18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 7:53
Avatar
NataliaW 2022-01-09, 22:07
Maszyna pewnie na hydraulice, wystarczyło przecinać/rozkrecac przewody na dole i by się opuściło samoistnie, w najgorszym wypadku z hukiem. Tylu inżynierów w kaskach biegało i żaden nie wiedział co zrobic
Zgłoś
Avatar
Kris891 2022-01-09, 22:28
Cały magazyn się zjarał czy zdążyli ugasić to w miarę zanim pozostałe regały się nie zajęły ? Jakieś źródło ktoś podrzuci ?
Zgłoś
Avatar
Mzimu 2022-01-10, 0:57
Rozjebie napisał/a:

Jak chuj...
Aleksander Fredro urodził sie w 1793 r., a w 13 księdze Pana Tadeusza jak byk stoi "chuj"



Ale w Panu Tadeuszu mieli kolorowe kutasy przy czapkach, wiec ja bym się tamtym słownictwem nie sugerował.
Zgłoś
Avatar
dhill 2022-01-10, 1:07
Jak kiełbaski na patyku przy ognisku.
Zgłoś
Avatar
htp 2022-01-10, 9:43
Rozjebie napisał/a:

Jak chuj...
Aleksander Fredro urodził sie w 1793 r., a w 13 księdze Pana Tadeusza jak byk stoi "chuj"



Pochodzi od słowa "chuć". A autorytety urodzone po 89 to lepiej ignorować.
Zgłoś
Avatar
C................n 2022-01-10, 9:48 1
W wyniku niefortunnej konwencji słowo "huj" zostało rozpowszechnione przez słowniki odnotowujące niepoprawną formę ze strzałką odnośnika do wersji poprawnej. Paru pseudojęzykoznawców, którzy nigdy nie powinni dostać nawet matury, zaczęło to traktować jako swoiste przyzwolenie i tak zaczęła się moda na "polszczyznę użytkową" i inne herezje.

Nie ma słowa "huj". Jedyna poprawna forma to "chuj".
Zgłoś
Avatar
Rozjebie 2022-01-10, 10:44
Mzimu napisał/a:

Ale w Panu Tadeuszu mieli kolorowe kutasy przy czapkach, wiec ja bym się tamtym słownictwem nie sugerował.



To wolny kraj, możesz sie sugerować poprawną polszczyzną, albo pseudoautorytetami z internetu.
Mi to nie robi, im więcej krasnali umysłowych, tym więcej śmiechu
Zgłoś
Avatar
-_- 2022-01-10, 11:20 3
Zgłoś
Avatar
sanchezon 2022-01-10, 18:29 1
NataliaW napisał/a:

Maszyna pewnie na hydraulice, wystarczyło przecinać/rozkrecac przewody na dole i by się opuściło samoistnie, w najgorszym wypadku z hukiem. Tylu inżynierów w kaskach biegało i żaden nie wiedział co zrobic



No niestety nie... Zamki hydrauliczne na siłownikach na to nie pozwolą, mogłabyś nawet siekierąporąbać - zabezpieczenie przez pęknięciem węża.
Natomiast w tych urządzeniach jest tzw. awaryjne opuszczanie, ale jak to zrobić mówią najczęściej na nikomu nie potrzebnych szkoleniach....
Zgłoś