18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Dwaj brytyjscy artyści Jamie Wardley i Andy Moss wybrali się na plażę w Normandii wraz z ekipą wolontariuszy uzbrojonych w szablony sylwetek martwych żołnierzy. Wykonali ponad 9000 "odbitek" upamiętniających żołnierzy poległych w czasie "D-day".

Nie powiem, robi wrażenie.
Reszta fotek w komentarzu lub jak kto woli w źródle.
źródło: dailymail.co.uk/news/article-2429903/Peace-Day-Reminder-millions-lives...
Zgłoś
Avatar
brunox1 2013-09-28, 6:52
Kurwa, tyle złomu sie marnuje.
Zgłoś
Avatar
TheDragomir 2013-09-28, 8:41
Przyjdzie przypływ, zmyje.
I chuj z ich roboty.
Zgłoś
Avatar
mat88 2013-09-28, 9:34
DUST DEVIL napisał/a:

@maniek1710 błagam ciebie, na wpół spalona stodoła miała dla Niemców większy priorytet niż ten śmieszny skrawek lądu. Rzucili do zajęcia tego odcinka podrzędny oddział podrzędnego pułku i nawet im Panzer II nie dali do pomocy. Na dodatek bohaterski dowódca chciał skapitulować już po 3 godzinach No i ta wspaniała historyjka jak to Schleswig-Holstein walił po naszych dzielnych wojakach z Westerplatte z 300mm dział. Szkoda tylko, że jak się później okazało, okręt był zbyt blisko i wszystkie pociski przeleciały nad Westerplatte, co najwyżej kosząc czubki drzew... Chujowy dałeś przykład.

Co do samej Normandii, to jest to jedno z najmniejszych zwycięstw w czasie wojny. Na froncie wschodnim byle starcie oznaczało 15 000 zabitych ludzi, a tu jedna bitewka, w której Niemców było jak na lekarstwo, a jest celebrowane tak jakby to była rocznica wyzwolenia Stalingradu

PS: czy wiecie, że więcej Niemców zginęło w czasie próby zdobycia "Domu Pawłowa" niż w czasie zajęcia i obrony Paryża?



Dałem Ci piwo, bo w pierwszej częsci dobrze piszesz. No ale z tym, że normandia t jedno z mniejszych zwycieństw zgodzić się nie mogę, bo była to jedna z ważniejszych bitem minionej wojny, chociażby dlatego, że "otworzyła" Aliantom Europe. A to, że było mało niemnców (w porównaniu do sił ekspedycyjnych Aliantów) to efekt dezinformacji, którą właściwie do ostatniech chwili prowadzili brytyjczycy, w zwązku z czym Hitler spodziewał się ataku w rejonie Pas-de-Calais, Norwegii i Bałkanów/
Zgłoś
Avatar
Ciesin 2013-09-28, 11:17
Imper3838 napisał/a:


Rommel umiał się bawić z brytyjczykami, w afryce też dał pokaz, jak drewnianymi czołgami szturmował pozycje brytoli.



Rommel to jeden z niewielu Niemców-nazistów do których mam szacunek. Prawdziwy żołnierz, a nie jebany sadysta i ludobójca. Umiejętności strategiczne, spryt i honorowa walka. Szkoda tylko, że skończył tak jak skończył. Wg mnie zasłużył na lepszy koniec, ale jak wiadomo naziści to banda popierdoleńców fanatycznie zapatrzona w marionetkowego konusa, nie potrafiąca dostrzec dowódcy z potencjałem
Zgłoś
Avatar
rew123321 2013-09-28, 19:02 2
DUST DEVIL napisał/a:

@maniek1710 błagam ciebie, na wpół spalona stodoła miała dla Niemców większy priorytet niż ten śmieszny skrawek lądu. Rzucili do zajęcia tego odcinka podrzędny oddział podrzędnego pułku i nawet im Panzer II nie dali do pomocy. Na dodatek bohaterski dowódca chciał skapitulować już po 3 godzinach No i ta wspaniała historyjka jak to Schleswig-Holstein walił po naszych dzielnych wojakach z Westerplatte z 300mm dział. Szkoda tylko, że jak się później okazało, okręt był zbyt blisko i wszystkie pociski przeleciały nad Westerplatte, co najwyżej kosząc czubki drzew... Chujowy dałeś przykład.

Co do samej Normandii, to jest to jedno z najmniejszych zwycięstw w czasie wojny. Na froncie wschodnim byle starcie oznaczało 15 000 zabitych ludzi, a tu jedna bitewka, w której Niemców było jak na lekarstwo, a jest celebrowane tak jakby to była rocznica wyzwolenia Stalingradu
?


yep
Zgłoś
Avatar
Winxia111 2013-09-28, 21:00
Szkoda że na żadną minę nie trafili
Zgłoś
Avatar
kamaz 2013-09-29, 5:46
@DUST DEVIL Piwo i popieram, a atak na plaże omaha to był najgłupszy akt aliantów, na innych plażach były wygodniejsze warunki do lądowania i praktycznie obyło się bez starć z niemcami, jedynie ten dzień powinno się celebrować dla poległych tam przez głupotę dowództwa niż jako zwycięstwo...
Zgłoś