18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Tuba Rubensa
skrzypek • 2010-08-18, 18:03

Cytat:

Kiedy włączymy muzykę, możemy zauważyć ze płomyki zaczynaj „podskakiwać” w rytm muzyki. Zjawisko to jest nieodłącznie związane już z sama definicja dźwięku, które jest zaburzeniem gęstości (i ciśnienia) rozchodzącym się w powietrzu, które wywołuje u człowieka wrażenie słuchowe. A wiec powstała fala dźwiękowa, wytworzona poprzez membranę głośnika wprawia w ruch drgający membranę, która natomiast wytwarza fale dźwiękową wewnątrz rury. Zaburzenie powietrza jakim jest dźwięk rozchodzi się w postaci miejscowej zmiany ciśnienia. Skoro tak, to ciśnienie będzie się zmieniało wzdłuż tuby. A więc na każdym odcinku rury, na ściankę powietrze będzie naciskało z inna siłą niż np. kilka centymetrów na prawo. Dzięki temu w pewnych miejscach powietrze będzie wypychane z większą siłą w innych mniejsza, co widzimy jako różne wysokości płomieni.
Na wysokość płomienia ma wpływ:

* Natężenie dźwięku (amplituda) – co ludzkie ucho obiera jako głośność, a na tubie obrazuje je wysokość płomieni.
* Fakt czy jest to fala stojąca czy tez nie.
* Składowe harmoniczne

Zgłoś
Avatar
Gszysztow 2010-08-20, 10:49
Ja bym to ustawił pod mównicą w sejmie i puścił Die Motherfucker Dope'a
Zgłoś
Avatar
studnia3 2010-08-20, 12:15
Basika063 napisał/a:



Gówno prawda, akurat ten model został już wycofany z użytku.

Fajny bajer dla panów na domową randkę z dziewczyną. Przypuszczam, że na każdej panience zrobi piorunujące wrażenie.



A na Tobie zrobi? Jesli tak, to wpadnij do mnie, mam 3 swieczki
Zgłoś
Avatar
SabakuNoGaara 2010-08-20, 12:44
dlugi991 napisał/a:

lubię ruchać !!


swoje dzieci ?
Zgłoś
Avatar
Kaloryfer 2010-08-20, 13:17 1
FAKE
""Kiedy włączymy muzykę, możemy zauważyć ze płomyki zaczynaj „podskakiwać” w rytm muzyki.""
Ja wyłączyłem głośniki całkiem, a płomyki dalej podskakiwały.
Zgłoś
Avatar
noob123 2010-08-20, 13:51
@dlugi991

sądzac po wieku, pewnie przed chwilą przestałes być prawiczkiem
spoko, przejdzie ci.
Zgłoś
Avatar
Mephic 2010-08-20, 18:01
noob123 napisał/a:

@dlugi991

sądzac po wieku, pewnie przed chwilą przestałes być prawiczkiem
spoko, przejdzie ci.



Rozumiem, że 30 letni gość to dla CIebie "sądząc po wieku taki co przed chwilą przestał być prawiczkiem"?

Strasznie Ci kurwa współczuję.
Zgłoś