18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Gl0BaL 2012-10-19, 22:43
Abgda napisał/a:



Alaska 1958 coś Ci mówi, ignorancie?

Swoją drogą, efekty specjalne - tragedia. Czego można się było spodziewać.



Ja pierdole, weź się człowieku doinformuj. Ta fala tsunami miała kilkadziesiąt metrów. To ma się nijak do fal z filmiku, gdzie są one wyższe niż drapacze chmur które mają po pizdyliard metrów...I czy ty wiesz jak w ogóle wygląda fala tsunami? Gdy wpierdala się takie coś w teren to wysokość sięga może 10m, oczywiście zależy od tego jak wysoka była na morzu... a to co Ci podają jest wysokością przy brzegu, bo tam fala jest najwyższa.
Kolejną ciekawą rzeczą jest widok z horyzontu jak ta fala popierdala, otóż na otwartym morzu fala tsunami ma wysokość około 1m, a tam widać jak to już ma kilkaset xDDD....

Ok kończę wykład bo i tak pewnie jakiś zajebisty argument wymyślisz.
Zgłoś
Avatar
Abgda 2012-10-23, 12:08
@up

Jestem na tyle doinformowany, że wielkość zależy od kształtu dna, głębokości dna, rodzaju fiordu (jeśli mówimy o zatoce). Fale te są zajebiście długie, więc gdy jej początek jest np. przy brzegu, koniec wciąż może być na otwartym morzu. To też przyczynia się do tego, jak szybko będzie się wypiętrzać.

Kiedyś przypadkiem trafiłem na analizę tej sytuacji z alaski. Chuj, że linia drzew była zmyta do ponad 800 metrów (coś tych granicach). Chuj, że 2 świadków przeżyło. Ty pewnie jesteś profesorem Geologii (jak Ci, którzy analizowali tę falę).

Ja tu nie mówię o filmie. Fala wysokości 200 metrów blisko linii brzegu JEST możliwa.

Mała ciekawostka: Jest wyspa (jedna z najbardziej wysuniętych na zachód patrząc od wschodniego wybrzeża Atlantyku), która potencjalnie mogłaby zalać całe wschodnie wybrzeże Hameryki.

Dziękuję.

PS. Dalej utrzymuję, że jesteś ignorantem.
Zgłoś