18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
TwójCzarnyPan 2024-10-03, 10:13
8xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx3-----_ napisał/a:

Co ty pierdolisz jak przy średnim napięciu dochodzi do uszkodzenia układu nerwowego i nie ma szans by się sam otrzepał i poszedł. Poczytaj czym jest napięcie krokowe.


Nie muszę czytać, to mój zawód.
Pytanie do przemyślenia: czy "napięcie krokowe" pojawia się tylko, gdy robisz krok? A co, jak leżysz?
Zgłoś
Avatar
tajfunkanalia 2024-10-03, 10:17
Jeszcze się okrutnie spierdział leser jeden.
Zgłoś
TwójCzarnyPan napisał/a:

Nie muszę czytać, to mój zawód.
Pytanie do przemyślenia: czy "napięcie krokowe" pojawia się tylko, gdy robisz krok? A co, jak leżysz?



A co jak leżysz i nie dotykasz przewodnika? Twierdzisz że PE może porazić?
Zgłoś
Avatar
RSTB30 2024-10-03, 10:36
ten z tyłu jak się rozluźnił
Zgłoś
Avatar
TwójCzarnyPan 2024-10-03, 10:49
8xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx3-----_ napisał/a:

A co jak leżysz i nie dotykasz przewodnika? Twierdzisz że PE może porazić?


Ziemia to nie PE. Tutaj wszystko zależy od kółek, jaki płynie przez nie prąd do ziemi. W ziemi masz wtedy rozkład potencjału zależny od odległości od punktu styku kółka z ziemią i z niego przecież bierze się napięcie krokowe. Więc stoisz w rozkroku, czy leżysz, może cię jebnąć. Z tym, że jak leżysz, sprawa sie komplikuje, bo dotykasz ziemi w wielu punktach i odległość pomiędzy skrajnymi jest większa, czyli różnica potencjału też. Razić cię może bardziej niż jak stoisz. Tak, czy nie?
Zgłoś
Avatar
russian-roulette 2024-10-03, 14:05
Patrząc na tego drugie co się jeszcze trzyma nachodzi mi ten utwór na myśl

Zgłoś
Avatar
Qubec 2024-10-03, 22:11
Amatorzy. Podjechać rusztowaniem i podłączyć się pod prąd to każdy głupi umie. Ale wejść na linie wysokiego napięcia i złapać się liny to już problem by mieli.
Zgłoś