18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 16 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:20
Avatar
miczel99 2012-09-19, 18:08
jebany..nieźle checkpointy zaliczał
Zgłoś
Avatar
basior88 2012-09-19, 18:25
a ja obejrze od początku!
Zgłoś
Avatar
DerakSzperak 2012-09-19, 19:03
podobno był trzeźwy
Zgłoś
Avatar
S................x 2012-09-19, 19:55
dashadow napisał/a:



nie wolno wyprzedzać pojazdu, który ma włączony kierunek w lewo, a ten debil nawet tego nie widział zza białego. jak dla mnie właściciel kamerki do odstrzału.



Oddział 4
Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu


Art. 22.

1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.

4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.


Sorry, nie ja to wymyśliłem. Każdy policjant, który przyjechałby na miejsce zdarzenia orzekłby, że winę ponosi albo skręcający w lewo, albo po obejrzeniu materiału, obaj.
Wina jest obustronna.
Zgłoś
Avatar
tigerqaz 2012-09-19, 20:16
oglądać od 0:40

a ja sobie pozwolę oglądać od początku

Uwielbiam !!! Uwielbiam !!! Uwielbiam patrzeć na cierpienie ruskich kierowców.

______________

Statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
Zgłoś
Avatar
Ch0ryy 2012-09-19, 20:27
Oni w Rosji to już chyba te kamerki wbudowane do samochodów mają
Zgłoś
Avatar
kasiasia 2012-09-19, 21:59
Slonx, mam nadzieję, że nie masz prawa jazdy, bo przez takich głąbów jak Ty ciągle tylko są wypadki.

Kierujący w czerwonym vito chce skręcić a nie zmienić pas. Jeśli zwalnia, żeby ustąpić pierwszeństwa jadącym z naprzeciwka to jest to zachowanie należytej ostrożności, skąd miałby wiedzieć, że jakiś palant będzie chciał go przy tym manewrze wyprzedzić/ominąć z lewej strony?

Cytat:

4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.



Skręcanie to nie zmiana pasu ruchu -.-
Zgłoś
Avatar
S................x 2012-09-20, 0:14 1
c.maggio napisał/a:

Skręcanie to nie zmiana pasu ruchu -.-



Skręcanie to jest zmiana kierunku jazdy, która wiąże się z zajęciem zupełnie innego pasa ruchu, a jeżeli ktoś skręca w lewo na jezdni dwukierunkowej, to wiąże się to z przecięciem pasa ruchu w przeciwnym kierunku. Jest zatem, nawet logicznie rzecz biorąc, nie tylko w świetle przepisów, zmianą pasa ruchu, bo opuszczasz pas, po którym jedziesz. Przynajmniej odnosząc to do powyższego filmiku.

Zapytaj dowolnego policjanta z drogówki.

c.maggio napisał/a:

skąd miałby wiedzieć, że jakiś palant będzie chciał go przy tym manewrze wyprzedzić/ominąć z lewej strony?



Jest taki wynalazek, nazywa się boczne lusterko. Skoro o nim nie słyszałeś, to pewnie sam nie masz prawa jazdy.
Zgłoś
Avatar
Mentir 2012-09-20, 0:25 1
Tak tak wina lezy po obu stronach choc osobiscie obil bym morde temu ktory podjal sie wyprzedzania bo jest baranem skoro nie zwrocil uwagi na migacz Vito bedac swiadomym tego w jakim miejscu wykonuje manewr. Po za tym w filmiku trzeba uwzglednic glos KOBIETY a to prawdopodobnie byla Pani z Vito

Pomijając temat, daje piwo za tytul utworu ktory leci w tle podczas tego manewru
Zgłoś
Avatar
sirjus 2012-09-20, 2:45
solteck napisał/a:

oglądać od 0:40



Czy to jest takie trudne, żeby przyciąć filmik? Każdy, kurwa pierwszy do wrzucenia, ale żeby coś od siebie zrobić, to już za trudne.

A filmik dobry, piwo ;]
Zgłoś
Avatar
peero255 2012-09-20, 5:11 1
@up 2

Алина Артц - Не убежать
Zgłoś
Avatar
kasiasia 2012-09-20, 11:14
Slonx, pytałam się pana policjnta zanim napisałam mojego wcześniejszego komentarza, przejście do drugiego pokoju dużo mnie nie kosztowało, a nie zwykłam wypowiadać się na tematy o których nie mam pojęcia i w których mogę nie mieć racji.

Wyprzedający dostałby również mandat z tytułu rozpoczęcia wyprzedzania jeszcze na skrzyżowaniu lub zaraz po. Linia P2 zabrania wyprzedzania do 20 m za skrzyżowaniem.

Skręcanie to nie jest zmiana pasa ruchu, bo w pojęciu pas ruchu rozumiemy pas po którym się poruszamy oraz inne pasy tej samej jezdni w których ruch odbywa się w tym samym lub przeciwnym kierunku. Zmiana pasa ruchu odbywa się na pasach ruchu tej samej jezdni.

A to że ktoś po skręceniu też wjeżdża na jakiś tam pas ruchu to oczywiście prawda, ale nie jest to zmiana pasa ruchu tylko zmiana kierunku jazdy, czyli skręcenie.

A nawet jeśli jakimś cudem udało by mu się nie dostać mandatów z powyższych tytułów, to zapewne dostałby z tego powodu iż sygnalizujący skręt w lewo wcześniej rozpoczął swój manewr (czyli włączył kierunkowskaz) lub

Idź najpierw prawko zrób Slonx, a później rozmawiaj z mądrzejszymi od siebie.
Zgłoś
Avatar
S................x 2012-09-20, 13:08
c.maggio,
Chłopie, jeżeli policjant kładzie ci takie rzeczy do głowy, to cię w chuja robi.
Jechałem kiedyś z kumplem, kolega rozpoczął wyprzedzanie na skrzyżowaniu i podwójnej ciągłej i gość skręcał w lewo, doszło do zderzenia. Kumpel chciał spisać oświadczenie o swojej winie, dziadek nie, wolał wezwać policję. Gdy policja przyjechała na miejsce, orzekła winę tego dziadka, który to nie chciał się dogadać, właśnie dlatego, że dziadunio nie upewnił się, czy pas który zamierza przeciąć nie jest zajęty.

Ja tego nie wymyśliłem. Osobiście, nigdy nie wyprzedzam na skrzyżowaniach, a pojazdy sygnalizujące zamiar skrętu w lewo, tylko z ich prawej strony. Jeżeli wyprzedzam kilka aut i zobaczę, że któryś ma włączony lewy kierunkowskaz, odpuszczam. Po co kusić los, skoro nic mi to nie da. Specjalnie jednak dla ciebie, poszperałem trochę w necie i znalazłem uzasadnienie wyroku sądu najwyższego właśnie w sprawie wyprzedzania pojazdu sygnalizującego zawczasu skręt w lewo:

Na kierowcy zamierzającym wykonać manewr zmiany kierunku jazdy w lewo, ciąży bowiem nie tylko obowiązek zawczasu i wyraźnego zasygnalizowania tego manewru oraz baczenia, aby nie spowodował on zajechania drogi pojazdowi jadącemu z kierunku przeciwnego, ale także w zależności od okoliczności, wynikający z zasady szczególnej ostrożności (art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, tj. Dz. U. z 2005 r., Nr 108, poz. 908 ze zm.), obowiązek upewnienia się, przez spojrzenie w lusterko wsteczne lub boczne, czy znajdujący się za nim pojazd nie uniemożliwia bezpiecznego wykonania tego manewru.

Sąd najwyższy odwołał się zwyczajnie do zasady ograniczonego zaufania. Pamiętaj, że w kodeksie masz napisane, że twoim obowiązkiem jest ocena sytuacji na drodze. Po to masz szyby, boczne, przednią i tylną, ale także właśnie lusterka. Musisz obserwować je niemal w każdej chwili, bo przecież zawsze może się pojawić pojazd uprzywilejowany, który będzie miał twój kierunek w dupie. Dlatego jeżeli jest możliwość odstąpienia od wykonania manewru, który spowodowałby zagrożenia, kolizję bądź wypadek, masz obowiązek odstąpić od wykonania tego manewru.

Zasada ograniczonego zaufania, jak widać, nie jest w prawie lekceważona. I bardzo dobrze, przepisy nie mogą za nas myśleć.

Ja w dalszym ciągu uważam, że wina tutaj leży po obu stronach. Sam dwukrotnie uniknąłem groźnych wypadków, ponieważ pomimo mej wyraźnej sygnalizacji zamiaru skrętu w lewo, byłem wyprzedzany. Zerknięcie do lusterka to nie jest wysiłek.

I daruj sobie tego typu przytyki. Prawnicy różnie interpretują przepis o zmianie kierunku jazdy i zmianie pasa. Dla niektórych zmiana kierunku jazdy jest tożsama ze zmianą pasa, dla niektórych nie. Skoro jednak sąd najwyższy potwierdza, że na zmieniającym kierunek jazdy ciążą takie same obowiązki, jak na zmieniającym pas ruchu, to ja wolę skłonić się właśnie do poglądu, by traktować te dwie kwestie jednakowo. Zanim w ogóle wsiadłem za kierownicę, przeczytałem kodeks i mnóstwo publikacji na jego temat. Dzięki temu uniknąłem wielu groźnych sytuacji.

Zaufaj, naprawdę zaufaj zasadzie ograniczonego zaufania. Przecież jak jedziesz po mieście, to nie deptasz pedału gazu do podłogi, gdy widzisz pieszego dochodzącego do przejścia, tylko dlatego, że on nie ma pierwszeństwa. Kiedy widzisz, że ktoś z naprzeciwka zaczyna wyprzedzać i orientujesz się, że może nie zdążyć, to zmniejszasz swoją prędkość.
To proste - masz okazję uniknąć groźnej sytuacji, to jej unikasz. Nie można mieć na wszystko wyjebane i zakładać, że każdy jedzie przepisowo. Właśnie przez takie założenia, jest tyle wypadków i kolizji.
Osobiście sprawdzam, czy coś nie nadjeżdża nawet, kiedy stoję na skrzyżowaniu i właśnie zapaliło się zielone światło. Dzięki temu żyję, bo raz gdybym wjechał od razu, napotkałbym na dwa autobusy jadące jeden po drugim, przejeżdżające skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wtedy oczywiście miałbym w dupie, czyja była wina. Mogłem uniknąć wypadku i to zrobiłem.
Spojrzenie w bok, w lusterko, ocena sytuacji... Nie zdejmujmy z kierowców obowiązku zachowywania szczególnej ostrożności i zasady ograniczonego zaufania. Nie zdejmujmy z nich obowiązku myślenia.
Zgłoś