.
Tutaj Tiger i jego dziewczyna. Chyba nie sądzisz, że ktoś normalny na umyśle miałby tak "piękną" kobietę...

-Testoviron rzeczywiście trolował ale oprócz tego wszystkiego brał leki po których mu odpierdalało. Ostatnio zaczął nagrywać znowu (po tym jak zostało ustalone jego dane i miejsce zamieszkania przez userów pewnego śmiesznego forum obrazkowego). Tak jakby trochę spokorniał, co? Jego nowy kanał nazywa się metalklo.
Zgłoś
Avatar
Warriorov 2013-02-25, 14:57 2
"Testoviron
Powiem Wam szczerze, że miałem wielki opór, żeby go tu wstawić. Koleś prezentuję możliwie najniższy poziom inteligencji, szczyci się tym, że wyjechał z Polski, zarobił trochę grosza, ma dwa rolexy i wyrzeźbiony brzuch
Jest to właśnie przykład trolla-idioty, który mimo to pociągnął za sobą falę oburzenia urażonych internautów.
Nie polecam oglądać, jak ktoś nie trawi pajaców i jest podatny na żenujący trolling."

najniższy poziom inteligencji, właśnie widać jak dałeś się ztrollować, Testoviron pokazuje najlepiej to jak jesteśmy słabym narodem pod względem dystansu do siebie. A poza tym facet jest raczej dobrze wykształcony i można go spotkać na różnych stronach internetowych gdzie pomaga gdy masz jakiś problem z trudnym zadaniem np matematycznym

pozdrawiam spinatorów
Zgłoś
Avatar
SzokAT 2013-02-25, 16:35
Moim zdaniem to właśnie nowe filmy Testo to jeden wielki troll.
Buziaczki, papa
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie