18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

Yo. Podzielę się dziś z wami tym, co się odpie**oliło na pewnym znanym portalu, JBZD. Znacie, nie znacie, nie wiem. Strzelam, że tak. Nie będzie to niemniej zwykły wysryw z mojej strony żalu, lecz dotyczyć to będzie szerszego kontekstu, który już nie tylko w internecie, ale i w prawdziwym życiu zmienia się powoli w cenzurowanie.

Pozwoliłem sobie zrobić coś, co wielu użytkowników JBZD odradzało, czyli napisać kilka słów krytyki wobec Ukraińców żyjących obecnie w naszym kraju i wrzucić to na dział Wojna. Wszyscy mówili "trzymaj się od nich z daleka, bo cię zjedzą", "wsadzisz kij w mrowisko", "to debile, nic do nich nie dociera". Myślałem, że przesadzają. Myliłem się, oj srogo się myliłem.

Wstawiłem następujący obrazek:



Nie, nie dyskutujmy tu na jego temat, bo nie o niego mi chodzi konkretnie. Obrazek poszedł. Zebrał trochę plusików, złotych dzid (coś jak u nas piwka), kilka komentarzy popierających, kulturalnych, krytykujących... I jeszcze więcej walenia po mnie i innych. Standardowe "onuco", "agencie" i te sprawy.



Doszło do tego, że koleś zagroził mi zgłoszeniem do administracji. Za co? Za "niepisane zasady", co sam przyznał. Czemu? Gdyż regulamin nie posiada ani jednego słowa na temat tego, że mogą być wstawiane jedynie posty chwalące Ukrów. I nie, na dziale Wojna nie tylko posty z wojny były, oj nie.



W końcu stało się, wpadł ban. Koleś, nie mając za co mnie zgłosić, zgłosił spam. Tak, po jednym obrazku. Napisałem do administracji ze zrzutami ekranu i zobaczymy, jak odpiszą, to i tu się podzielę.

Czemu o tym piszę. Wiecie, zauważyłem że na 90% stron w internecie, od czarnego humoru, aż po pedalskie kwejki i demotywatory, patologiczna polityka rządu dotycząca Ukraińców stała się tematem absolutnego tabu. Nie jesteśmy państwem w trakcie wojny, by cenzura tego typu była uzasadniona. Przeciwnie, u nas jak dotąd jest spokój, co najwyżej rośnie polaryzacja społeczna, a to może kiedyś doprowadzi do wojny, ale najwyżej domowej. Mniejsza.

Mamy w kraju niedopowiedzianą cenzurę. Już nie dotyczącą lewicy, nie nawet wojny na Ukrainie i Rosjan, a dotyczącą samej obecności Ukraińców u nas, benefitow, jakie osiągają na naszą szkodę, faktu ignorowania historii i ukraińskiej dumy z Bandery.
Cenzura ta tkwi w umysłach ludzi, zasilana ewidentnie ludźmi opłacanymi przez partie i bawiącymi się w memiarstwo. Ludzie boją się krytykować Ukraińców. Boją się zwrócić uwagę młodym, silnym bykom kupującym piwo, dlaczego piją piwo, zamiast iść chronić swój kraj przed agresją. Idąc ostatnio miastem widziałem kilku ukraińskich uczniów w otoczeniu gromadki polskich dzieciaków, a Ukry ani słowem po polsku nie mówiły z nimi. To polskie dzieci próbowały łamanym językiem i translatorem ich zrozumieć. Wchodząc do biedronki słyszałem z głośników teksty po ukraińsku. Oglądając tv w reklamach są ukraińskie napisy.

Ludzie są tak zaczadzeni, że uważają, że Ukry nie mają żadnej pomocy socjalnej od państwa. A gdy im wysyłam linki, typu:

https://pomagamukrainie.gov.pl/
https://www.zus.pl/-/500-dla-obywateli-ukrainy
https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art38586811-emerytury-dla-ukraincow-jedna-skladka-do-zus-wystarczy-do-otrzymania-polskiego-swiadczenia

Pieprzą, że to na pewno nieprawda. Żarty z tik toka. Że to biedni uchodźcy bez domów, aut, ubrań i przyszłości, że chcą tylko uczciwie pracować i żyć, a ty jesteś nienawistnym zazdrośnikiem albo agentem, jeśli ci to przeszkadza.
Społeczeństwo pok***ione umysłowo na punkcie wojny dokonuje dziwnej kalkulacji: Ukr dezerter ma w Polsce piwo za nasze = Ukraina wygra wojnę z Rosją.
Żadne argumenty nie docierają. W życiu prywatnym znam sporo takich zamkniętych osób, masę pie**olenia o biednych uchodźcach, zero rozmysłu. I tu na pewno tak samo znajdzie się kilku, którzy mnie za to opie**olą. Trudno, mam twardą skórę.

Martwi mnie jedynie ten brak myślenia realistycznego, politycznego w tym wszystkim. Brak zastanowienia się, jakie będą konsekwencje dla nas takich zabiegów. Kto za to zapłaci. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że Ukry z poziomu "uchodźców" są bardzo blisko poziomu posiadania praw wyborczych na równym poziomie. W ciągu, k***a, lekko ponad 4setnego dnia od wybuchu wojny, w Polsce pojawiło się kilka MILIONÓW nowych osób. Pesele. Socjale. 500+. Emerytury. Pierwszeństwo w kolejkach do lekarzy pracy. Domy socjalne, noclegownie, zmniejszone wymagania do pracy, darmowe studia i edukacja, nauka języka, naginanie pod nich naszych nauczycieli, reklam, głośników w sklepach.
Co to ma, k***a, być? Ludziom się wydaje, że takie zabiegi nie będą mieć konsekwencji?
Że im więcej banderowskich dup wyliżą, tym bardziej prawdopodobne, że Ukraina wygra wojnę?
A najlepsze jest to, że Sejm się śmieje z tych dyskusji, wiecie dlaczego?
Bo oni mają w piździe i Ukrainę, i Polskę, i naszą historię.

Oni chcą ratować umierającą demografię Polski, a tym samym ratować system emerytalny, rynek pracy, który wysechł z młodych z powodu niskich zarobków, wysokich podatków i braku perspektyw. Oni to robią z rozmysłem, by Ukry tu zostały, miały rodzinę. Stąd też nagonka ze strony niemal każdej partii na każdego, kto nie zgadza się z tym burdelem. Nie trzeba chcieć tu Ukraińców na stałe i nie trzeba dawać im przywilejów, by chcieć żeby wygrali wojnę. Jedno z drugim nie ma, k***a, wiele wspólnego.

No, to tyle. Wiem, ch*j mi w dupę i didnt read lol, ale polecam ku rozwadze, jak ktoś tam ma rozum.
Czyny mają konsekwencje.

Na zakończenie, też do moderacji, bo widzę że ostatnio sporo nowych się pojawiło, co ćwierkają na lewo.
Post dotyczy Ukraińców w Polsce i efektów, jakie wojna odbija na nas. Nie jest to post pod dział Wojny na Ukrainie. To post ewidentnie do Polityka i Religia, a jeśli ktoś nie ogarnia, przytaczam: "Polityka i religia
Dla tych którzy nie moga zasnąć kiedy ktoś w Internetach nie ma racji."

No nie, nie mogę, a jak komuś to nie pasuje to niech przegląda tego działu, będzie mieć spokój.
No. Ave.

2023-07-11, 22:10
Zacznę od tego że MASZ k***A RACJĘ. Pracuje na co dzień z szoszonami i do niedawna ze spoko Białorusinami. Faktem jest że te szosa Ińskiego c**y poniekąd się boją wracać bo wiedzą co ich czeka, za to koledzy białorusini serdecznie pie**olą Fiutina i Własnego prezydenta przez fakt iż twierdzą że to jest jedno wielkie kremlowskie gałki.

2023-07-11, 22:12
majeńka napisał/a:

Czy można prosić adminów o zbanowanie całej tej wzajemnie popierającej się kliki kont sterowanych przez proxy przez jakiegoś zasranego kacapa z Olgino?
Ci z JBZD mieli dobry pomysł.



Majeńka, dziecko.
Dołączyłem tutaj dokładnie: 2010-08-10, 11:37
Ty dołączyłaś tutaj: 2022-09-23, 01:17

Jesteś młodsza stażem o 12 pie**olonych lat, może więc będziesz znać swoje miejsce i nie podskakuj do starszych kolegów, tym bardziej wykazując się sporą bezczelnością, nazywając tak stare konto per prowadzonym przez kacapa.

2023-07-11, 22:14
Nie gałki a gówno. Sorka

2023-07-11, 22:15
Smutas35 napisał/a:

Nie gałki a gówno. Sorka



Wiesz, domyśliłem się xD

2023-07-11, 22:15
Stary, trochę późno ale fajnie że zorientowałeś się w jakim gównie żyjemy. To było już jak na tacy widoczne w czasie pandemii kiedy tematem tabu był srowid. Nie wiem jak wygląda dokładnie propaganda u Ruskich, ale śmiem podejrzewać, że nawet w połowie nie jest tak zajadła jak ta nasza. W kwestii tego co się dzieje na Ukrainie bądź w Rosji nie można wierzyć w ani jedno słowo w naszych mediach. To jest k***a epopeja kłamstw. Dobrze, że jeszcze nie robią łapanek jak na Ukrainie tzw "kolaborantów". Chociaż ch*j wie jak jest naprawdę. Słyszałem tylko o gościu z Chorzowa, którym służby zajęły się po tym jak w oknie narysował sobie Z-etkę.

Natomiast to co Ciebie spotkało na jakimś gówno portalu, to klasyk lewackiej kultury cancel - usunąć, wyciszyć, zneutralizować wszystkich niepodzielających "community guidelines"... to powoli zaczyna przypominać jakieś chore wizje Orwellowskie. Ludzie otwarcie unikają konkretnych słów na YT, Fejsbuku itp, bo "demonetyzacja". Steganografia wkrótce będzie miała swój renesans. Jak pozwolimy jeszcze tym k***om wprowadzić elektroniczny pieniądz to tylko pomyśl jak będzie wyglądało "usuwanie" niewygodnych obywateli. Dlatego trzeba ostro walczyć z lewactwem, ich kultura cancel i każdym j***nym cenzorem, którego urażają odmienne opinie. j***ne zniewolone bydło bez wyobraźni.

W tym miejscu muszę pochwalić Sadistica, bo to jedyne znane mi miejsce w Polskim Internecie, gdzie można z ludźmi pogadać otwarcie, i choć czasami wpadnie jakiś admin z okresem i napie**ala ostrzeżenia za byle gówno, to jednak da się w spokoju gadać.

2023-07-11, 22:19
Siriuz napisał/a:

Stary, trochę późno ale fajnie że zorientowałeś się w jakim gównie żyjemy. To było już jak na tacy widoczne w czasie pandemii kiedy tematem tabu był srowid. Nie wiem jak wygląda dokładnie propaganda u Ruskich, ale śmiem podejrzewać, że nawet w połowie nie jest tak zajadła jak ta nasza. W kwestii tego co się dzieje na Ukrainie bądź w Rosji nie można wierzyć w ani jedno słowo w naszych mediach. To jest k***a epopeja kłamstw. Dobrze, że jeszcze nie robią łapanek jak na Ukrainie tzw "kolaborantów". Chociaż ch*j wie jak jest naprawdę. Słyszałem tylko o gościu z Chorzowa, którym służby zajęły się po tym jak w oknie narysował sobie Z-etkę.
Natomiast to co Ciebie spotkało na jakimś gówno portalu, to klasyk lewackiej kultury cancel - usunąć, wyciszyć, zneutralizować wszystkich niepodzielających "community guidelines"... to powoli zaczyna przypominać jakieś chore wizje Orwellowskie. Ludzie otwarcie unikają konkretnych słów na YT, Fejsbuku itp, bo "demonetyzacja". Steganografia wkrótce będzie miała swój renesans. Jak pozwolimy jeszcze tym k***om wprowadzić elektroniczny pieniądz to tylko pomyśl jak będzie wyglądało "usuwanie" niewygodnych obywateli. Dlatego trzeba ostro walczyć z lewactwem, ich kultura cancel i każdym j***nym cenzorem, którego urażają odmienne opinie. j***ne zniewolone bydło bez wyobraźni.
W tym miejscu muszę pochwalić Sadistica, bo to jedyne znane mi miejsce w Polskim Internecie, gdzie można z ludźmi pogadać otwarcie, i choć czasami wpadnie jakiś admin z okresem i napie**ala ostrzeżenia za byle gówno, to jednak da się w spokoju gadać.



Zacznę od dupy strony. No, to jest jakiś plus sadola, że tu serio jakaś wolność z pierwocin internetu została. Chryste, pamiętam początku internetu, fora, flash chat i polone, do dziś kody na zmiany koloru nicków pamiętam xd I ta wolność. Od info, jak zrobić petardę z gówna, po obrazki i filmy w 240 pikseli.

A co do początku, wiesz, to nie tak, że nie czułem czegoś już od dłuższego czasu. O, tu z zeszłego roku:
https://www.sadistic.pl/przypadek-celowosc-czy-moja-schizofrenia-vt555742.htm

2023-07-11, 22:34
Z własnych odkryć to niedawno doświadczyłem automatycznej cenzury w komentarzach YT. Pod filmem z kanału WP nt zniszczenia tamy w Kachowce próbowałem dodać info, że raptem niecały rok temu wojska Zelenskiego we współpracy z NATO przeprowadzały symulacje zniszczenia tej tamy Himarsami i powołałem się na Washington Post, w którym była ta informacja publikowana. Każdy jeden mój komentarz który chciałem dodać w tej sprawie znikał po 5 sekundach. Tak mnie to zaciekawiło, że wytropiłem że słowem klucz był "Washington Post". Nie mogłem dodać żadnego komentarza z tą nazwą, nawet pisaną od tyłu. Co jeszcze ciekawsze z innego konta udało mi się. Wniosek więc mam taki, że na YT działa wyrafinowany algorytm scoringowy dla każdego użytkownika. Krótko - k***y.

2023-07-11, 22:39
Siriuz napisał/a:

Z własnych odkryć to niedawno doświadczyłem automatycznej cenzury w komentarzach YT. Pod filmem z kanału WP nt zniszczenia tamy w Kachowce próbowałem dodać info, że raptem niecały rok temu wojska Zelenskiego we współpracy z NATO przeprowadzały symulacje zniszczenia tej tamy Himarsami i powołałem się na Washington Post, w którym była ta informacja publikowana. Każdy jeden mój komentarz który chciałem dodać w tej sprawie znikał po 5 sekundach. Tak mnie to zaciekawiło, że wytropiłem że słowem klucz był "Washington Post". Nie mogłem dodać żadnego komentarza z tą nazwą. Co jeszcze ciekawsze z innego konta udało mi się. Wniosek więc mam taki, że na YT działa wyrafinowany algorytm scoringowy dla każdego użytkownika. Krótko - k***y.



Ciekawe, ale w sumie ma to sens. Swego czasu prowadziłem kanał o takiej niezbyt wygodnej tematyce, bym to tak nazwał, też widziałem że w pewnym momencie algorytmy dostawały YYYH i koniec. Nie chodziło o zasięgi, wstawianie nowych filmów i przesuwanie mojego niżej. Wyglądało to jak celowe ograniczanie wyświetlenia, nawet po wejściu na temat zbliżony od znajomego, w polecanych nie wyświetlało się nic ode mnie.

Sterowanie przez cenzurę, której nie ma, a która jest. Ot co. Już nawet postawienie strony osobnej, albo bloga, jest tematycznie blokowane przez Googla. Wolność w necie umiera a mnie korci, by ponowić romans z deepwebem.

2023-07-11, 22:49
Nocturno napisał/a:

Ciekawe, ale w sumie ma to sens. Swego czasu prowadziłem kanał o takiej niezbyt wygodnej tematyce, bym to tak nazwał, też widziałem że w pewnym momencie algorytmy dostawały YYYH i koniec. Nie chodziło o zasięgi, wstawianie nowych filmów i przesuwanie mojego niżej. Wyglądało to jak celowe ograniczanie wyświetlenia, nawet po wejściu na temat zbliżony od znajomego, w polecanych nie wyświetlało się nic ode mnie.
Sterowanie przez cenzurę, której nie ma, a która jest. Ot co. Już nawet postawienie strony osobnej, albo bloga, jest tematycznie blokowane przez Googla. Wolność w necie umiera a mnie korci, by ponowić romans z deepwebem.



Shadow baning. Oni już kombinują. W EU pojawiły się pomysły na zakazanie szyfrowania end2end.... Na razie nie widzę technicznej możliwości realizacji tego, ale marzy im się to. Mnie np kusi żeby porobić wtyczki do przeglądarek, które by szyfrowały w locie komunikację na webowych komunikatorach, np Messegnerach itp :) Czuje w kościach, że taki fejsbuk bardzo szybko by to ukrócił, ciekaw jestem tylko w jaki sposób. To samo z gmailem - szyfrować. W starych pięknych czasach modny byl PGP, a potem - cicho umarł. Modne też były kanały RSS, które uniemożliwiały sterowanie widocznością. Te technologie niby nadal istnieją, ale zostały zepchnięte na margines internetu.

2023-07-11, 22:55
Siriuz napisał/a:

Shadow baning. Oni już kombinują. W EU pojawiły się pomysły na zakazanie szyfrowania end2end.... Na razie nie widzę technicznej możliwości realizacji tego, ale marzy im się to. Mnie np kusi żeby porobić wtyczki do przeglądarek, które by szyfrowały w locie komunikację na webowych komunikatorach, np Messegnerach itp Czuje w kościach, że taki fejsbuk bardzo szybko by to ukrócił, ciekaw jestem tylko w jaki sposób. To samo z gmailem - szyfrować. W starych pięknych czasach modny byl PGP, a potem - cicho umarł. Modne też były kanały RSS, które uniemożliwiały sterowanie widocznością. Te technologie niby nadal istnieją, ale zostały zepchnięte na margines internetu.



Prawda jest taka, że jeśli używamy jakiejś technologii, jest ona o trzy generacje do tyłu za tymi, o których nam mówią, że są supernowoczesne, a te zaś są o kolejną generację, dwie do tyłu za tą, którą faktycznie mają i przy której majstrują wieczorami, gdy my grzecznie śpimy :-D

Jestem pewny, że czekają nas spore zmiany nie tylko na prostych stronach z obrazkami i petardami w dupie, ale na każdej możliwej płaszczyźnie, włącznie z wolnościami obywatelskimi. A patrząc na marazm społeczny i usychanie naszej cywilizacji, która już nawet bronić się nie potrafi, za to broni oprawców i system, tym razem możemy zrobić poważny krok w stronę realnego niewolnictwa i świata z Matrixa.

2023-07-12, 16:41
Nocturno napisał/a:


Według wszelkich sondaży robionych do tej pory, ludzie boją się zakładać firmy w Polsce z powodu zawiłości przepisów. Spytaj dowolnego przedsiębiorcę, ile go kosztuje samo zdobycie wszystkich pozwoleń.
To ty się obudź, w jakiej zaszczutej rzeczywistości żyjemy, że młodzi wolą wyk***ić na zmywak do Anglii, kwiaty do Holandii, często rozstając się na kilka miesięcy z żoną i dziećmi, niż robić tu, na miejscu.



Witamy w świecie globalizacji, gdzie międzynarodowa korporacja nie płaci podatków albo odprowadza bardzo małe w luksemburgu, wszystkie pozwolenia może sobie załatwić bo kapitał jest i spełni standardy postawione przez UE jak i państwo Polskie.
Mali przedsiębiorcy przegrali na tym wolnym rynku o który tak bardzo walczyli - rynek się zacieśnił, pracownik stał się droższy, przepisy dostosowane pod UE.
Czytałeś książkę Klausa Schwaba "wielki reset" i "4 rewolucja przemysłowa"? Małe przedsiębiorstwa zostaną wyeliminowane ale nie przez jakieś szurskie teorie o "komuniźmie 2.0" tylko wykończy je właśnie upragniony wolny rynek i wybrani przez państwa "zwycięzcy".
Nie wiem czy ty rozumiesz co się wokół ciebie dzieje obecnie - samochody elektryczne będą tak drogie że stać będzie najbogatszych a reszta będzie je wypożyczać w modelu serwityzacji. Na nieruchomościach jest bańka, która jest pompowana 20 lat w polsce i nie runie bo bank centralny może zrobić bailout banków czy firm - czeka nas model wynajmowania mieszkań zamiast kupowania.
Cały ruch zielony i green new deal to wieli plan marshalla, który zmieni ekonomię i gospodarkę w to co opisuję powyżej.
Czy rzeczywistość jest zaszczuta? Jest i to w ch*j - ale ja na to nic nie poradzę niestety a tym bardziej żaden polityk.

2023-07-12, 19:18
każde miejsce w internecie posiadające jakikolwiek dodatni potencjał opiniotwórczy jest sprzedane lub zastraszone. sadistic też. portale ze śmiesznymi obrazkami też. skala zależy tylko i wyłącznie od przełożenia na kształtowanie opinii, a nie od typu treści czy rodzaju publiki.

będzie gorzej. autentyczność i spontaniczność w życiu publicznym przechodzą do legendy. w życiu prywatnym również.