18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
Parzo 2013-06-06, 23:26
Z puszki? Dlugo to nie pozyje
Zgłoś
Avatar
Kolin101 2013-06-06, 23:36 7
Uwaga modelarz się wypowiada ! Na załączonych obrazkach widzę puszki, kabelki i kilka rurek, oraz to niebieskie z magicznym napisem 35A. Jest to regulator obrotów silnika modelarskiego 3f (działa jak komutator w silnikach na prąd stały, tyle że to układ elektroniczny którym jest regulator odpowiednio załącza zwoje) i z nabytej wiedzy wiem że jeśli ten silniczek którego tam trochę wystaje pobierałby na maks obrotach jedynie 25A to i tak mógłby mieć ok 1kg ciągu. Tutaj mamy do dyspozycji ponad 30, doprowadzenie paliwa do powietrza, które zapala ta świeca no i dysza. Wynika więc z tego że jest to pełnoprawny silnik odrzutowy, z tym że płomień nie powinien raczej dotykać dyszy przy dobrym jej uformowaniu ;D
Zgłoś
Avatar
Jungl3 2013-06-06, 23:46 1
Teraz wiem co mial Malysz w (_I_)
Zgłoś
Avatar
emilwkpg 2013-06-07, 0:18
tam nie ma smigieł lotniczych , chodziło przeciez jedynie o zaplon ..
Zgłoś
Avatar
Pro100vnik 2013-06-07, 0:48
Większość modelarzy RC buduje takie silniki by potem napędzać nimi modele odrzutowców
Zgłoś
Avatar
w................a 2013-06-07, 0:48
to jest zwykła opalarka a nie jakis tam silnik
Zgłoś
Avatar
konrad7348988 2013-06-07, 1:27 2
Jestem ekspertem...
Gówno nie JetEngine, równie dobrze możecie podpiąć suszarkę pod butle gazową

Modelarskie silniki odrzutowe są takie same jak w DUŻYCH samolotach tyle, że mniejsze, tu mamy efekt Jet Engine (duży, często niebieski płomień) co ma mało wspólnego z silnikiem i z ciągiem;]

Bardziej mi to przypomina budowę prostego palnika, całkiem chujowego palnika:D
Zgłoś
Avatar
auliszek 2013-06-07, 10:49
Gówno z dupy na tym poleci Lepszy z tego palnik niż jakikolwiek silnik. Zero uszczelnień, wszystko na wierzchu, puszka grzeje się niemiłosiernie, więc beznadziejnie dobrane materiały.

Ale mimo wszystko fajnie, że ludziom się chce coś konstruować i zajmować się czymś bardziej produktywnym niż ciągłe gapienie się w monitor.
Zgłoś
Avatar
Klimek- 2013-06-07, 11:05
Mi to wygląda na palnik do pieca centralnego ogrzewania na olej opałowy, mam w szafie ze 3 takie...
Zgłoś
Avatar
PLpunk 2013-06-07, 11:08
To chyba prototyp spawarki.
Zgłoś